Gå til hovedindhold

RUBI DC-250 PYTHON, Stationær flisesav, 2790 rpm, 10,8 cm, 230 V, 50 Hz, 820 mm

RUBIRedskaberEAN: 8413797569391
Pris fra 9.345 krtil 10.919 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 1.574 kr (14% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på RUBI DC-250 PYTHON, Stationær flisesav, 2790 rpm, 10,8 cm, 230 V, 50 Hz, 820 mm og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 9345 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
RUBI DC-250 PYTHON 2790 rpm
9.345 kr
Til butik
RUBI DC-250 PYTHON 2790 rpm billede

Produktinformation

RUBI DC-250 PYTHON. Produkttype: Stationær flisesav, Tomgang: 2790 rpm, Skærelængde: 10,8 cm. Bredde: 820 mm, Dybde: 162 mm, Højde: 131 mm

Produktspecifikationer

Mærke: RUBI
Artikel nr.: 56939
EAN: 8413797569391
Varenr.: 1002538133
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
RUBI DC-250 PYTHON, Stationær flisesav, 2790 rpm, 10,8 cm, 230 V, 50 Hz, 820 mm
10.254 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Fliseskærer på stativ RUBI DC-250 PYTHON - 2.790 o/min, 230 V
-33%10.899 kr
Før 16.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Fliseskærer på stativ RUBI DC-250 PYTHON - 2.790 o/min, 230 V billede

Produktinformation

Effektiv fliseskærer til præcise snitRUBI DC-250 PYTHON er en stationær fliseskærer til professionelle og seriøse gør‑det‑selv’ere, der vil have lige og kontrollerede snit i fliser. Med en tomgangshastighed på 2.790 o/min og drift ved 230 V / 50 Hz leverer maskinen jævn og stabil skærekraft. Den robuste konstruktion gør den velegnet til arbejdet på værkstedet eller byggepladsen.Design og anvendelseMaskinen står på et solidt stativ med arbejdsbord og integreret føring af motorslæden, så emnerne ligger stabilt under skæringen. Skærelængden er 10,8 cm, hvilket er nyttigt til præcisionsopgaver og riller. Opsætningen er overskuelig, og transporthjulene på stativet gør det lettere at flytte maskinen rundt mellem arbejdssteder.Produkttype: Stationær fliseskærerTomgangshastighed: 2.790 o/minSpænding/frekvens: 230 V / 50 HzSkærelængde: 10,8 cmBredde: 82,0 cmHøjde: 13,1 cmDybde: 16,2 cmVægt: 59,5 kgIndbygget vandpumpe: Nej...

Produktspecifikationer

Mærke: RUBI
Kategori: Skæremaskiner
Vægt: 145.15g
EAN: 8413797569391
Varenr.: 1914140
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Fliseskærer på stativ RUBI DC-250 PYTHON - 2.790 o/min, 230 V
-33%10.919 kr
Før 16.219 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad RUBI DC-250 PYTHON, Stationær flisesav, 2790 rpm, 10,8 cm, 230 V, 50 Hz, 820 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad RUBI DC-250 PYTHON, Stationær flisesav, 2790 rpm, 10,8 cm, 230 V, 50 Hz, 820 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK9.345 kr9.345 krKøb
2CS MEGASTORE DK10.254 kr10.453 krKøb
3Boligcenter DK10.899 kr10.899 krKøb
4Vivas DK10.919 kr12.918 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for RUBI DC-250 PYTHON, Stationær flisesav, 2790 rpm, 10,8 cm, 230 V, 50 Hz, 820 mm

PriceData har fulgt prisen på RUBI DC-250 PYTHON, Stationær flisesav, 2790 rpm, 10,8 cm, 230 V, 50 Hz, 820 mm i 170 dage. Laveste pris i perioden er 9.345 kr (registreret d. 29. marts 2026), højeste er 17.169 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 13.360 kr.

Den nuværende pris på 9.345 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Der er registreret 5 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 10 prisændringer for RUBI DC-250 PYTHON, Stationær flisesav, 2790 rpm, 10,8 cm, 230 V, 50 Hz, 820 mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 10 prisændringer for RUBI DC-250 PYTHON, Stationær flisesav, 2790 rpm, 10,8 cm, 230 V, 50 Hz, 820 mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. mar. 20269.345 kr909 kr (9%)
15. mar. 202610.254 kr6.090 kr (37%)
5. mar. 202616.344 kr5.051,67 kr (45%)
4. mar. 202611.292,33 kr1.478,33 kr (15%)
22. feb. 20269.814 kr291 kr (3%)
16. feb. 20269.523 kr6.821 kr (42%)
13. feb. 202616.344 kr825 kr (5%)
7. feb. 202617.169 kr825 kr (5%)
19. dec. 202516.344 kr825 kr (5%)
15. dec. 202517.169 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret