Gå til hovedindhold

1/2" x 10,5 mm overgang nippel, Clima Comfort - Roth

RothEludstyrEAN: 4037115012426
Pris fra 118 krtil 169 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 51 kr (30% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 113 kr 9. apr.

Sammenlign priser på 1/2" x 10,5 mm overgang nippel, Clima Comfort - Roth og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 118 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Roth Kobling 10,5 mm x 1/2" nippel
118 kr
Til butik
Roth Kobling 10,5 mm x 1/2" nippel billede

Produktinformation

Anvendes ved overgang fra 10,5 mm X-pert gulvvarmerrør til RG.

Produktspecifikationer

Mærke: Roth
Kategori: Gulvvarme
Artikel nr.: 17045160.010
EAN: 4037115012426
Varenr.: 2903501
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Roth Clima Comfort pex overgangsnippel 1/2"x10,5mm
118 kr
Til butik
Roth Clima Comfort pex overgangsnippel 1/2"x10,5mm billede

Produktinformation

Roth ClimaComfort overgangsnippel pålidelig løsning til gulvvarme Roth ClimaComfort overgangsnippel 10,5 mm x ½" er din garanti for en sikker og stærk forbindelse i gulvvarmesystemer. Fremstillet i zinkfri messing kombinerer den holdbarhed med et el

Produktspecifikationer

Mærke: Roth
Kategori: Varmesystemer
Størrelse: 10.5mm
EAN: 4037115012426
Varenr.: 045160010
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Overgangsnippel 10,5x1/2 Clima comfort
120 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
1/2" x 10,5 mm overgang nippel, Clima Comfort - Roth
127 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Roth Clima Comfort pex overgangsnippel 1/2"x10,5mm
129 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
1/2" x 10,5 mm Roth Clima Comfort overgang nippel
132,33 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Roth Clima Comfort pex overgangsnippel 1/2"x10,5mm
169 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 1/2" x 10,5 mm overgang nippel, Clima Comfort - Roth koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 1/2" x 10,5 mm overgang nippel, Clima Comfort - Roth koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK118 kr157 krKøb
2LavprisVVS118 kr118 krKøb
3CS MEGASTORE DK120 kr159 krKøb
4WATTOO.DK127 kr127 krKøb
5BilligVVS DK129 kr129 krKøb
6EL-GROSSISTEN132,33 kr132,33 krKøb
7CompletVVS169 kr169 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for 1/2" x 10,5 mm overgang nippel, Clima Comfort - Roth

PriceData har fulgt prisen på 1/2" x 10,5 mm overgang nippel, Clima Comfort - Roth i 153 dage. Laveste pris i perioden er 112 kr (registreret d. 31. december 2025), højeste er 118 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 115 kr.

Den nuværende pris på 118 kr er 3% over normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 7 prisændringer for 1/2" x 10,5 mm overgang nippel, Clima Comfort - Roth. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 7 prisændringer for 1/2" x 10,5 mm overgang nippel, Clima Comfort - Roth de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
12. maj 2026118 kr1 kr (1%)
6. maj 2026117 kr1 kr (1%)
2. maj 2026116 kr1 kr (1%)
20. apr. 2026115 kr1 kr (1%)
17. apr. 2026114 kr1 kr (1%)
9. apr. 2026113 kr1 kr (1%)
31. dec. 2025112 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret