Gå til hovedindhold

Ronstan Enkeltblok med svirvel serie 50 - 130RF51100

RonstanEnkeltblok med svirvelEAN: 9316800241101
Pris fra 229 krtil 299 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 70 kr (23% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 213 kr 30. maj

Sammenlign priser på Ronstan Enkeltblok med svirvel serie 50 - 130RF51100 og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 229 kr. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Watski DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Ronstan Enkeltblok med svirvel serie 50
229 kr
Til butik
Ronstan Enkeltblok med svirvel serie 50 billede

Produktinformation

EGENSKABER· UV bestandig Acetal skive som løber på poleret rustfri aksel · HL-blokkene har en Nylatron® skive som kan anvendes til wire eller tov.· Rensehullerne ind til kuglelejerne gør det let at skylle salt og sand ud af kuglerne for at sikre en lang og funktionssikker levetid på blokkene.· 316 rustfri stål svirvel · Fiberforstærket og UV-bestandig nylonblok · Enkeltblokke kan låse svirvlen for hver 90° eller lade den frit dreje rundt.· Violinblokkenes frølår kan justeres i 4 positioner og hundsvot kan afmonteres ved at trække den op og derefter kan splitbolten udtages.210610 - Ronstan Enkeltblok med svirvel serie 50Arbejdsbelastning: 1000 kgBrand: RonstanBrudstyrke: 1500 kgMax tov diameter: 12 mmSkivediameter: 50 mm...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Ronstan
Kategori: Enkeltblok med svirvel
Materiale: Rustfrit stål/komposit
Artikel nr.: 130RF51100
EAN: 9316800241101
Varenr.: 210610
Gå til RenBåd.dk
TrustScore 0 ud af 50,0
Ronstan Enkeltblok med svirvel serie 50
-22%233 kr
Før 299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Ronstan Enkeltblok med svirvel serie 50 billede

Produktinformation

Enkeltblok med svirvel til sejlbåd Ronstan Serie 50 enkeltblok med svirvel er en alsidig blok til fald, skøter, vang og spinnakerkontrol på sejlbåde op til ca. 10 meter (33 fod). Svirvlen kan låses i trin på 90° eller rotere frit, så linen ikke vrides und...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Ronstan
Kategori: Ronstan serie 50
EAN: 9316800241101
Varenr.: 53935845409097
Gå til Anyparts
TrustScore 4 ud af 53,8
Ronstan Enkeltblok med svirvel serie 50 - 130RF51100
299 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Ronstan Enkeltblok med svirvel serie 50 - 130RF51100 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Ronstan Enkeltblok med svirvel serie 50 - 130RF51100 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Watski DK229 kr229 krKøb
2RenBåd.dk233 kr233 krKøb
3Anyparts299 kr299 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Ronstan Enkeltblok med svirvel serie 50 - 130RF51100

PriceData har fulgt prisen på Ronstan Enkeltblok med svirvel serie 50 - 130RF51100 i 182 dage. Laveste pris i perioden er 213 kr (registreret d. 30. maj 2026), højeste er 299 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 232 kr.

Den nuværende pris på 229 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 5% den seneste måned. Der er registreret 4 prisfald og 3 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 7 prisændringer for Ronstan Enkeltblok med svirvel serie 50 - 130RF51100. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 7 prisændringer for Ronstan Enkeltblok med svirvel serie 50 - 130RF51100 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026229 kr16 kr (8%)
30. maj 2026213 kr5 kr (2%)
22. maj 2026218 kr
17. maj 2026217,8 kr
20. mar. 2026218 kr11 kr (5%)
23. feb. 2026229 kr70 kr (23%)
20. feb. 2026299 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret