Gå til hovedindhold

Rme Fireface Ucx Ii Audio Interface 20 Indgange 20 Udgange Usb 2.0

RMEComputerkomponenterEAN: 4260123363376
Pris fra 10.276 krtil 11.419 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 1.143 kr (10% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 9.585 kr 16. maj

Sammenlign priser på Rme Fireface Ucx Ii Audio Interface 20 Indgange 20 Udgange Usb 2.0 og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 10276 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Rme Fireface Ucx Ii Audio Interface 20 Indgange 20 Udgange Usb 2.0
10.276 kr
Til butik
Rme Fireface Ucx Ii Audio Interface 20 Indgange 20 Udgange Usb 2.0 billede

Produktinformation

Rme - Fireface Ucx Ii - Audio Interface - 20 Indgange - 20 Udgange - Usb 2.0 - Lav Latens

Produktspecifikationer

Mærke: RME
Artikel nr.: Fireface UCX II
EAN: 4260123363376
Varenr.: 1001602709
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
RME Fireface UCX II - USB [20 IN/ 20 OUT] lydgrænseflade
10.337 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
USB lydkort RME Fireface UCX II - 20 ind/20 ud
11.399 kr
Til butik
USB lydkort RME Fireface UCX II - 20 ind/20 ud billede

Produktinformation

Professionelt USB lydkort til studie og liveRME Fireface UCX II er et kompakt og alsidigt audio interface til både rack og desktop. Med i alt 20 indgange og 20 udgange får du fleksibel tilslutning til mikrofoner, instrumenter og line-udstyr - perfekt til hjemmestudie, mobil optagelse og professionelle setups.Funktioner der styrker dit workflowFronten rummer to XLR-comboindgange til mic/line, to separate instrumentindgange samt en hovedtelefonudgang. På bagsiden finder du balancerede line-ind/udgange, MIDI ind/ud, ADAT ind/ud, S/PDIF, Word Clock via BNC og DURec USB til direkte optagelse. Det klare farvedisplay giver overblik over niveauer og status, mens strømforsyning via DC 9–18 V gør enheden let at integrere i forskellige opsætninger.Bygget til seriøst studiearbejdeDet robuste kabinet i sort, blå og sølv passer i 9,5"/1 U rack eller kan stå på skrivebordet. Med lavt strømforbrug på 13 W og præcise kontroller er Fireface UCX II skabt til stabile sessions, hvor lydkvalitet og pålidelighed er i fokus.Produkttype: Audio interfaceFormfaktor: Rack/desktop, 9,5"/1 UFarve: Sort, blå, sølvIndgange: 2 XLR combo (mic/line), 2 instrument TS 6,35 mm, 4 TRS line 6,35 mm, ADAT ind (1), S/PDIF indUdgange: 6 TRS line 6,35 mm, ADAT ud (1), hovedtelefon 6,35 mm (1)MIDI: Ind og udWord Clock: BNC, ind/udDURec USB: 1USB-porte: 1 til hostStrøm: DC 9–18 V, typisk forbrug 13 WMål (H × B × D): 4,4 × 21,5 × 13,0 cmVægt: 0,91 kg...

Produktspecifikationer

Mærke: RME
Kategori: Studio-udstyr
Vægt: 2.21g
EAN: 4260123363376
Varenr.: 1914435
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
USB lydkort RME Fireface UCX II - 20 ind/20 ud
11.419 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Rme Fireface Ucx Ii Audio Interface 20 Indgange 20 Udgange Usb 2.0 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Rme Fireface Ucx Ii Audio Interface 20 Indgange 20 Udgange Usb 2.0 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK10.276 kr10.276 krKøb
2CS MEGASTORE DK10.337 kr10.337 krKøb
3Boligcenter DK11.399 kr11.399 krKøb
4Vivas DK11.419 kr11.498 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Rme Fireface Ucx Ii Audio Interface 20 Indgange 20 Udgange Usb 2.0

PriceData har fulgt prisen på Rme Fireface Ucx Ii Audio Interface 20 Indgange 20 Udgange Usb 2.0 i 185 dage. Laveste pris i perioden er 9.585 kr (registreret d. 16. maj 2026), højeste er 11.459 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 10.444 kr.

Den nuværende pris på 10.276 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 40 prisfald og 30 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 68 prisændringer for Rme Fireface Ucx Ii Audio Interface 20 Indgange 20 Udgange Usb 2.0. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 68 prisændringer for Rme Fireface Ucx Ii Audio Interface 20 Indgange 20 Udgange Usb 2.0 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
22. maj 202610.276 kr61 kr (1%)
21. maj 202610.337 kr293,71 kr (3%)
20. maj 202610.043,29 kr458,29 kr (5%)
16. maj 20269.585 kr691 kr (7%)
10. maj 202610.276 kr61 kr (1%)
9. maj 202610.337 kr141 kr (1%)
8. maj 202610.478 kr36 kr (0%)
7. maj 202610.442 kr111 kr (1%)
5. maj 202610.331 kr61 kr (1%)
4. maj 202610.392 kr31 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret