Gå til hovedindhold

Rittal DK 7119.400 - perforeret hylde til 19" rack, 400 mm dyb

RittalComputer – rack og monteringEAN: 4028177187214
Pris fra 450 krtil 589 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 139 kr (24% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 408 kr 1. apr.

Sammenlign priser på Rittal DK 7119.400 - perforeret hylde til 19" rack, 400 mm dyb og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 450 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Rittal - Rackhylde - lysegrå - 19
450 kr
Til butik
Rittal - Rackhylde - lysegrå - 19 billede

Produktspecifikationer

Mærke: Rittal
Kategori: Tilbehør
Farve: 2
Artikel nr.: RIT7119.400
EAN: 4028177187214
Varenr.: 2328966
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Rittal rackhylde
452 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Rittal Rackhylde Grå
483 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Rittal DK 7119.400 - perforeret hylde til 19" rack, 400 mm dyb
569 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Rittal DK 7119.400 - perforeret hylde til 19" rack, 400 mm dyb
589 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Rittal DK 7119.400 - perforeret hylde til 19" rack, 400 mm dyb koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Rittal DK 7119.400 - perforeret hylde til 19" rack, 400 mm dyb koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK450 kr489 krKøb
2Proshop DK452 kr491 krKøb
3CompuMail DK483 kr483 krKøb
4Boligcenter DK569 kr569 krKøb
5Vivas DK589 kr668 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Rittal DK 7119.400 - perforeret hylde til 19" rack, 400 mm dyb

PriceData har fulgt prisen på Rittal DK 7119.400 - perforeret hylde til 19" rack, 400 mm dyb i 164 dage. Laveste pris i perioden er 408 kr (registreret d. 13. marts 2026), højeste er 518 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 440 kr.

Den nuværende pris på 450 kr er 2% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 17 prisændringer for Rittal DK 7119.400 - perforeret hylde til 19" rack, 400 mm dyb. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 17 prisændringer for Rittal DK 7119.400 - perforeret hylde til 19" rack, 400 mm dyb de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026450 kr5 kr (1%)
10. apr. 2026445 kr37 kr (9%)
1. apr. 2026408 kr38 kr (9%)
29. mar. 2026446 kr37 kr (9%)
27. mar. 2026409 kr37 kr (8%)
26. mar. 2026446 kr37 kr (9%)
25. mar. 2026409 kr37 kr (8%)
24. mar. 2026446 kr1 kr (0%)
23. mar. 2026445 kr37 kr (9%)
17. mar. 2026408 kr37 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret