Gå til hovedindhold

Rimmel - Wonderextension Lash Extension Effect Mascara - 001 Very Black

RimmelMascaraEAN: 3616300776759
Pris fra 41 krtil 106 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 65 kr (61% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Rimmel - Wonderextension Lash Extension Effect Mascara - 001 Very Black og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 41 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Rimmel Wonder Extension 001 Very black 11ml
41 kr
Til butik
Rimmel Wonder Extension 001 Very black 11ml billede

Produktinformation

Drømmer du om lange fyldige vipper uden at få lavet lash extensions? RIMMELS nye WONDER´EXTENSION mascara giver dig øjeblikkeligt et salon lash extensions look med bare 2 lag! Med vores patenteret FULL-STRETCH teknologi forlænger den dine vipper udover dine øjenvippespidser og efterlader dem ultralange og fyldige. Smudsikker og let at fjerne igen. Denne nye formula på markedet er den første af sin slags og konsistensen kan derfor opleves at være mere flydende. For optimal brug, lad første lag tørre lidt inden du putter næste lag på og du kan derved bygge på dine vipper for maximal effekt.

Produktspecifikationer

Mærke: Rimmel
Kategori: Makeup
Artikel nr.: 17444575001
EAN: 3616300776759
Varenr.: 3342975
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Rimmel - Wonderextension Lash Extension Effect Mascara - 001 Very Black
59,95 kr
Til butik
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Rimmel London Wonder´Extension Mascara 001 Very Black 11 ml
89 kr
Til butik
Rimmel London Wonder´Extension Mascara 001 Very Black 11 ml billede

Produktinformation

⭐ Længde med “extension-effekt” · Ultra-sort finish · Klumpefri, smudge-resistent Skab lange, veldefinerede vipper med en let fornemmelse. Rimmel London Wonder’Extension Mascara i farven 001 Very Black arbejder med fleksible film-formere, der omslutter hver enkelt vippe fra rod til spids for en synligt forlænget “extension-effekt” – uden at tynge. Den slanke, koniske børste griber selv de korte vipper i inder- og yderkrog, adskiller effektivt og fordeler produktet jævnt for et jævnere resultat. Fordele Synlig længde og smuk definition med extension-inspireret effekt. Intens, meget sort pigment (001 Very Black) for maksimal kontrast. Let, opbyggelig formel der ikke klumper og minimerer drys. Smudge-resistent finish, der holder pænt gennem dagen. Slank, præcis børste der fanger selv de fineste vipper og adskiller flot. Nem at fjerne med din foretrukne øjenmakeupfjerner. Sådan bruger du produktet Start ved vippekanten og før børsten i små zigzag-bevægelser op mod spidserne. Brug den spidse ende af børsten til under- og hjørnevipper for ekstra præcision. Byg flere lag for mere længde og intensitet, mens produktet stadig er let fugtigt. Ønsker du ekstra adskillelse, kæm let igennem med en ren vippekam umiddelbart efter påføring. Resultat Lange, ranke og pænt separerede vipper med en glansfuld, meget sort finish, som fremhæver øjenenes form – uden synlige klumper eller tyngde. OBS: Denne vare kan ikke returneres af hygiejniske årsager, da den ikke er plomberet fra producentens side. Er denne vare til en gave, kan du skrive det i kommentarfeltet, og så vil den blive lagt i en plomberingspose. Såfremt plomberingsposen ikke er åbnet, kan varen returneres.

Produktspecifikationer

Mærke: Rimmel
Kategori: Øjne
Størrelse: 11.00ml
Artikel nr.: 3616300776759
EAN: 3616300776759
Varenr.: 3616300776759
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Rimmel Wonder'Extension Lash Extension Effect Mascara Very Black
94 kr
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Rimmel London Wonder Extension Mascara
106 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Rimmel - Wonderextension Lash Extension Effect Mascara - 001 Very Black koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Rimmel - Wonderextension Lash Extension Effect Mascara - 001 Very Black koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK41 kr80 krKøb
2Gucca.dk59,95 kr59,95 krKøb
3Beautycos DK89 kr118 krKøb
4Lyko DK94 kr94 krKøb
5NordicFeel DK106 kr106 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Rimmel - Wonderextension Lash Extension Effect Mascara - 001 Very Black

PriceData har fulgt prisen på Rimmel - Wonderextension Lash Extension Effect Mascara - 001 Very Black i 182 dage. Laveste pris i perioden er 41 kr (registreret d. 20. maj 2026), højeste er 78,75 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 59 kr.

Den nuværende pris på 41 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 16 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 27 prisændringer for Rimmel - Wonderextension Lash Extension Effect Mascara - 001 Very Black. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 27 prisændringer for Rimmel - Wonderextension Lash Extension Effect Mascara - 001 Very Black de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
20. maj 202641 kr4 kr (9%)
9. apr. 202645 kr1 kr (2%)
26. feb. 202644 kr14 kr (24%)
25. feb. 202658 kr4 kr (6%)
21. feb. 202662 kr1 kr (2%)
17. feb. 202663 kr1 kr (2%)
5. feb. 202662 kr1 kr (2%)
4. feb. 202663 kr2 kr (3%)
28. jan. 202661 kr2 kr (3%)
27. jan. 202663 kr1 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret