Gå til hovedindhold

Rica Round LED solcelle havelygte sort Nordlux - Moderne - Metal - Med én lyskilde

NordluxLamperEAN: 5704924004780
Pris fra 285 krtil 466 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 181 kr (39% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 269 kr 24. maj

Sammenlign priser på Rica Round LED solcelle havelygte sort Nordlux - Moderne - Metal - Med én lyskilde og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 285 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Rica Round udendrs bedlampe m. sensor, rund, LED, solcelle, sort - Nordlux
285 kr
Til butik
Rica Round udendrs bedlampe m. sensor, rund, LED, solcelle, sort - Nordlux billede

Produktspecifikationer

Mærke: Nordlux
Kategori: WATTOO.DK Belysning Udendrslamper LED Havelamper
EAN: 5704924004780
Varenr.: 2118158003
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Nordlux Rica Round solcelle havelampe
285 kr
Til butik
Nordlux Rica Round solcelle havelampe billede

Produktinformation

Stilren udendørs lampe med solcelle og sensor Rica serien fra Nordlux er en række udendørs lamper, der oplades af solens stråler og derfor sparer på strømmen. Når den opfanger bevægelse, vil dens sensor tænde LED lyskilden og lyse området op. Den er perfe...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Nordlux
Kategori: Udendørslamper
Farve: black
Størrelse: H600 mm x Ø150 mm
EAN: 5704924004780
Varenr.: 4248004783
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordlux Rica Round solcelle havelampe
289 kr
Til butik
Nordlux Rica Round solcelle havelampe billede

Produktinformation

Bedlampe med solcelle fra Nordlux Rica Round bedlampen er udført i rustfrit stål, og med dens solcellefanger på toppen, bliver batteriet opladet i løbet af dagen. PIR bevægelsessensor hjælper med at oplyse din indkørsel når du ankommer fra arbejde.d.

Produktspecifikationer

Mærke: Nordlux
Kategori: Udendørslamper
Farve: black
Størrelse: H600 mm x Ø150 mm
EAN: 5704924004780
Varenr.: 4248004783
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordlux Rica Round solcelle havelampe
309 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordlux Rica Round solcelle havelampe
315 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Nordlux Rica Round - Havelampe - Sort
349 kr
Til butik
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Rica Round LED solcelle havelygte sort Nordlux - Moderne - Metal - Med én lyskilde
-29%391 kr
Før 550 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Nordlux Rica Round havelampe, solar, sort
466 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Rica Round LED solcelle havelygte sort Nordlux - Moderne - Metal - Med én lyskilde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Rica Round LED solcelle havelygte sort Nordlux - Moderne - Metal - Med én lyskilde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1WATTOO.DK285 kr285 krKøb
2LavprisEl285 kr285 krKøb
3Greenline289 kr289 krKøb
4LampeGuru.dk309 kr309 krKøb
5BilligVVS DK315 kr315 krKøb
6Homeshop DK349 kr349 krKøb
7Lampemesteren DK391 kr420 krKøb
8Proshop DK466 kr505 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Rica Round LED solcelle havelygte sort Nordlux - Moderne - Metal - Med én lyskilde

PriceData har fulgt prisen på Rica Round LED solcelle havelygte sort Nordlux - Moderne - Metal - Med én lyskilde i 182 dage. Laveste pris i perioden er 269 kr (registreret d. 17. maj 2026), højeste er 339 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 307 kr.

Den nuværende pris på 285 kr er 7% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 6% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for Rica Round LED solcelle havelygte sort Nordlux - Moderne - Metal - Med én lyskilde. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for Rica Round LED solcelle havelygte sort Nordlux - Moderne - Metal - Med én lyskilde de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026285 kr16 kr (6%)
24. maj 2026269 kr20 kr (7%)
23. maj 2026289 kr20 kr (7%)
17. maj 2026269 kr16 kr (6%)
13. apr. 2026285 kr2 kr (1%)
30. mar. 2026283 kr2 kr (1%)
2. mar. 2026285 kr27 kr (9%)
1. mar. 2026312 kr27 kr (9%)
14. feb. 2026285 kr24 kr (8%)
12. feb. 2026309 kr3 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret