Gå til hovedindhold

Rheinzink Tagrende 0,8x333 mm 1/4-rund. Nr. 12. Lgd a 3 mtr. CLASSIC walzblank. -Tages ikke retur-

RheinzinkTagrenderEAN: 4022436149234
Pris fra 179 krtil 553,75 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 374,75 kr (68% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Rheinzink Tagrende 0,8x333 mm 1/4-rund. Nr. 12. Lgd a 3 mtr. CLASSIC walzblank. -Tages ikke retur- og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 179 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Rheinzink Tagrende 0,8x333 mm 1/4-rund. Nr. 12. Lgd a 3 mtr. CLASSIC walzblank. -Tages ikke retur-
179 kr
Til butik
Rheinzink Tagrende 0,8x333 mm 1/4-rund. Nr. 12. Lgd a 3 mtr. CLASSIC walzblank. -Tages ikke retur- billede

Produktinformation

RHEINZINK-prePATINA walzblank kvartrund tagrende 333, længde 3m

Produktspecifikationer

Mærke: Rheinzink
Kategori: 077801064 - 358220315
EAN: 4022436149234
Varenr.: 38098
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Rheinzink Tagrende 0,8-333 Mm 1/4 Rund A 3 Meter Nr.12
435 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Rheinzink Arkitekt tagrende nr. 12 i zink - 3 meter
479 kr
Til butik
Rheinzink Arkitekt tagrende nr. 12 i zink - 3 meter billede

Produktinformation

Rheinzink tagrendesystemet er af imponerende kvalitet, da zink er et vedligeholdelsesfrit materiale, der med sikkerhed holder i mange år. Ved fremstilling er zink skinnende blankt, men med tiden får det en flot og naturlig patinering. En 0,8 mm tagrende e...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Rheinzink
Kategori: Tag
Farve: zinc
Størrelse: 333 mm x 3 m
EAN: 4022436149234
Varenr.: 276515042
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
1/4 RUND RZ ZINKRENDE 333MM 3M 0.8MM
508,64 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Rheinzink arkitekt tagrende nr. 12, 333 mm, á 3 meter, zink
519 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Rheinzink Tagrende 0,8x333 mm 1/4-rund. Nr. 12. Lgd a 3 mtr. CLASSIC walzblank. -Tages ikke retur-
553,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Rheinzink Tagrende 0,8x333 mm 1/4-rund. Nr. 12. Lgd a 3 mtr. CLASSIC walzblank. -Tages ikke retur- koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Rheinzink Tagrende 0,8x333 mm 1/4-rund. Nr. 12. Lgd a 3 mtr. CLASSIC walzblank. -Tages ikke retur- koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Elvvs.dk179 kr179 krKøb
2CompletVVS435 kr435 krKøb
3LavprisVVS479 kr479 krKøb
4EL-GROSSISTEN508,64 kr508,64 krKøb
5BilligVVS DK519 kr519 krKøb
6vvsfittings.dk553,75 kr553,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Rheinzink Tagrende 0,8x333 mm 1/4-rund. Nr. 12. Lgd a 3 mtr. CLASSIC walzblank. -Tages ikke retur-

PriceData har fulgt prisen på Rheinzink Tagrende 0,8x333 mm 1/4-rund. Nr. 12. Lgd a 3 mtr. CLASSIC walzblank. -Tages ikke retur- i 175 dage. Laveste pris i perioden er 179 kr (registreret d. 27. maj 2026), højeste er 435 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 311 kr.

Den nuværende pris på 179 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 59% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 24 prisændringer for Rheinzink Tagrende 0,8x333 mm 1/4-rund. Nr. 12. Lgd a 3 mtr. CLASSIC walzblank. -Tages ikke retur-. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 24 prisændringer for Rheinzink Tagrende 0,8x333 mm 1/4-rund. Nr. 12. Lgd a 3 mtr. CLASSIC walzblank. -Tages ikke retur- de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 2026179 kr38 kr (18%)
25. maj 2026217 kr218 kr (50%)
24. maj 2026435 kr218 kr (100%)
6. maj 2026217 kr218 kr (50%)
5. maj 2026435 kr218 kr (100%)
24. apr. 2026217 kr218 kr (50%)
23. apr. 2026435 kr218 kr (100%)
24. mar. 2026217 kr218 kr (50%)
23. mar. 2026435 kr218 kr (100%)
20. mar. 2026217 kr218 kr (50%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret