Gå til hovedindhold

Rheinzink Tagrende 0,7x333 mm 1/2-rund. Nr. 12. Lgd a 3 mtr. CLASSIC walzblank -Tages ikke retur-

RheinzinkTagrenderEAN: 4022436148060
Pris fra 289 krtil 371,25 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 82,25 kr (22% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Rheinzink Tagrende 0,7x333 mm 1/2-rund. Nr. 12. Lgd a 3 mtr. CLASSIC walzblank -Tages ikke retur- og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 289 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Rheinzink Tagrende 0,7-333 Mm Halvrund A 3 Meter Nr.12
289 kr
Til butik
Rheinzink Tagrende 0,7-333 Mm Halvrund A 3 Meter Nr.12 billede

Produktinformation

Rz Tagrende 0,7-333 MM Halvrund A 3 Mtr. Nr.12

Produktspecifikationer

Mærke: Rheinzink
Kategori: Tagrender & tag
Farve: zinc
Størrelse: 12
EAN: 4022436148060
Varenr.: 276511032
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Rheinzink tagrende nr. 12 i zink (0,7 mm) - 3 meter
289 kr
Til butik
Rheinzink tagrende nr. 12 i zink (0,7 mm) - 3 meter billede

Produktinformation

Rheinzink tagrendesystemet er af imponerende kvalitet, da zink er et vedligeholdelsesfrit materiale, der med sikkerhed holder i mange år. Ved fremstilling er zink skinnende blankt, men med tiden får det en flot og naturlig patinering. Data:- Længde: 3 met...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Rheinzink
Kategori: Tag
Farve: zinc
Størrelse: 12
EAN: 4022436148060
Varenr.: 276511032
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Rheinzink halvrund tagrende nr. 12 á 3 meter, 0,7 mm, zink
309 kr
Til butik
Rheinzink halvrund tagrende nr. 12 á 3 meter, 0,7 mm, zink billede

Produktinformation

Rheinzink tagrendesystemet imponerer med sin kvalitet og sikrer en løsning med dele, der er skræddersyet til hinanden i samme materiale. Rheinzink tagrenden holder i mange år, da zink er et fuldstændigt vedligeholdelsesfrit materiale, der også giver et ge...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Rheinzink
Kategori: Tag & facade
Farve: zinc
Størrelse: 12
EAN: 4022436148060
Varenr.: 276511032
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Rheinzink Tagrende 0,7x333 mm 1/2-rund. Nr. 12. Lgd a 3 mtr. CLASSIC walzblank -Tages ikke retur-
331 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
12" RZ ZINKRENDE 333MM 3MTR. 0,7MM 0,7 MM
335,64 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Rheinzink Tagrende 0,7x333 mm 1/2-rund. Nr. 12. Lgd a 3 mtr. CLASSIC walzblank -Tages ikke retur-
371,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Rheinzink Tagrende 0,7x333 mm 1/2-rund. Nr. 12. Lgd a 3 mtr. CLASSIC walzblank -Tages ikke retur- koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Rheinzink Tagrende 0,7x333 mm 1/2-rund. Nr. 12. Lgd a 3 mtr. CLASSIC walzblank -Tages ikke retur- koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompletVVS289 kr289 krKøb
2LavprisVVS289 kr289 krKøb
3BilligVVS DK309 kr309 krKøb
4Elvvs.dk331 kr331 krKøb
5EL-GROSSISTEN335,64 kr335,64 krKøb
6vvsfittings.dk371,25 kr371,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Rheinzink Tagrende 0,7x333 mm 1/2-rund. Nr. 12. Lgd a 3 mtr. CLASSIC walzblank -Tages ikke retur-

PriceData har fulgt prisen på Rheinzink Tagrende 0,7x333 mm 1/2-rund. Nr. 12. Lgd a 3 mtr. CLASSIC walzblank -Tages ikke retur- i 162 dage. Laveste pris i perioden er 279 kr (registreret d. 25. december 2025), højeste er 335,64 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 291 kr.

Den nuværende pris på 289 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 14% den seneste måned. Der er registreret 3 prisfald og 3 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 7 prisændringer for Rheinzink Tagrende 0,7x333 mm 1/2-rund. Nr. 12. Lgd a 3 mtr. CLASSIC walzblank -Tages ikke retur-. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 7 prisændringer for Rheinzink Tagrende 0,7x333 mm 1/2-rund. Nr. 12. Lgd a 3 mtr. CLASSIC walzblank -Tages ikke retur- de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
17. maj 2026289 kr46,64 kr (14%)
16. maj 2026335,64 kr46,64 kr (16%)
7. jan. 2026289 kr10 kr (4%)
5. jan. 2026279 kr2 kr (1%)
4. jan. 2026281 kr2 kr (1%)
25. dec. 2025279 kr2 kr (1%)
24. dec. 2025281 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret