Gå til hovedindhold

Rheinzink Regnvandssamler med udtagelig si 76 mm. CLASSIC walzblank - Tages ikke retur -

RheinzinkTagrenderEAN: 4022425043147
Pris fra 157 krtil 269 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 112 kr (42% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 156 kr 1. jun.

Sammenlign priser på Rheinzink Regnvandssamler med udtagelig si 76 mm. CLASSIC walzblank - Tages ikke retur - og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 157 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Rheinzink regnvandssamler med udtagelig si 76 mm
157 kr
Til butik
Rheinzink regnvandssamler med udtagelig si 76 mm billede

Produktinformation

RHEINZINK regnvandssamler med udtagelig si 76 mm

Produktspecifikationer

Mærke: Rheinzink
Kategori: Tag og facade
Artikel nr.: 1134691
EAN: 4022425043147
Varenr.: 2899819
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Rheinzink regnvandssamler m. si 76 mm
176 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Rheinzink regnvandssamler med Ø76 mm nedløb og si vi zink
176 kr
Til butik
Rheinzink regnvandssamler med Ø76 mm nedløb og si vi zink billede

Produktinformation

Rheinzink tagrendesystemet er af imponerende kvalitet, da zink er et vedligeholdelsesfrit materiale, der med sikkerhed holder i mange år. Ved fremstilling er zink skinnende blankt, men med tiden får det en flot og naturlig patinering. En regnvandssamler b...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Rheinzink
Kategori: Tag
Farve: zinc
Størrelse: 76 mm
EAN: 4022425043147
Varenr.: 276658040
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Rheinzink Regnvandssamler med udtagelig si 76 mm. CLASSIC walzblank - Tages ikke retur -
182 kr
Til butik
Gå til VVS.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Rheinzink 76MM RZ REGNVANDSSAMLER M/SI
208,75 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Rheinzink regnvandssamler m/si Ø 76 mm, zink
269 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Rheinzink Regnvandssamler med udtagelig si 76 mm. CLASSIC walzblank - Tages ikke retur - koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Rheinzink Regnvandssamler med udtagelig si 76 mm. CLASSIC walzblank - Tages ikke retur - koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK157 kr196 krKøb
2WATTOO.DK176 kr176 krKøb
3LavprisVVS176 kr176 krKøb
4Elvvs.dk182 kr182 krKøb
5VVS.dk208,75 kr208,75 krKøb
6BilligVVS DK269 kr269 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Rheinzink Regnvandssamler med udtagelig si 76 mm. CLASSIC walzblank - Tages ikke retur -

PriceData har fulgt prisen på Rheinzink Regnvandssamler med udtagelig si 76 mm. CLASSIC walzblank - Tages ikke retur - i 181 dage. Laveste pris i perioden er 94,4 kr (registreret d. 17. februar 2026), højeste er 177 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 147 kr.

Den nuværende pris på 157 kr er 7% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 55 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 62 prisændringer for Rheinzink Regnvandssamler med udtagelig si 76 mm. CLASSIC walzblank - Tages ikke retur -. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 62 prisændringer for Rheinzink Regnvandssamler med udtagelig si 76 mm. CLASSIC walzblank - Tages ikke retur - de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026157 kr1 kr (1%)
1. jun. 2026156 kr1 kr (1%)
31. maj 2026157 kr1 kr (1%)
4. apr. 2026156 kr2 kr (1%)
26. mar. 2026158 kr19 kr (11%)
26. feb. 2026177 kr5 kr (3%)
25. feb. 2026172 kr77,6 kr (82%)
17. feb. 202694,4 kr23,6 kr (20%)
16. feb. 2026118 kr1 kr (1%)
15. feb. 2026119 kr1 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret