Gå til hovedindhold

Rheinzink Nedførsel 100 mm. prePatina walzblank - Tages ikke retur -

RheinzinkTagrenderEAN: 4022436457384
Pris fra 106 krtil 169 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 63 kr (37% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Rheinzink Nedførsel 100 mm. prePatina walzblank - Tages ikke retur - og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 106 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Rheinzink nedførsel 100 mm
106 kr
Til butik
Rheinzink nedførsel 100 mm billede

Produktinformation

RHEINZINK nedførsel 100 mm

Produktspecifikationer

Mærke: Rheinzink
Kategori: Tag og facade
Artikel nr.: 1133301
EAN: 4022436457384
Varenr.: 2899814
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Rheinzink Nedførsel 100 mm. prePatina walzblank - Tages ikke retur -
108 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Rheinzink nedførsel med Ø100 mm nedløb i zink
165 kr
Til butik
Rheinzink nedførsel med Ø100 mm nedløb i zink billede

Produktinformation

Rheinzink tagrendesystemet er af imponerende kvalitet, da zink er et vedligeholdelsesfrit materiale, der med sikkerhed holder i mange år. Ved fremstilling er zink skinnende blankt, men med tiden får det en flot og naturlig patinering. En nedførsel benytte...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Rheinzink
Kategori: Tag
Farve: zinc
Størrelse: 100mm
EAN: 4022436457384
Varenr.: 276661060
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Rheinzink nedførsel Ø 100 mm, zink
169 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Rheinzink Nedførsel 100 mm. prePatina walzblank - Tages ikke retur - koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Rheinzink Nedførsel 100 mm. prePatina walzblank - Tages ikke retur - koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK106 kr145 krKøb
2Elvvs.dk108 kr108 krKøb
3LavprisVVS165 kr165 krKøb
4BilligVVS DK169 kr169 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Rheinzink Nedførsel 100 mm. prePatina walzblank - Tages ikke retur -

PriceData har fulgt prisen på Rheinzink Nedførsel 100 mm. prePatina walzblank - Tages ikke retur - i 181 dage. Laveste pris i perioden er 98 kr (registreret d. 6. december 2025), højeste er 121 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 110 kr.

Den nuværende pris på 106 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 17 prisændringer for Rheinzink Nedførsel 100 mm. prePatina walzblank - Tages ikke retur -. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 17 prisændringer for Rheinzink Nedførsel 100 mm. prePatina walzblank - Tages ikke retur - de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 2026106 kr1 kr (1%)
29. mar. 2026107 kr1 kr (1%)
28. mar. 2026106 kr1 kr (1%)
27. mar. 2026107 kr1 kr (1%)
26. mar. 2026106 kr3 kr (3%)
21. jan. 2026109 kr12 kr (10%)
20. jan. 2026121 kr12 kr (11%)
7. jan. 2026109 kr10 kr (8%)
5. jan. 2026119 kr10 kr (9%)
4. jan. 2026109 kr10 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret