Gå til hovedindhold

Wavin PP rense- & inspektionsbrønd 315/110mm T3, lige gennemløb og V. tilløb for glat rør.

WavinSanitetPP-plast konstruktionVVS og kloakinstallationerEAN: 5708525088811

Wavin T3 inspektionsbrønd i PP-plast til 315mm opføringsrør. Med venstre tilløb og lige gennemløb - perfekt til afløbssystemer og kloakinstallationer. Læs mere

Pris fra 755 krtil 1.165 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 410 kr (35% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 567 kr 29. apr.

Sammenlign priser på Wavin PP rense- & inspektionsbrønd 315/110mm T3, lige gennemløb og V. tilløb for glat rør. og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 755 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Rense-/inspektionsbrnd 315 mm / indgang 2 x 110 mm / afgang 1 x 110 mm
755 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Wavin rense- & inspektionsbrønd 315/110mm T3, til glat rør
755 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wavin inspektionsbrønd med venstre tilløb 110 x 315 mm
789 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
796,25 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Wavin rense- & inspektionsbrønd 110x315 mm, venstre tilløb
849 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Rense-insp.brønd 315-110mm T3 - lige gennemløb og V. tilløb for glat rør. Wavin PP
1.165 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin PP rense- & inspektionsbrønd 315/110mm T3, lige gennemløb og V. tilløb for glat rør. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin PP rense- & inspektionsbrønd 315/110mm T3, lige gennemløb og V. tilløb for glat rør. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1WATTOO.DK755 kr755 krKøb
2Elvvs.dk755 kr755 krKøb
3LavprisVVS789 kr789 krKøb
4vvsfittings.dk796,25 kr796,25 krKøb
5BilligVVS DK849 kr849 krKøb
6CS MEGASTORE DK1.165 kr1.364 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Wavin Rense- & Inspektionsbrønd 315/110mm T3

Wavin

Wavin T3 inspektionsbrønd i PP-plast til 315mm opføringsrør. Med venstre tilløb og lige gennemløb - perfekt til afløbssystemer og kloakinstallationer.

• inspektionsbrønd
• rensebrønd
• kloakbrønd
• afløbsbrønd
• vvs brønd
• VVS og kloakinstallationer
• PP-plast konstruktion

Beskrivelse

Wavin T3 rense- og inspektionsbrønd er en professionel VVS-løsning til kloakinstallationer. Brønden er fremstillet i robust PP-plast og egner sig til 315mm opføringsrør med 110mm rørtilslutninger. Med sit lige gennemløb og venstre tilløb giver den optimal fleksibilitet ved installation. Brønden fungerer som knudepunkt mellem private afløb og offentlig kloak, og er uundværlig for afløb fra køkken, bad og toilet. Den leveres med tætningsring og har en 45° vinkel på afgreningen. Dimensioner: 58x39x27 cm, vægt 3,7 kg. Vælges efter pladsforhold og tilgængelighed ved rensning. Husk at bestille matchende opføringsrør og tætningsring til komplet installation.

Specifikationer

type:T3 - venstre tilløb og lige gennemløb
vægt:3,7 kg
bredde:39 cm
højde:27 cm
længde:58 cm
materiale:PP-plast
inkluderet:Tætningsring
leverandør_nr:0558322
opføringsrør:315 mm
vinkel_afgrening:45°
rørtilslutninger:110 mm

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvilken opføringsrør skal jeg bruge?

Brønden passer til 315mm opføringsrør. Husk også at bestille en tætningsring som monteres i den nederste bølgedal på opføringsrøret.

Hvad betyder T3 typen?

T3 betyder at brønden har lige gennemløb og venstre tilløb med 45° vinkel, hvilket giver fleksibilitet ved tilslutning af afløbsrør.

Hvor skal inspektionsbrønden placeres?

Brønden installeres som knudepunkt mellem dit private afløb og den offentlige kloak, typisk ved afløb fra køkken, bad og toilet.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Wavin PP rense- & inspektionsbrønd 315/110mm T3, lige gennemløb og V. tilløb for glat rør.

PriceData har fulgt prisen på Wavin PP rense- & inspektionsbrønd 315/110mm T3, lige gennemløb og V. tilløb for glat rør. i 149 dage. Laveste pris i perioden er 561 kr (registreret d. 6. januar 2026), højeste er 755 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 670 kr.

Den nuværende pris på 755 kr er 13% over normalprisen. Prisen er steget 9% den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 16 prisændringer for Wavin PP rense- & inspektionsbrønd 315/110mm T3, lige gennemløb og V. tilløb for glat rør.. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 16 prisændringer for Wavin PP rense- & inspektionsbrønd 315/110mm T3, lige gennemløb og V. tilløb for glat rør. de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026755 kr46 kr (6%)
30. maj 2026709 kr3 kr (0%)
29. maj 2026706 kr1 kr (0%)
25. maj 2026707 kr11 kr (2%)
24. maj 2026696 kr11 kr (2%)
23. maj 2026707 kr11 kr (2%)
21. maj 2026696 kr61 kr (10%)
20. maj 2026635 kr60 kr (9%)
19. maj 2026695 kr1 kr (0%)
18. maj 2026696 kr4 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret