Gå til hovedindhold

Wavin PP rense- & inspektionsbrønd 315/110mm T2, lige gennemløb og H+V tilløb for glat rør.

WavinEludstyrPP-plast konstruktionAfløb og kloakEAN: 5708525101831

Wavin rense- og inspektionsbrønd T2 med 315mm opføring og 110mm tilslutninger. Perfekt til knudepunkter mellem privat afløb og offentlig kloak. Læs mere

Pris fra 763 krtil 1.299 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 536 kr (41% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 581 kr 24. apr.

Sammenlign priser på Wavin PP rense- & inspektionsbrønd 315/110mm T2, lige gennemløb og H+V tilløb for glat rør. og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 763 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Rense-insp.brønd 315-110mm T2 - lige gennemløb og H+V tilløb for glat rør. Wavin PP
763 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
818,75 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Wavin rense- & inspektionsbrønd 315/110mm T2, til glat rør
889 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Rense-/inspektionsbrnd 315 mm / indgang 3 x 110 mm / afgang 1 x 110 mm
1.123 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Wavin inspektionsbrønd med højre/venstre tilløb 110 x 315 mm
1.285 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Wavin rense- & inspektionsbrønd 110x315 mm, højre/venstre tilløb
1.299 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin PP rense- & inspektionsbrønd 315/110mm T2, lige gennemløb og H+V tilløb for glat rør. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Wavin PP rense- & inspektionsbrønd 315/110mm T2, lige gennemløb og H+V tilløb for glat rør. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK763 kr802 krKøb
2vvsfittings.dk818,75 kr818,75 krKøb
3Elvvs.dk889 kr889 krKøb
4WATTOO.DK1.123 kr1.123 krKøb
5LavprisVVS1.285 kr1.285 krKøb
6BilligVVS DK1.299 kr1.299 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Wavin rense- og inspektionsbrønd 315/110mm T2

Wavin

Wavin rense- og inspektionsbrønd T2 med 315mm opføring og 110mm tilslutninger. Perfekt til knudepunkter mellem privat afløb og offentlig kloak.

• rensebrønd
• inspektionsbrønd
• afløbsbrønd
• kloakbrønd
• pp brønd
• 315mm brønd
• 110mm tilløb
• wavin brønd
• Afløb og kloak
• PP-plast konstruktion

Beskrivelse

Wavin rense- og inspektionsbrønd type 2 er designet til professionelle afløbsløsninger i private boliger. Brønden har 315mm opføring og 110mm rørtilslutninger, hvilket gør den ideel som knudepunkt mellem dit private afløb og den offentlige kloak. Den er fremstillet i robust PP-plast og kan håndtere både lige gennemløb samt højre og venstre tilløb. Brønden bruges typisk som sidste led fra køkken, bad og toilet til offentlig kloak. Den leveres med mulighed for rensning og inspektion, hvilket sikrer nem vedligeholdelse. Produktet er bygget til at holde i mange år og overholder danske standarder for afløbssystemer.

Specifikationer

type:T2
vægt:3,30 kg
bredde:48,00 cm
højde:25,00 cm
længde:53,00 cm
materiale:PP-plast
anvendelse:Til glatte rør
gennemløb:Lige gennemløb og H + V tilløb
vinkel_afgrening:45°
rørtilslutninger:110 mm
diameter_opføring:315 mm

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Wavin PP rense- & inspektionsbrønd 315/110mm T2, lige gennemløb og H+V tilløb for glat rør.

PriceData har fulgt prisen på Wavin PP rense- & inspektionsbrønd 315/110mm T2, lige gennemløb og H+V tilløb for glat rør. i 175 dage. Laveste pris i perioden er 560 kr (registreret d. 12. december 2025), højeste er 880 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 647 kr.

Den nuværende pris på 763 kr er 18% over normalprisen. Prisen er steget 4% den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 29 prisændringer for Wavin PP rense- & inspektionsbrønd 315/110mm T2, lige gennemløb og H+V tilløb for glat rør.. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 29 prisændringer for Wavin PP rense- & inspektionsbrønd 315/110mm T2, lige gennemløb og H+V tilløb for glat rør. de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026763 kr55,75 kr (7%)
23. maj 2026818,75 kr97,75 kr (14%)
22. maj 2026721 kr5 kr (1%)
16. maj 2026716 kr61 kr (9%)
12. maj 2026655 kr27 kr (4%)
11. maj 2026682 kr28 kr (4%)
8. maj 2026710 kr128 kr (22%)
6. maj 2026582 kr150,09 kr (21%)
5. maj 2026732,09 kr150,09 kr (26%)
29. apr. 2026582 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret