Gå til hovedindhold

Remington Xr1500 E51 - Ultimate Series Rx5 - Barbermaskine

RemingtonKamme og børsterEAN: 5038061106022
Pris fra 300 krtil 718 kr
15 forhandlere

Prisforskel: 418 kr (58% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 279 kr 6. maj

Sammenlign priser på Remington Xr1500 E51 - Ultimate Series Rx5 - Barbermaskine og køb billigst

15 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 300 kr. 12 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Remington Grooming Kit XR1500 Ultimate S
300 kr
Til butik
Remington Grooming Kit XR1500 Ultimate S billede

Produktspecifikationer

Mærke: Remington
Kategori: Barbermaskiner
Farve: 4
Artikel nr.: 41213560100
EAN: 5038061106022
Varenr.: 6190784
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
REMINGTON Hårtrimmer Ultimate Series RX5 XR1500
307 kr
Til butik
REMINGTON Hårtrimmer Ultimate Series RX5 XR1500 billede

Produktinformation

Barbermaskine til hovedet, trådløs, 5 skærehoveder, klipper ned til 0,2 mm, Rengøringsvenlig håropsamler, Op til 50 minutters drift, 100 % vandtæt, Fleksibel top og skær, Pop-up detaljetrimmer, 2 LED-indikatorer, sort Det skaldede look er blevet moderne igen, takket være Ultimate Series RX5-barbermaskinen. Barber hele hovedet på mindre end 2 minutter* med de 5 skærehoveder, og nyd op til 50-minutters drift, hvilket svarer til op til en måneds hårtrimning med en hudtæt barberingseffekt på 0,2 mm.

Produktspecifikationer

Mærke: REMINGTON
Kategori: Haartrimmer
Artikel nr.: XR1500
EAN: 5038061106022
Varenr.: 3010207
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Barbermaskine til hoved - Remington XR1500
-7%379 kr
Før 409 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Barbermaskine til hoved - Remington XR1500 billede

Produktinformation

Fordele ved barbermaskine til hovedFå en glat og hurtig barbering med Remington XR1500. Den kompakte, sorte hovedbarberer er designet til nem brug og giver en tæt finish helt ned til 0,2 mm. Med trådløs drift og tydelige LED-indikatorer er den oplagt til både hverdagsbrug og rejsen.Praktisk til våd og tør barberingXR1500 er vandtæt, så du kan barbere dig i badet eller med skum efter behov. Op til 50 minutters køretid giver dig fleksibilitet, og den medfølgende rejsepose gør det let at have din barbermaskine med på farten.Produkttype: HovedbarbermaskineFarve: SortVandtæt: JaMinimum/maksimum hårlængde: 0,2 mmDriftstid: 50 minStrømkilde: BatteriOpladningstid: 2 tLED-indikatorer: JaRejsepose: JaEmballagetype: Boks...

Produktspecifikationer

Mærke: Remington
Kategori: Barbermaskiner og Trimmere
Vægt: 0.66g
EAN: 5038061106022
Varenr.: 1914287
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Barbermaskine til hoved - Remington XR1500
-7%399 kr
Før 429 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Remington Ultimate Series RX5 Head Shaver - XR1500
-48%439,49 kr
Før 849 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Remington Ultimate Series RX5 Head Shaver
-10%441 kr
Før 491 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Remington Ultimate Series RX5 XR1500
489 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Remington Ultimate Series RX5 Head Shaver
489 kr
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Remington Xr1500 E51 - Ultimate Series Rx5 - Barbermaskine
529,95 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Remington Grooming Kit XR1500 Ultimate S
-18%559 kr
Før 679 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Made4men Danmark
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Remington Ultimates Series RX5 Head Shaver
-25%636,75 kr
Før 849 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Grooming Kit XR1500 Ultimate Series RX5
-13%649 kr
Før 749 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Remington XR1500 Ultimate Series RX5 Head Shaver 1 pcs
681 kr
Til butik
Gå til Dealicious Danmark
TrustScore 4.5 ud af 54,1
Remington RX5 Ultimate Series XR1500 Head Shaver
699 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Remington Ultimate Series Head Shver
718 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 15 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Remington Xr1500 E51 - Ultimate Series Rx5 - Barbermaskine koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 15 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Remington Xr1500 E51 - Ultimate Series Rx5 - Barbermaskine koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK300 kr339 krKøb
2Proshop DK307 kr346 krKøb
3Boligcenter DK379 kr379 krKøb
4Vivas DK399 kr478 krKøb
5NiceHair.dk439,49 kr439,49 krKøb
6Cocopanda DK441 kr441 krKøb
7Av-Cables DK489 kr489 krKøb
8Komplett DK489 kr489 krKøb
9Gucca.dk529,95 kr529,95 krKøb
10Teknikproffset DK559 kr618 krKøb
11Made4men Danmark636,75 kr636,75 krKøb
12Estore DK649 kr649 krKøb
13NordicFeel DK681 kr681 krKøb
14Dealicious Danmark699 kr699 krKøb
15Lyko DK718 kr718 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Remington Xr1500 E51 - Ultimate Series Rx5 - Barbermaskine

PriceData har fulgt prisen på Remington Xr1500 E51 - Ultimate Series Rx5 - Barbermaskine i 160 dage. Laveste pris i perioden er 279 kr (registreret d. 6. maj 2026), højeste er 435 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 322 kr.

Den nuværende pris på 300 kr er 7% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 52 prisfald og 37 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Remington Xr1500 E51 - Ultimate Series Rx5 - Barbermaskine. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Remington Xr1500 E51 - Ultimate Series Rx5 - Barbermaskine de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026300 kr1 kr (0%)
30. maj 2026301 kr1 kr (0%)
29. maj 2026302 kr1 kr (0%)
24. maj 2026303 kr1 kr (0%)
23. maj 2026304 kr1 kr (0%)
17. maj 2026305 kr1 kr (0%)
16. maj 2026306 kr1 kr (0%)
15. maj 2026307 kr1 kr (0%)
14. maj 2026308 kr2 kr (1%)
13. maj 2026310 kr2 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret