Gå til hovedindhold

Remington Shine Therapy Wide Plate Straightener - S8550

RemingtonGlattejernEAN: 4008496985609
Pris fra 337 krtil 449 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 112 kr (25% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 282 kr 13. mar.

Sammenlign priser på Remington Shine Therapy Wide Plate Straightener - S8550 og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 337 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Remington Hårglatter S8550
337 kr
Til butik
Remington Hårglatter S8550 billede

Produktinformation

Remington Shine Therapy S8550 - Hårglatter

Produktspecifikationer

Mærke: Remington
Artikel nr.: S8550
EAN: 4008496985609
Varenr.: 994723986
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
REMINGTON Glattejern Shine Therapy Wide Plate S8550
339 kr
Til butik
REMINGTON Glattejern Shine Therapy Wide Plate S8550 billede

Produktinformation

Alle elsker blankt, glat hår - især når det udstråler sund glans. Shine Therapy med brede plader passer godt på dine lokker og de brede plader er ideelle til tykt eller længere hår. De avancerede keramiske belagte plader er infunderet med mikrobalsamr indeholdende marokkansk Argan olie med E-vitamin og sikrer, at dit hår ikke kun ser smukt og skinnende ud, men også føles fantastisk.

Produktspecifikationer

Mærke: REMINGTON
Kategori: Glattejern
Artikel nr.: 45661560100
EAN: 4008496985609
Varenr.: 2773080
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Remington Plattång S8550 Shine Therapy W
-29%355 kr
Før 499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Remington Plattång S8550 Shine Therapy W billede

Produktinformation

SHINE THERAPY PLATTÅNG MED VIDA PLATTOR, Vem vill inte ha blankt och glänsande hår. Shine Therapy plattång med sina extra vida plattor är idealisk för längre och tjockare hår. De avancerade keramiskt belagda plattorna med mikrokonditionering innehållande marockansk Arganolja och vitamin E gör att ditt hår inte bara ser snyggt ut och glänsande ut, det kommer också att kännas fantastiskt. När plattorna värms upp överförs mikrokonditioneringsmedlen till ditt hår i varje drag för ett glansigt och friskt utseende. De extra breda plattorna fångar upp mer hår i varje drag och plattar ut långt och tjockt hår på ingen tid alls. Med tio olika temperaturinställningar som sträcker sig från 150°C till 235°C kan du anpassa värmen efter din individuella hårtyp och med supersnabb uppvärmning på endast 15 sekunder behöver du inte vänta länge. Specifikationer: Avancerade keramiskt belagda plattor influerade med mikrokonditioneringsmedel innehållande marockansk Arganolja med vitamin E, Digital temperaturdisplay med 10 inställningar 150 - 235C, Snabb uppvärmning på 15 sekunder, Flytande plattor för jämnt tryck, Temperatur boost funktion, Temperaturlås, Automatisk avstängning efter 60 minuter, Plattlås för enkle förvaring, Värmetålig påse, Voltomställning för hela världen, Svängbart sladdfäste, 5 +1år vid registrering online.

Produktspecifikationer

Mærke: Remington
Kategori: Fladjern
EAN: 4008496985609
Varenr.: A19387
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Remington S8550 - Shine Therapy Glattejern
359,95 kr
Til butik
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Remington Shine Therapy Wide Plate Straightener - S8550
-48%361,84 kr
Før 699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Remington Hårglatter S8550
429 kr
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Fladjern S8550 Shine Therapy Bred plade
-10%449 kr
Før 499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Remington Shine Therapy Wide Plate Straightener - S8550 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Remington Shine Therapy Wide Plate Straightener - S8550 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK337 kr337 krKøb
2Proshop DK339 kr378 krKøb
3Teknikproffset DK355 kr414 krKøb
4Gucca.dk359,95 kr359,95 krKøb
5NiceHair.dk361,84 kr361,84 krKøb
6Ultrashop429 kr429 krKøb
7Estore DK449 kr449 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Remington Shine Therapy Wide Plate Straightener - S8550

PriceData har fulgt prisen på Remington Shine Therapy Wide Plate Straightener - S8550 i 136 dage. Laveste pris i perioden er 282 kr (registreret d. 13. marts 2026), højeste er 339 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 302 kr.

Den nuværende pris på 337 kr er 12% over normalprisen. Prisen er steget 18% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for Remington Shine Therapy Wide Plate Straightener - S8550. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for Remington Shine Therapy Wide Plate Straightener - S8550 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026337 kr4 kr (1%)
31. maj 2026333 kr6 kr (2%)
27. maj 2026339 kr10 kr (3%)
14. maj 2026329 kr44 kr (15%)
3. maj 2026285 kr5 kr (2%)
2. maj 2026290 kr9 kr (3%)
1. maj 2026299 kr1 kr (0%)
30. apr. 2026300 kr9 kr (3%)
25. apr. 2026309 kr21 kr (7%)
14. mar. 2026288 kr6 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret