Gå til hovedindhold

REMINGTON PRO LUXE DRYER AC9140 AC 2400W ION OPTIHEAT HAIRDRYER

RemingtonHårtørrereOPTIheat-teknologi og Style Shot-funktionDaglig hårstyling og professionel finishEAN: 4008496873449

Professionel hårtørrer med intelligent OPTIheat-teknologi og Style Shot-funktion. 90% flere ioner sikrer krusfri glans og langtidsholdbare resultater. Læs mere

Pris fra 199 krtil 553 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 354 kr (64% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på REMINGTON PRO LUXE DRYER AC9140 AC 2400W ION OPTIHEAT HAIRDRYER og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 199 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
REMINGTON Hårtørrer AC9140 PROluxe - 2400 W
-25%199 kr
Før 266 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Remington PROluxe AC9140 hair dryer
241 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Remington AC9140 PROluxe Hårtørrer
266 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
REMINGTON PRO LUXE DRYER AC9140 AC 2400W ION OPTIHEAT HAIRDRYER
302,06 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Remington PROluxe AC9140 hårtørrer
-40%349 kr
Før 579 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Remington Ac9140 - Proluxe Dryer 2400w - Ionisk Hårtørrer
359,95 kr
Til butik
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Remington PROluxe Dryer
-10%398 kr
Før 443 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Remington PROluxe Dryer
475 kr
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Hårtørrer PROluxe AC9140
-14%479 kr
Før 559 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Kids-world.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Remington Hårtørrer - PROLuxe - AC9140
549,95 kr
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Remington PRO-Luxe Hair Dryer AC9140 - 1 pcs
553 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad REMINGTON PRO LUXE DRYER AC9140 AC 2400W ION OPTIHEAT HAIRDRYER koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad REMINGTON PRO LUXE DRYER AC9140 AC 2400W ION OPTIHEAT HAIRDRYER koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK199 kr238 krKøb
2CS MEGASTORE DK241 kr280 krKøb
3Komplett DK266 kr266 krKøb
4Ultrashop302,06 kr302,06 krKøb
5Teknikproffset DK349 kr408 krKøb
6Gucca.dk359,95 kr359,95 krKøb
7Cocopanda DK398 kr398 krKøb
8Lyko DK475 kr475 krKøb
9Estore DK479 kr479 krKøb
10Kids-world.dk549,95 kr549,95 krKøb
11NordicFeel DK553 kr553 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Remington PROluxe AC9140 Hårtørrer - 2400W

Remington

Professionel hårtørrer med intelligent OPTIheat-teknologi og Style Shot-funktion. 90% flere ioner sikrer krusfri glans og langtidsholdbare resultater.

• hårtørrer
• føntørrer
• blowdryer
• hårfön
• styling værktøj
• professionel hårtørrer
• ionisk hårtørrer
• Remington hårtørrer
• Daglig hårstyling og professionel finish
• OPTIheat-teknologi og Style Shot-funktion

Beskrivelse

Remington PROluxe AC9140 er en professionel hårtørrer designet til at give salonkvalitet hjemme. Med kraftfuld 2400W AC-motor og intelligent OPTIheat-teknologi fordeler den varme præcist hvor det behøves for optimal styling. Den unikke Style Shot-funktion sikrer at din frisure holder i 24 timer, mens 90% flere ioner giver krusfri glans og glatte hårstrå. Koncentrator-mundstykket har eksklusiv facon for forbedret luftstrøm og varmefordeling. Inkluderer slank stylingkoncentrator, hurtigtørrende koncentrator og diffuser til alle hårtyper. Perfekt til daglig styling og professionelle resultater.

Specifikationer

Kabel:Hængering og aftageligt luftfilter
Vægt:Ca. 650g
Effekt:2400W AC motor
Teknologi:OPTIheat intelligent varmefordeling
Ionteknologi:90% flere ioner
Specialfunktioner:Style Shot-funktion
Varmeindstillinger:3 varmeindstillinger
Inkluderet tilbehør:Koncentrator 7mm, diffuser, stylingkoncentrator
Hastighedsindstillinger:2 hastighedsindstillinger

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvor lang tid holder frisuren med Style Shot-funktionen?

Style Shot-funktionen er designet til at holde din frisure i op til 24 timer ved at bruge intelligent varme til at forme og fastholde håret.

Hvad er forskellen på de forskellige koncentratorer?

Pakken inkluderer en slank stylingkoncentrator til glatte elegante frisurer, en hurtigtørrende koncentrator til hurtig føntørring, og en diffuser til at forbedre krøller og tilføje volumen.

Er hårtørreren egnet til alle hårtyper?

Ja, med 3 varmeindstillinger og 2 hastighedsindstillinger kan du tilpasse påvirkningen til din specifikke hårtype, fra fint til tykt hår.

Hvordan virker OPTIheat-teknologien?

OPTIheat er en intelligent teknologi der fordeler varmen præcist hvor den behøves for at minimere varmeskader og optimere styling-resultatet.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for REMINGTON PRO LUXE DRYER AC9140 AC 2400W ION OPTIHEAT HAIRDRYER

PriceData har fulgt prisen på REMINGTON PRO LUXE DRYER AC9140 AC 2400W ION OPTIHEAT HAIRDRYER i 183 dage. Laveste pris i perioden er 199 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 266 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 256 kr.

Den nuværende pris på 199 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 16% den seneste måned. Der er registreret 29 prisfald og 26 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 53 prisændringer for REMINGTON PRO LUXE DRYER AC9140 AC 2400W ION OPTIHEAT HAIRDRYER. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 53 prisændringer for REMINGTON PRO LUXE DRYER AC9140 AC 2400W ION OPTIHEAT HAIRDRYER de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 2026199 kr49 kr (20%)
22. maj 2026248 kr11 kr (4%)
21. maj 2026259 kr5 kr (2%)
20. maj 2026264 kr1 kr (0%)
19. maj 2026263 kr2 kr (1%)
17. maj 2026265 kr1 kr (0%)
16. maj 2026264 kr1 kr (0%)
15. maj 2026265 kr28,74 kr (12%)
13. maj 2026236,26 kr23,74 kr (9%)
25. apr. 2026260 kr3 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret