Gå til hovedindhold

REMINGTON Hårtrimmer HC7110 Pro Power Stainless Steel

RemingtonHårklippere og trimmereEAN: 4008496970001
Pris fra 161 krtil 329 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 168 kr (51% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 160 kr 8. maj

Sammenlign priser på REMINGTON Hårtrimmer HC7110 Pro Power Stainless Steel og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 161 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
REMINGTON Hårtrimmer HC7110 Pro Power Stainless Steel
161 kr
Til butik
REMINGTON Hårtrimmer HC7110 Pro Power Stainless Steel billede

Produktinformation

Hårklipper, trådløs, Avanceret bladgeometri, AcuAngle-blade, SlideSelect-kamme, Blade af rustfrit stål, Komfortspidsblade, 2 justerbare kamme - 1- 44 mm, LED-opladningsindikator, 5 års garanti, sort Med Pro Power Precision Steel hårklipper kan du skabe smarte frisurer med ultimativ præcision. Med en kraftig motor giver Pro Power Precision Steel dig dobbelt så effektiv skæreydelse. Designet til at sikre, at mere af dit hår bliver klippet hvert sekund, så det aldrig har været hurtigere eller lettere at se godt ud og føle sig på toppen. Du kan skabe et utal af frisurer med denne hårklipper takket være dens justerbare SlideSelect-kamme. Vælg blandt en række forskellige længder mellem 1 mm og 44 mm. Så uanset om du går efter tætklippede sider, en fade-look eller bare vil trimme længden en anelse, er Pro Power Precision Steel det oplagte valg. Den avancerede bladgeometri er udviklet til at give dig maksimal klippeeffektivitet og klipper hårene rent, så det ser ud som om, at du kommer direkte fra frisøren. Med Comfort Tip-bladene er der også blevet taget hensyn til din komfort, da bladene er afrundede, så du ikke skærer dig.

Produktspecifikationer

Mærke: REMINGTON
Kategori: Haartrimmer
Artikel nr.: HC7110
EAN: 4008496970001
Varenr.: 2649438
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Remington Hårklipper HC7110 Precision Steel
234 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Remington Hårklippare HC7110
-27%239 kr
Før 329 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Remington Hårklippare HC7110 billede

Produktinformation

Med Pro Power Precision Steel kan säkerställa att ditt hår alltid ser perfekt ut utan att behöva boka tid hos frisören. Den här smarta hårklipparen har AccuAngle blades vilket betyder att lutningen på bladet (42 grader) är utvecklad gör att ge maximal effektivitet och en riktigt skarp klippupplevelse. Den kraftfulla Pro Power motorn ger dubbelt så bra klippförmåga* vilket betyder att du får ett snabbare resultat. De innovativa SlideSelect kammarna gör att du med precision kan ställa in längden efter ditt önskemål på ett snabbt och enkelt sätt. Välj mellan längderna 1-44mm genom att enkelt skjuta på reglaget på trimmern. Tack vare kammarnas automatiska lås behöver du inte oroa dig att kammen ska flyttas under användning, den längd du valt kan du vara säker på att få. Pro Power Precision Steel kan användas både med och utan sladd, på en full laddning som tar 14-16 timmar kan du använda den i 40 min utan sladd. Funktioner: - Avancerad bladgeometri, - AcuAngle blad, - SlideSelect justerbara kammar med lås, - Rostfria stålblad, - Sladd/Sladdlös med upp till 40 min användningstid, - 14-16 h laddningstid, - Comfort tip blad, - 2 justerbara kammar: 1-44mm, - LED laddningsindikator, - Rengöringsborste, - Oljeflaska.

Produktspecifikationer

Mærke: Remington
Kategori: Hårtrimmere
EAN: 4008496970001
Varenr.: 38-85533
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Hårklipper Remington ProPower 2 HC7110
244 kr
Til butik
Gå til Made4men Danmark
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Remington HC7110 Pro Power Precision Steel Hårtrimmer
-25%261,75 kr
Før 349 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Remington Pro Power Precision Steel Trimmer
329 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad REMINGTON Hårtrimmer HC7110 Pro Power Stainless Steel koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad REMINGTON Hårtrimmer HC7110 Pro Power Stainless Steel koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK161 kr200 krKøb
2CompuMail DK234 kr234 krKøb
3Teknikproffset DK239 kr298 krKøb
4CS MEGASTORE DK244 kr283 krKøb
5Made4men Danmark261,75 kr261,75 krKøb
6Lyko DK329 kr329 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for REMINGTON Hårtrimmer HC7110 Pro Power Stainless Steel

PriceData har fulgt prisen på REMINGTON Hårtrimmer HC7110 Pro Power Stainless Steel i 178 dage. Laveste pris i perioden er 160 kr (registreret d. 8. december 2025), højeste er 234 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 193 kr.

Den nuværende pris på 161 kr er 17% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 13% den seneste måned. Der er registreret 30 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 43 prisændringer for REMINGTON Hårtrimmer HC7110 Pro Power Stainless Steel. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 43 prisændringer for REMINGTON Hårtrimmer HC7110 Pro Power Stainless Steel de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026161 kr6 kr (4%)
30. maj 2026167 kr6 kr (4%)
25. maj 2026161 kr6 kr (4%)
23. maj 2026167 kr1 kr (1%)
21. maj 2026168 kr7 kr (4%)
19. maj 2026161 kr1 kr (1%)
8. maj 2026160 kr4 kr (2%)
7. maj 2026164 kr10 kr (6%)
5. maj 2026174 kr10 kr (5%)
4. maj 2026184 kr10 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret