Gå til hovedindhold

Refectocil - Oxidant Cream 3% Til øjenbrynsfarve - 100 Ml

RefectoCilØjenmakeup3% hydrogenperoxid udviklerProfessionel øjenbryn- og vippefarvningEAN: 9003877901181

Cremet udvikler til professionel øjenbryn- og vippefarvning. Blandes med RefectoCil farver for at aktivere og skabe ensartede farveresultater. Læs mere

Pris fra 46,95 krtil 154,8 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 107,85 kr (70% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 38,75 kr 24. mar.

Sammenlign priser på Refectocil - Oxidant Cream 3% Til øjenbrynsfarve - 100 Ml og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 46.95 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
RefectoCil Oxidant Creme 3% 100 ml
-41%46,95 kr
Før 79 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Refectocil Oxidant 3% 10Vol. Cream
54 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
RefectoCil Oxidant 3% Cream 100ml
-40%59 kr
Før 99 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
RefectoCil Oxydant 3% Cream 100 ml
59 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Oxidant Cream 3% 10 vol. (W,100)
68 kr
Til butik
Gå til BilligParfume.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Refectocil - Oxidant Creme - 100 ml
-51%69 kr
Før 140 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til AVA Beauty
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Refectocil Oxidant 3% Creme 100ml
69 kr
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Refectocil - Oxidant Cream 3% Til øjenbrynsfarve - 100 Ml
69,95 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
RefectoCil Oxidant 3% Creme 100 ml
85 kr
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
RefectoCil Eyebrow Color & Oxidant 3% Creme Light Brown
-10%154,8 kr
Før 172 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Refectocil - Oxidant Cream 3% Til øjenbrynsfarve - 100 Ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Refectocil - Oxidant Cream 3% Til øjenbrynsfarve - 100 Ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1NiceHair.dk46,95 kr46,95 krKøb
2Proshop DK54 kr93 krKøb
3Teknikproffset DK59 kr108 krKøb
4Beautycos DK59 kr88 krKøb
5CS MEGASTORE DK68 kr107 krKøb
6BilligParfume.dk69 kr69 krKøb
7AVA Beauty69 kr69 krKøb
8Gucca.dk69,95 kr69,95 krKøb
9Lyko DK85 kr85 krKøb
10NordicFeel DK154,8 kr154,8 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

RefectoCil Oxidant Creme 3% 100 ml

RefectoCil

Cremet udvikler til professionel øjenbryn- og vippefarvning. Blandes med RefectoCil farver for at aktivere og skabe ensartede farveresultater.

• Professionel øjenbryn- og vippefarvning
• 3% hydrogenperoxid udvikler

Beskrivelse

RefectoCil Oxidant Creme 3% er den perfekte cremet udvikler til professionel øjenbryn- og vippefarvning. Den cremede konsistens gør det let at blande med RefectoCil farver og sikrer ensartede, strålende farveresultater. Med 3% hydrogenperoxid (10 vol.) aktiverer den farvestofferne effektivt, samtidig med at den er skånsom mod den sarte hud omkring øjnene. Flasken har en praktisk dråbetæller for præcis dosering og rækker til mindst 100 farvninger. Udviklet specifikt til professionel brug og anbefales til saloner og skønhedsklinikker.

Specifikationer

Indhold:100 ml med dråbetæller
Virketid:5-10 minutter
Konsistens:Cremet og tykflydende
Målgruppe:Professionel brug
Anvendelser:Minimum 100 farvninger
Koncentration:3% hydrogenperoxid (10 vol.)
Blandingsforhold:15-20 dråber til 2 cm farve

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvad er forskellen mellem creme og liquid oxidant?

Oxidant Creme har en tykkere, cremet konsistens som er lettere at blande og påføre præcist, mens liquid-versionen er mere flydende.

Kan jeg bruge denne oxidant med andre mærker?

Nej, RefectoCil Oxidant Creme er specielt udviklet til RefectoCil farver og anbefales ikke til andre brands for optimale resultater.

Hvor mange farvninger kan jeg få ud af en flaske?

En 100 ml flaske rækker til minimum 100 professionelle farvninger ved korrekt dosering på 15-20 dråber per behandling.

Kan jeg bruge denne til sensitive hud?

Oxidant Creme er skånsom, men hvis du har sensitiv hud, bør du altid lave en allergitest 48 timer før behandling og overholde anbefalede virketid.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Refectocil - Oxidant Cream 3% Til øjenbrynsfarve - 100 Ml

PriceData har fulgt prisen på Refectocil - Oxidant Cream 3% Til øjenbrynsfarve - 100 Ml i 175 dage. Laveste pris i perioden er 38,75 kr (registreret d. 24. marts 2026), højeste er 54 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 44 kr.

Den nuværende pris på 46,95 kr er 7% over normalprisen. Prisen er steget 9% den seneste måned. Der er registreret 20 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 37 prisændringer for Refectocil - Oxidant Cream 3% Til øjenbrynsfarve - 100 Ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 37 prisændringer for Refectocil - Oxidant Cream 3% Til øjenbrynsfarve - 100 Ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 202646,95 kr1,66 kr (3%)
31. maj 202648,61 kr5,39 kr (10%)
30. maj 202654 kr7,05 kr (15%)
29. maj 202646,95 kr
28. maj 202647 kr1,61 kr (3%)
25. maj 202648,61 kr4,86 kr (11%)
23. maj 202643,75 kr4,86 kr (10%)
19. maj 202648,61 kr4,86 kr (11%)
18. maj 202643,75 kr1,96 kr (4%)
16. maj 202645,71 kr1,96 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret