Gå til hovedindhold

RAIDSONIC ICY BOX IB-RD3640SU3 - eksternt RAID-kabinet til 4×3,5" SATA, USB 3.0/eSATA

ICY BOXIsenkramEAN: 4250078186335
Pris fra 1.392 krtil 2.624 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.232 kr (47% besparelse)

Sammenlign priser på RAIDSONIC ICY BOX IB-RD3640SU3 - eksternt RAID-kabinet til 4×3,5" SATA, USB 3.0/eSATA og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1392 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
RaidSonic ICY BOX IB-RD3640SU3 Harddisk-array 4bays
1.392 kr
Til butik
RaidSonic ICY BOX IB-RD3640SU3 Harddisk-array 4bays billede

Produktinformation

ICY BOX IB-RD3640SU3 - Harddisk-array - 4 bays (SATA-600) - HDD 0 - SATA 3Gb/s, USB 3.0 (ekstern)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: IB-RD3640SU3
EAN: 4250078186335
Varenr.: 988519053
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ICY BOX 4-Bay RAID enclosure
1.530 kr
Til butik
ICY BOX 4-Bay RAID enclosure billede

Produktinformation

Harddiskarray med 4 bays til SATA-600-drev, der tilbyder integreret RAID-understøttelse og hurtig USB 3.0/eSATA-tilslutning til udvidelse af ekstern lagerplads. RaidSonic ICY BOX 4-Bay RAID enclosure er et 4-bay JBOD-system designet til arbejde med store mængder data, med et aluminiumskabinet i høj kvalitet, værktøjsfri drevinstallation og en termisk styret blæser til lydløs drift på kompatible Windows- og Mac-systemer. Understøtter RAID 0, 1, 3, 5 og 10 4 hot-swap 3.5" bays til SATA HDD'er USB 3.0- og eSATA-interfaces LED-panel til statusindikering Inkluderer USB- og eSATA-kabler samt 4 drevhåndtag Bygget til at holde lager med flere drev organiseret og responsivt til daglige dataintensive workflows.

Produktspecifikationer

Mærke: ICY BOX
Kategori: Harddisk array
Artikel nr.: 20641
EAN: 4250078186335
Varenr.: 2376499
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
RAIDSONIC ICY BOX IB-RD3640SU3 - eksternt RAID-kabinet til 4×3,5" SATA, USB 3.0/eSATA
1.799 kr
Til butik
RAIDSONIC ICY BOX IB-RD3640SU3 - eksternt RAID-kabinet til 4×3,5" SATA, USB 3.0/eSATA billede

Produktinformation

Eksternt RAID-kabinet til sikker og fleksibel lagringICY BOX IB-RD3640SU3 er et solidt, eksternt RAID-kabinet til 4×3,5" SATA-diske med tilslutning via USB 3.0 eller eSATA. Det er ideelt til dig, der vil samle store mængder data ét sted - hvad enten det er backup af fotos og video, arbejdsprojekter eller et hjemme-mediebibliotek.Funktionelt design til stationært brugKabinettet er en del af kategorien eksterne kabinetter og giver plads til fire 3,5" SATA-harddiske. Med RAID-understøttelse kan du konfigurere diske efter behov for kapacitet eller redundans. Forbind nemt til pc eller NAS-miljø via USB 3.0 eller eSATA og få en stabil, kablet dataforbindelse.Produkt type: Eksternt RAID-kabinetModel: ICY BOX IB-RD3640SU3Diskpladser: 4 × 3,5" SATAInterface til vært: USB 3.0 og eSATARAID: Understøttet (RAID-konfiguration muligt)...

Produktspecifikationer

Mærke: RaidSonic
Kategori: Eksterne kabinetter
Vægt: 1.87g
EAN: 4250078186335
Varenr.: 2149886
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
RAIDSONIC ICY BOX IB-RD3640SU3 - eksternt RAID-kabinet til 4×3,5" SATA, USB 3.0/eSATA
1.819 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Icy Box Ib-rd3640su3
2.624 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad RAIDSONIC ICY BOX IB-RD3640SU3 - eksternt RAID-kabinet til 4×3,5" SATA, USB 3.0/eSATA koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad RAIDSONIC ICY BOX IB-RD3640SU3 - eksternt RAID-kabinet til 4×3,5" SATA, USB 3.0/eSATA koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.392 kr1.392 krKøb
2Proshop DK1.530 kr1.530 krKøb
3Boligcenter DK1.799 kr1.799 krKøb
4Vivas DK1.819 kr1.898 krKøb
5Dustin DK2.624 kr2.710,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for RAIDSONIC ICY BOX IB-RD3640SU3 - eksternt RAID-kabinet til 4×3,5" SATA, USB 3.0/eSATA

PriceData har fulgt prisen på RAIDSONIC ICY BOX IB-RD3640SU3 - eksternt RAID-kabinet til 4×3,5" SATA, USB 3.0/eSATA i 178 dage. Laveste pris i perioden er 1.392 kr (registreret d. 6. december 2025), højeste er 1.448 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.429 kr.

Den nuværende pris på 1.392 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Der er registreret 4 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 12 prisændringer for RAIDSONIC ICY BOX IB-RD3640SU3 - eksternt RAID-kabinet til 4×3,5" SATA, USB 3.0/eSATA. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 12 prisændringer for RAIDSONIC ICY BOX IB-RD3640SU3 - eksternt RAID-kabinet til 4×3,5" SATA, USB 3.0/eSATA de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
19. feb. 20261.392 kr55 kr (4%)
18. feb. 20261.447 kr55 kr (4%)
16. feb. 20261.392 kr56 kr (4%)
12. feb. 20261.448 kr1 kr (0%)
8. feb. 20261.447 kr1 kr (0%)
1. feb. 20261.448 kr1 kr (0%)
29. jan. 20261.447 kr55 kr (4%)
19. jan. 20261.392 kr56 kr (4%)
16. jan. 20261.448 kr1 kr (0%)
15. jan. 20261.447 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret