Gå til hovedindhold

Paco Rabanne RABANNE 1 Million Duo EdT 50ml, Deostick 75ml - 125 ml

Paco RabanneParfume og eau de cologne48 timers beskyttelseDaglig brug til mændEAN: 3349666007990

Effektiv antiperspirant deodorant stick med ikonisk maskulin duft. Kombinerer friske citrusnoter med varme krydderier og dybe lædernoter for 48 timers beskyttelse. Læs mere

Pris fra 156 krtil 280 kr
12 forhandlere

Prisforskel: 124 kr (44% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 154 kr 21. mar.

Sammenlign priser på RABANNE 1 Million Duo EdT 50ml, Deostick 75ml - 125 ml og køb billigst

12 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 156 kr. 11 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Paco Rabanne 1 Million deostick 75 ml
156 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Paco Rabanne 1 Million Deostick 75ml
-33%167 kr
Før 249 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
PACO RABANNE - 1 Million - Deo Stick - 75 ml
169 kr
Til butik
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Paco Rabanne 1 Million Deodorant Stick 75 ml
195 kr
Til butik
Gå til EauDeParfum.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Rabanne One Million Deodorant Stick
196 kr
Til butik
Gå til BilligParfume.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Paco Rabanne - 1 Million Deodorant - 75g
-29%198,95 kr
Før 280 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Rabanne One Million Deodorant Stick (75ml)
-25%210 kr
Før 280 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Paco Rabanne - 1 Million Deodorant Stick 75 G
229,95 kr
Til butik
Gå til Brandshop
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Paco Rabanne One Million Deodorant Stick, 75 ml.
250 kr
Til butik
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Rabanne 1 Million deo stick 75ml
255 kr
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
RABANNE 1 Million 1 Million Deostick - 75 ml
264 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Rabanne One Million Deodorant Stick 75 g
280 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad RABANNE 1 Million Duo EdT 50ml, Deostick 75ml - 125 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad RABANNE 1 Million Duo EdT 50ml, Deostick 75ml - 125 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK156 kr195 krKøb
2Teknikproffset DK167 kr216 krKøb
3Proshop DK169 kr208 krKøb
4Beautycos DK195 kr224 krKøb
5EauDeParfum.dk196 kr196 krKøb
6BilligParfume.dk198,95 kr198,95 krKøb
7Bangerhead DK210 kr210 krKøb
8Gucca.dk229,95 kr229,95 krKøb
9Brandshop250 kr250 krKøb
10Cocopanda DK255 kr255 krKøb
11NordicFeel DK264 kr264 krKøb
12Lyko DK280 kr280 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Paco Rabanne 1 Million Deodorant Stick 75g

Paco Rabanne

Effektiv antiperspirant deodorant stick med ikonisk maskulin duft. Kombinerer friske citrusnoter med varme krydderier og dybe lædernoter for 48 timers beskyttelse.

• Daglig brug til mænd
• 48 timers beskyttelse

Beskrivelse

Paco Rabanne 1 Million Deodorant Stick er en kraftfuld antiperspirant designet til den moderne mand. Med sin ikoniske duftprofil kombinerer den friske citrusnoter af mandarin med varme krydderier som kanel og rose, afsluttet med dybe noter af rav og ægte læder. Deodoranten giver effektiv beskyttelse i op til 48 timer og efterlader huden med en subtil, maskulin duft. Den 75g stick er praktisk og nem at anvende, perfekt til daglig brug eller som del af din morgenrutine. Produktet er mild mod huden og egner sig til alle hudtyper.

Specifikationer

Type:Antiperspirant deodorant stick
Target:Mænd
Hudtype:Alle hudtyper
Varighed:48 timers beskyttelse
Størrelse:75g
Duft topnoter:Mandarin, pebermynte
Duft bundnoter:Rav, læder
Duft hjertenoter:Kanel, rose

Ofte stillede spørgsmål5 spørgsmål

Hvor længe holder beskyttelsen fra denne deodorant?

Paco Rabanne 1 Million Deodorant Stick giver effektiv antiperspirant beskyttelse i op til 48 timer, selv ved fysisk aktivitet.

Er denne deodorant egnet til følsom hud?

Ja, deodoranten er mild og egner sig til alle hudtyper, inklusive følsom hud. Den indeholder nårsomme ingredienser og er dermatologisk testet.

Hvordan adskiller duften sig fra 1 Million eau de toilette?

Deodorant stickens duft er identisk med 1 Million parfumen - samme maskuline kombination af citrus, krydderier og læder, men i en mere subtil koncentration.

Kan denne deodorant bruges sammen med andre 1 Million produkter?

Absolut! Den kompletterer perfekt 1 Million eau de toilette og andre produkter fra serien for et sammenhængende duftlag gennem hele dagen.

Efterlader deodoranten hvide pletter på tøjet?

Nej, når den påføres korrekt og får tid til at tørre, efterlader den ikke hvide pletter eller rester på tøjet. Vent 30 sekunder før påklædning.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for RABANNE 1 Million Duo EdT 50ml, Deostick 75ml - 125 ml

PriceData har fulgt prisen på RABANNE 1 Million Duo EdT 50ml, Deostick 75ml - 125 ml i 175 dage. Laveste pris i perioden er 154 kr (registreret d. 21. marts 2026), højeste er 169 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 162 kr.

Den nuværende pris på 156 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 29 prisfald og 23 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 53 prisændringer for RABANNE 1 Million Duo EdT 50ml, Deostick 75ml - 125 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 53 prisændringer for RABANNE 1 Million Duo EdT 50ml, Deostick 75ml - 125 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
6. maj 2026156 kr2 kr (1%)
5. maj 2026158 kr2 kr (1%)
30. apr. 2026156 kr2 kr (1%)
19. apr. 2026158 kr1 kr (1%)
18. apr. 2026159 kr1 kr (1%)
17. apr. 2026158 kr2 kr (1%)
16. apr. 2026160 kr1 kr (1%)
15. apr. 2026159 kr2 kr (1%)
10. apr. 2026161 kr2 kr (1%)
7. apr. 2026159 kr1 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret