Gå til hovedindhold

RAACO Værkstedsreol med 5 hylder - dybde 40 cm samt 8 stk stopler 1000 mm

raacoVærktøj – tilbehør100kg bæreevneVærksted og garageEAN: 5733439144735

Kraftig værkstedsreol med 5 hylder og 40cm dybde. Bæreevne 100kg pr. hylde. Galvaniseret stål sikrer lang holdbarhed til værksted og garage. Læs mere

Pris fra 886 krtil 1.712,93 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 826,93 kr (48% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 875,8 kr 7. maj

Sammenlign priser på RAACO Værkstedsreol med 5 hylder - dybde 40 cm samt 8 stk stopler 1000 mm og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 886 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Reol, 430 x 920 x 2000 mm med 5 hylder
886 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Raaco S450 værkstedsreol med 5 hylder, 43 cm dyb
889 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Raaco værkstedsreol, 5 hylder
939 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Reol 430x920x2000mm med 5 hylder
953,75 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Raaco værkstedsreol med 5 hylder
999 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Raaco værkstedsreol med 5 hylder
1.015 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
RAACO Værkstedsreol med 5 hylder - dybde 40 cm samt 8 stk stopler 1000 mm
1.512 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Raaco, S450-40 Værkstedsreol
-18%1.712,93 kr
Før 2.088,75 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad RAACO Værkstedsreol med 5 hylder - dybde 40 cm samt 8 stk stopler 1000 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad RAACO Værkstedsreol med 5 hylder - dybde 40 cm samt 8 stk stopler 1000 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1WATTOO.DK886 kr886 krKøb
2LavprisVærktøj889 kr889 krKøb
3LavprisVVS939 kr939 krKøb
4MaintainIt953,75 kr953,75 krKøb
5Greenline999 kr999 krKøb
6BilligVVS DK1.015 kr1.015 krKøb
7CS MEGASTORE DK1.512 kr1.711 krKøb
8Globaltools.dk1.712,93 kr1.712,93 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Raaco værkstedsreol S450/40

raaco

Kraftig værkstedsreol med 5 hylder og 40cm dybde. Bæreevne 100kg pr. hylde. Galvaniseret stål sikrer lang holdbarhed til værksted og garage.

• værkstedsreol
• lagerreol
• opbevaringsreol
• garage reol
• værksted opbevaring
• raaco reol
• galvaniseret reol
• modulopbygget reol
• Værksted og garage
• 100kg bæreevne

Beskrivelse

Raaco værkstedsreol S450/40 er en robust og praktisk opbevaringsløsning til værksted, garage eller lager. Reolen har fem hylder med 40 cm dybde og en imponerende bæreevne på 100 kg pr. hylde ved jævn fordeling, hvilket gør den ideel til både værktøj og tunge materialer. Fremstillet i galvaniseret stål for optimal holdbarhed og rustbeskyttelse. Systemet er modulopbygget og kan samles uden krydsbeslag eller hjørnestivere. Stolperne kan deles på midten, så reolen kan anvendes i halv højde eller som to separate enheder. Med dimensioner på 92x200x43 cm og kun 18,6 kg vægt er den både stabil og håndterbar. Perfekt til professionelle værksteder, garager og hobbyrum hvor orden og funktionalitet er vigtig.

Specifikationer

dybde:430 mm
vægt:18,6 kg
bredde:920 mm
delbar:Stolper kan deles
højde:2000 mm
stolper:8 stk
levering:Usamlet
materiale:Galvaniseret stål
montering:Uden krydsbeslag
hyldedybde:400 mm
antal_hylder:5
modulopbygget:Ja
bæreevne_pr_hylde:100 kg

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor meget kan hver hylde bære?

Hver hylde kan bære op til 100 kg ved jævn fordeling af vægten på hylden.

Er reolen modulopbygget?

Ja, stolperne kan deles på midten, så du kan lave to mindre reoler eller bruge den i halv højde.

Skal reolen samles?

Ja, reolen leveres usamlet men samles nemt uden brug af krydsbeslag eller hjørnestivere.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for RAACO Værkstedsreol med 5 hylder - dybde 40 cm samt 8 stk stopler 1000 mm

PriceData har fulgt prisen på RAACO Værkstedsreol med 5 hylder - dybde 40 cm samt 8 stk stopler 1000 mm i 179 dage. Laveste pris i perioden er 857 kr (registreret d. 8. december 2025), højeste er 922 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 884 kr.

Den nuværende pris på 886 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 15 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 30 prisændringer for RAACO Værkstedsreol med 5 hylder - dybde 40 cm samt 8 stk stopler 1000 mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 30 prisændringer for RAACO Værkstedsreol med 5 hylder - dybde 40 cm samt 8 stk stopler 1000 mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026886 kr
1. jun. 2026886,43 kr
27. maj 2026886 kr
26. maj 2026886,43 kr
23. maj 2026886 kr
22. maj 2026886,43 kr
21. maj 2026886 kr
18. maj 2026886,43 kr2,57 kr (0%)
11. maj 2026889 kr13 kr (1%)
9. maj 2026876 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret