Gå til hovedindhold

RØDE VideoMic GO II Mikrofon Kablet -31dBV/Pascal Sort

RødeMikrofonerEAN: 0698813012985
Pris fra 669 krtil 939 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 270 kr (29% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 650 kr 14. apr.

Sammenlign priser på RØDE VideoMic GO II Mikrofon Kablet -31dBV/Pascal Sort og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 669 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
RØDE VideoMic GO II Mikrofon Kablet -31dBV/Pascal Sort
669 kr
Til butik
RØDE VideoMic GO II Mikrofon Kablet -31dBV/Pascal Sort billede

Produktinformation

RØDE VideoMic GO II - Mikrofon - 3,5 mm stik, USB

Produktspecifikationer

Artikel nr.: VMGOIIH
EAN: 0698813012985
Varenr.: 1002520551
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Røde VideoMic GO II w/ Helix Mount
671 kr
Til butik
Røde VideoMic GO II w/ Helix Mount billede

Produktinformation

The VideoMic GO II is a compact, lightweight shotgun microphone for cameras, making it incredibly easy to capture outstanding audio. It features both an analog 3.5 mm TRS output (mini-jack) and a digital USB-C output, ensuring compatibility with cameras, smartphones, and computers.

Produktspecifikationer

Mærke: Røde
Kategori: Mikrofon
Artikel nr.: VMGOIIH
EAN: 0698813012985
Varenr.: 3331232
Gå til Music2you
TrustScore 5 ud af 54,8
Røde VideoMic GO II med Helix Mount
819 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Røde Videomic Go Ii
899 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
RØDE VideoMic GO II Mikrofon
939 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad RØDE VideoMic GO II Mikrofon Kablet -31dBV/Pascal Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad RØDE VideoMic GO II Mikrofon Kablet -31dBV/Pascal Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK669 kr669 krKøb
2Proshop DK671 kr710 krKøb
3Music2you819 kr819 krKøb
4Dustin DK899 kr985,25 krKøb
5Ultrashop939 kr939 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for RØDE VideoMic GO II Mikrofon Kablet -31dBV/Pascal Sort

PriceData har fulgt prisen på RØDE VideoMic GO II Mikrofon Kablet -31dBV/Pascal Sort i 182 dage. Laveste pris i perioden er 650 kr (registreret d. 14. april 2026), højeste er 760 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 703 kr.

Den nuværende pris på 669 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 30 prisfald og 30 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 60 prisændringer for RØDE VideoMic GO II Mikrofon Kablet -31dBV/Pascal Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 60 prisændringer for RØDE VideoMic GO II Mikrofon Kablet -31dBV/Pascal Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026669 kr38 kr (5%)
2. jun. 2026707 kr37 kr (6%)
1. jun. 2026670 kr37 kr (5%)
31. maj 2026707 kr44 kr (7%)
28. maj 2026663 kr1 kr (0%)
24. maj 2026662 kr2 kr (0%)
23. maj 2026660 kr10 kr (1%)
10. maj 2026670 kr13 kr (2%)
9. maj 2026657 kr13 kr (2%)
8. maj 2026670 kr13 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret