Gå til hovedindhold

Qnap Ts-832pxu Nas Stativ (2u) Annapurna Labs Al324 4 Gb Ddr4 0 Tb Qnap Turbo System Aluminium, Sort

QNAPRiser-kortEAN: 4713213518151
Pris fra 10.386 krtil 12.494 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 2.108 kr (17% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 9.731 kr 14. mar.

Sammenlign priser på Qnap Ts-832pxu Nas Stativ (2u) Annapurna Labs Al324 4 Gb Ddr4 0 Tb Qnap Turbo System Aluminium, Sort og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 10386 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
QNAP TS-832PXU 8Moduler
10.386 kr
Til butik
QNAP TS-832PXU 8Moduler billede

Produktinformation

QNAP TS-832PXU - NAS-server - 8 bays - rackversion - SATA 6Gb/s - RAID 0, 1, 5, 6, 10, 50, JBOD, 60 - RAM 4 GB - Gigabit Ethernet / 2.5 Gigabit Ethernet / 10 Gigabit Ethernet - iSCSI support - 2U

Produktspecifikationer

Artikel nr.: TS-832PXU-4G
EAN: 4713213518151
Varenr.: 996134697
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
QNAP NAS TS-832PXU-4G - NAS-Server
10.918 kr
Til butik
QNAP NAS TS-832PXU-4G - NAS-Server billede

Produktinformation

NAS-server med otte hot-swap-bays, 10GbE SFP+ og 2.5GbE-porte, en PCIe Gen2 x2 udvidelsesplads, 4 GB DDR4-hukommelse og omfattende SATA 6Gb/s RAID-understøttelse i et 2U rack-chassis. QNAP rackmount NAS er designet til team-samarbejde og pålidelig databeskyttelse og tilbyder høj båndbredde-netværk samt snapshot- og cloud-backup-understøttelse for Google G Suite og Microsoft 365 virksomhedskonti. Annapurna Labs Alpine AL-324 quad-core 1.7 GHz processor 4 GB DDR4-hukommelse (udvidelig) og 512 MB flash Understøtter RAID 0, 1, 5, 6, 10, 50, 60 og JBOD over SATA 6Gb/s Netværksgrænseflader: 2 x 2.5GbE RJ-45, 2 x 10GbE SFP+ og 4 x USB 3.2 Gen 1 Otte hot-swap-bays kompatible med 2.5" og 3.5" drev og hardwarekryptering (AES 256-bit, FIPS 140-2) PCIe Gen2 x2-slot til tilføjelse af SSD-caching, ekstra netværks- eller trådløs forbindelse Kører QNAP QTS 4.4.3 med snapshot, hybrid cloud-gateway og omfattende backup/synkroniseringstjenester Bygget til rack-implementering kombinerer denne enhed udvideligt lager, multi-gig-netværk og enterprise-grade backup-funktioner for at strømline filadgangs- og gendannelsesarbejdsgange.

Produktspecifikationer

Mærke: QNAP
Kategori: NAS Server
Artikel nr.: TS-832PXU-4G
EAN: 4713213518151
Varenr.: 2878565
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
QNAP TS-832PXU 2U rackmonteret NAS - AL324, 4 GB DDR4, 0 TB
-1%11.499 kr
Før 11.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
QNAP TS-832PXU 2U rackmonteret NAS - AL324, 4 GB DDR4, 0 TB billede

Produktinformation

Effektiv 2U NAS til små og mellemstore virksomhederQNAP TS-832PXU er en fleksibel rackmonteret NAS til centraliseret fildeling, sikkerhedskopiering og virtuelle lagringsmiljøer. Den drives af en Annapurna Labs AL324 quad-core 1,7 GHz processor og kommer med 4 GB DDR4 RAM (udvidbar til 16 GB). Med otte diskbåse til 2,5"/3,5" HDD eller SSD og understøttelse af RAID 0/1/5/6/10/50/60 og JBOD kan du tilpasse kapacitet og sikkerhed til forretningens behov.Netværk og ydeevne til moderne arbejdsgangeTS-832PXU tilbyder to 10GbE SFP+ porte og to Gigabit RJ‑45 porte med link aggregation, load balancing og Jumbo Frames for stabil og hurtig dataadgang. iSCSI, snapshots, hot spare og avancerede sikkerhedsfunktioner som 256-bit AES, HTTPS, SSH og FIPS 140-2 giver tryg drift i kritiske miljøer.Gennemtænkt design og administrationDen 2U store aluminium/sorte chassis har aktiv køling med 2 × 7 cm blæsere og lavt støjniveau på 24,9 dB. QNAP Turbo System (version 5.0.0) giver webbaseret administration, S.M.A.R.T.-overvågning, cloud- og iSCSI LUN-backup samt USB-kopi. Understøtter Windows, macOS og Linux klienter og servere.Processor: Annapurna Labs AL324, 4 kerner, 1,7 GHzHukommelse: 4 GB DDR4 UDIMM, maks. 16 GBFlash-hukommelse: 512 MBDiskbåse: 8 × 2,5"/3,5"; hot-swap; SATA II/IIIRAID: 0/1/5/6/10/50/60, JBOD; RAID-rebuild, online udvidelse/migrationNetværk: 2 × 10GbE SFP+, 2 × Gigabit RJ‑45; link aggregation, load balancing, DDNS, DHCPProtokoller/VPN: PPTP, L2TP/IPSec, OpenVPN, QBeltFunktioner: Snapshots, iSCSI, FTP-server, ACL, UPnP, USB-kopi, systemlogSikkerhed: 256-bit AES, HTTPS, SSH, SNMP, FIPS 140-2Porte: 4 × USB 3.2 Gen 1 Type‑AKøling: Aktiv, 2 blæsere på 7 cmStrøm: Indbygget PSU 250 W; typisk forbrug 56,412 WMål (H × B × D): 8,9 × 48,2 × 53,4 cmVægt: 9,45 kgDrift: 0...

Produktspecifikationer

Mærke: Qnap
Kategori: NAS servere
Vægt: 21.62g
EAN: 4713213518151
Varenr.: 2078084
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
QNAP TS-832PXU 2U rackmonteret NAS - AL324, 4 GB DDR4, 0 TB
-1%11.519 kr
Før 11.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Qnap Ts-832pxu Nas Stativ (2u) Annapurna Labs Al324 4 Gb Ddr4 0 Tb Qnap Turbo System Aluminium, Sort
12.494 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Qnap Ts-832pxu Nas Stativ (2u) Annapurna Labs Al324 4 Gb Ddr4 0 Tb Qnap Turbo System Aluminium, Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Qnap Ts-832pxu Nas Stativ (2u) Annapurna Labs Al324 4 Gb Ddr4 0 Tb Qnap Turbo System Aluminium, Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK10.386 kr10.386 krKøb
2Proshop DK10.918 kr10.918 krKøb
3Boligcenter DK11.499 kr11.499 krKøb
4Vivas DK11.519 kr11.758 krKøb
5Dustin DK12.494 kr12.580,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Qnap Ts-832pxu Nas Stativ (2u) Annapurna Labs Al324 4 Gb Ddr4 0 Tb Qnap Turbo System Aluminium, Sort

PriceData har fulgt prisen på Qnap Ts-832pxu Nas Stativ (2u) Annapurna Labs Al324 4 Gb Ddr4 0 Tb Qnap Turbo System Aluminium, Sort i 170 dage. Laveste pris i perioden er 9.154 kr (registreret d. 20. december 2025), højeste er 10.839 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 9.793 kr.

Den nuværende pris på 10.386 kr er 6% over normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 51 prisfald og 38 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Qnap Ts-832pxu Nas Stativ (2u) Annapurna Labs Al324 4 Gb Ddr4 0 Tb Qnap Turbo System Aluminium, Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Qnap Ts-832pxu Nas Stativ (2u) Annapurna Labs Al324 4 Gb Ddr4 0 Tb Qnap Turbo System Aluminium, Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 202610.386 kr63 kr (1%)
22. maj 202610.323 kr180 kr (2%)
3. maj 202610.143 kr78 kr (1%)
1. maj 202610.065 kr62 kr (1%)
29. apr. 202610.127 kr100 kr (1%)
28. apr. 202610.227 kr61 kr (1%)
27. apr. 202610.288 kr26 kr (0%)
24. apr. 202610.314 kr345 kr (3%)
22. apr. 202610.659 kr12 kr (0%)
19. apr. 202610.647 kr12 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret