Gå til hovedindhold

Qnap Ts-432pxu Nas Stativ (1u) Annapurna Labs Alpine Al-324 2 Gb Ddr4 0 Tb Qnap Turbo System Sort

QNAPComputersoftwareEAN: 4713213518175
Pris fra 7.212 krtil 8.499 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.287 kr (15% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 6.159 kr 26. mar.

Sammenlign priser på Qnap Ts-432pxu Nas Stativ (1u) Annapurna Labs Alpine Al-324 2 Gb Ddr4 0 Tb Qnap Turbo System Sort og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 7212 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
QNAP TS-432PXU 4Moduler
7.212 kr
Til butik
QNAP TS-432PXU 4Moduler billede

Produktinformation

QNAP TS-432PXU - NAS-server - 4 bays - rackversion - SATA 6Gb/s - RAID 0, 1, 5, 6, 10, JBOD - RAM 2 GB - 2.5 Gigabit Ethernet / 10 Gigabit Ethernet - iSCSI support - 1U

Produktspecifikationer

Artikel nr.: TS-432PXU-2G
EAN: 4713213518175
Varenr.: 996134699
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
QNAP NAS TS-432PXU-2G - NAS-Server
7.409 kr
Til butik
QNAP NAS TS-432PXU-2G - NAS-Server billede

Produktinformation

NAS-server med 4 hot-swap-bays, dobbelt 2.5GbE RJ-45 og dobbelt 10GbE SFP+ porte, RAID-understøttelse, 2 GB RAM og et 1U rackchassis. QNAP TS-432PXU-2G drives af en Annapurna Labs Alpine AL-324 quad-core-processor og inkluderer en PCIe Gen2 x2-slot til tilføjelse af netværksadaptere, SSD-cache eller trådløse moduler for at udvide ydeevne og tilslutningsmuligheder. Annapurna Labs Alpine AL-324 1.7 GHz quad-core CPU 2 GB DDR4 installeret, udvidelig op til 16 GB 4 hot-swap 2.5"/3.5" bays, SATA 6Gb/s; RAID 0, 1, 5, 6, 10 og JBOD Netværksgrænseflader: 2 x 2.5GbE (RJ-45), 2 x 10GbE (SFP+), plus 4 x USB 3.2 Gen1 PCIe Gen2 x2-slot til udvidelseskort (netværk, SSD-cache, trådløst) Kører QNAP QTS 4.4.3 med snapshot-beskyttelse, filbackup/synkronisering og iSCSI-understøttelse Understøtter Google G Suite- og Microsoft 365-enterprisebackups samt cloud-gateway-integration 1U-rackdesign med to interne blæsere og hardwarekrypteringsunderstøttelse Tilbyder bred protokolkompatibilitet og snapshot-baseret beskyttelse for at forenkle centraliseret lagring, samarbejde og hybride cloud-workflows.

Produktspecifikationer

Mærke: QNAP
Kategori: NAS Server
Artikel nr.: TS-432PXU-2G
EAN: 4713213518175
Varenr.: 2878566
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
QNAP TS-432PXU 1U rackmonteret NAS - Alpine AL-324, 2 GB DDR4, 4-bay, sort
7.899 kr
Til butik
QNAP TS-432PXU 1U rackmonteret NAS - Alpine AL-324, 2 GB DDR4, 4-bay, sort billede

Produktinformation

Effektiv 1U NAS til små og mellemstore virksomhederQNAP TS-432PXU er en fleksibel, rackmonteret NAS server designet til stabil fildeling, backup og central lagring. Den 4-kernede Annapurna Labs Alpine AL-324 på 1,7 GHz og 2 GB DDR4 RAM giver solid ydeevne til daglige opgaver, mens 4 hot-swap-bays gør det nemt at udvide eller skifte diske uden nedetid. Med omfattende sikkerhedsprotokoller og snapshot-understøttelse beskytter den dine data effektivt.Skalerbar lagring og netværk i høj hastighedTS-432PXU understøtter 2,5" og 3,5" HDD/SSD, flere RAID-niveauer (0/1/5/6/10/JBOD) samt online RAID-udvidelse og -migration. To SFP+ fiberporte og to RJ-45 LAN-porte giver op til 10.000 Mbit/s netværkshastigheder med link-aggregation, jumbo frames og load balancing. Ideel til filserver, iSCSI LUN-backup og webbaseret administration med QNAP Turbo System.Type: NAS, rackmonteret 1UProcessor: Annapurna Labs Alpine AL-324, 4 kerner, 1,7 GHzHukommelse: 2 GB DDR4 UDIMM (1 slot, maks. 16 GB), 512 MB flashDrevbays: 4 x hot-swap, 2,5"/3,5" HDD & SSDRAID: 0/1/5/6/10/JBOD, online migrering/udvidelseNetværk: 2 x 10GbE SFP+, 2 x RJ-45 (100/1.000/2.500/10.000 Mbit/s)Protokoller: CIFS/SMB, iSCSI, FTP, UPnPSikkerhed: SSH, HTTPS, SSL/TLS, FIPS 140-2, 256-bit AESFunktioner: Snapshot, Wake-on-LAN, DHCP server/klient, link-aggregationTilslutninger: 4 x USB 3.2 Gen 1 Type-AKøling: Aktiv, 2 blæsere (4 cm)Støjniveau: 38 dBStrømforsyning: 250 W, 100–240 V ACDimensioner: H × B × D: 4,4 × 43,9 × 49,9 cmVægt: 6,53 kgUnderstøttede OS: Windows 7/8/10, Windows Server 2008 R2–2019, macOS 10.10–10.15, Linux...

Produktspecifikationer

Mærke: Qnap
Kategori: NAS servere
Vægt: 13.06g
EAN: 4713213518175
Varenr.: 2078078
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
QNAP TS-432PXU 1U rackmonteret NAS - Alpine AL-324, 2 GB DDR4, 4-bay, sort
7.919 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Qnap Ts-432pxu Nas Stativ (1u) Annapurna Labs Alpine Al-324 2 Gb Ddr4 0 Tb Qnap Turbo System Sort
8.499 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Qnap Ts-432pxu Nas Stativ (1u) Annapurna Labs Alpine Al-324 2 Gb Ddr4 0 Tb Qnap Turbo System Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Qnap Ts-432pxu Nas Stativ (1u) Annapurna Labs Alpine Al-324 2 Gb Ddr4 0 Tb Qnap Turbo System Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK7.212 kr7.212 krKøb
2Proshop DK7.409 kr7.409 krKøb
3Boligcenter DK7.899 kr7.899 krKøb
4Vivas DK7.919 kr8.088 krKøb
5Dustin DK8.499 kr8.585,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Qnap Ts-432pxu Nas Stativ (1u) Annapurna Labs Alpine Al-324 2 Gb Ddr4 0 Tb Qnap Turbo System Sort

PriceData har fulgt prisen på Qnap Ts-432pxu Nas Stativ (1u) Annapurna Labs Alpine Al-324 2 Gb Ddr4 0 Tb Qnap Turbo System Sort i 181 dage. Laveste pris i perioden er 5.832 kr (registreret d. 22. december 2025), højeste er 7.214 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 6.262 kr.

Den nuværende pris på 7.212 kr er 15% over normalprisen. Prisen er steget 17% den seneste måned. Der er registreret 52 prisfald og 35 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 87 prisændringer for Qnap Ts-432pxu Nas Stativ (1u) Annapurna Labs Alpine Al-324 2 Gb Ddr4 0 Tb Qnap Turbo System Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 87 prisændringer for Qnap Ts-432pxu Nas Stativ (1u) Annapurna Labs Alpine Al-324 2 Gb Ddr4 0 Tb Qnap Turbo System Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20267.212 kr1 kr (0%)
1. jun. 20267.213 kr1 kr (0%)
31. maj 20267.214 kr956 kr (15%)
30. maj 20266.258 kr37 kr (1%)
27. maj 20266.221 kr24 kr (0%)
24. maj 20266.245 kr10 kr (0%)
23. maj 20266.235 kr16 kr (0%)
22. maj 20266.219 kr24 kr (0%)
20. maj 20266.195 kr48 kr (1%)
19. maj 20266.243 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret