Gå til hovedindhold

QNAP TR-004U 4-bay Rackmount USB 3.2 Gen 1 RAID Expansion Enclosure

Pris fra 3.268 krtil 3.749 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 481 kr (13% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.165 kr 11. mar.

Sammenlign priser på QNAP TR-004U 4-bay Rackmount USB 3.2 Gen 1 RAID Expansion Enclosure og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3268 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
QNAP TR-004U Harddisk-array 4bays
3.268 kr
Til butik
QNAP TR-004U Harddisk-array 4bays billede

Produktinformation

QNAP TR-004U - Harddisk-array - 4 bays (SATA-300) - USB 3.1 Gen 1 (ekstern) - rackversion - 1U

Produktspecifikationer

Artikel nr.: TR-004U
EAN: 4713213515778
Varenr.: 994706066
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
QNAP TR-004U 4-bay Rackmount USB 3.2 Gen 1 RAID Expansion Enclosure
3.281 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Qnap Tr-004u 4-bay 1u Rackmonteret Udvidelsesenhed
3.749 kr
Til butik
Qnap Tr-004u 4-bay 1u Rackmonteret Udvidelsesenhed billede

Produktinformation

Fire hot-swap 2,5/3,5"-bays lader dig udskifte drev uden nedetid Hardware-RAID 0,1,5,10 og JBOD balancerer ydeevne og redundans USB-C 3.2 Gen 1-værtsport giver en enkel, højhastighedsforbindelse 1U rackmontering med kort dybde og frontnøglelås sparer rackplads Doble 40 mm blæsere, SATA 6 Gbit/s-drevunderstøttelse og 3 års garanti...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: QNAP
Kategori: Udvidelseskabinet
Artikel nr.: TR-004U
EAN: 4713213515778
Varenr.: 5011396143

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad QNAP TR-004U 4-bay Rackmount USB 3.2 Gen 1 RAID Expansion Enclosure koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad QNAP TR-004U 4-bay Rackmount USB 3.2 Gen 1 RAID Expansion Enclosure koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.268 kr3.268 krKøb
2Proshop DK3.281 kr3.281 krKøb
3Dustin DK3.749 kr3.835,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for QNAP TR-004U 4-bay Rackmount USB 3.2 Gen 1 RAID Expansion Enclosure

PriceData har fulgt prisen på QNAP TR-004U 4-bay Rackmount USB 3.2 Gen 1 RAID Expansion Enclosure i 181 dage. Laveste pris i perioden er 2.880 kr (registreret d. 2. januar 2026), højeste er 3.388 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.158 kr.

Den nuværende pris på 3.268 kr er 3% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 21 prisfald og 24 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 45 prisændringer for QNAP TR-004U 4-bay Rackmount USB 3.2 Gen 1 RAID Expansion Enclosure. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 45 prisændringer for QNAP TR-004U 4-bay Rackmount USB 3.2 Gen 1 RAID Expansion Enclosure de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20263.268 kr1 kr (0%)
28. maj 20263.269 kr1 kr (0%)
27. maj 20263.270 kr1 kr (0%)
25. maj 20263.269 kr3 kr (0%)
23. maj 20263.266 kr1 kr (0%)
22. maj 20263.267 kr1 kr (0%)
20. maj 20263.268 kr1 kr (0%)
18. maj 20263.269 kr1 kr (0%)
11. maj 20263.270 kr2 kr (0%)
9. maj 20263.268 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret