Gå til hovedindhold

QNAP TBS-h574TX-i5-16G NASbook - NAS-Server

QNAPIsenkramEAN: 4711103084519
Pris fra 19.019 krtil 21.869 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 2.850 kr (13% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 17.494 kr 14. mar.

Sammenlign priser på QNAP TBS-h574TX-i5-16G NASbook - NAS-Server og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 19019 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
QNAP TBS-H574TX 5Moduler
19.019 kr
Til butik
QNAP TBS-H574TX 5Moduler billede

Produktinformation

QNAP TBS-H574TX - NAS-server - 5 bays - RAID 0, 1, 5, 6, 10, 50, JBOD, 60, 60 hot spare - RAM 16 GB - 2.5 Gigabit Ethernet / 10 Gigabit Ethernet - iSCSI support

Produktspecifikationer

Artikel nr.: TBS-H574TX-I5-16G
EAN: 4711103084519
Varenr.: 1001768449
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
QNAP TBS-h574TX-i5-16G NASbook - NAS-Server
19.512 kr
Til butik
QNAP TBS-h574TX-i5-16G NASbook - NAS-Server billede

Produktinformation

NAS-server med en 12-core Intel Core i5-processor, 16 GB RAM, fem hot-swap all-flash-bays og multi-gigabit plus Thunderbolt 4-tilslutning for høj gennemstrømning til lagring og tjenester. QNAP NASbook kombinerer et kompakt 5-bay all-flash-design med virksomheds-grade funktioner og fleksibel lagringsstyring, hvilket gør det velegnet til multi-bruger arbejdsbelastninger og intensive filservices. Intel Core i5-1340PE (12 kerner) med op til 4.5 GHz turbo-ydeevne 16 GB RAM installeret (16 GB understøttet) for responsiv multitasking Multi-gigabit netværk: 10GbE, 5GbE, 2.5GbE samt to Thunderbolt 4-porte Fleksibel RAID-understøttelse (JBOD, RAID 0/1/5/6/10/50/60), hot-spare, RAID-udvidelse og migration Kører QNAP QuTS hero h5.1.3 eller QTS 5.1.3; inkluderer McAfee Antivirus og IronWolf Health Management Avancerede funktioner såsom hardwarekryptering, indbygget transkodning, SSD-caching og snapshot-værktøjer Lavt driftstræk (omkring 46 W) med ekstern strømforsyning Ideel til teams og powerbrugere, der har brug for hurtig, pålidelig centraliseret lagring med omfattende databeskyttelse og netværkstjenester.

Produktspecifikationer

Mærke: QNAP
Kategori: NAS Server
Artikel nr.: TBS-H574TX-I5-16G
EAN: 4711103084519
Varenr.: 3237623
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Qnap Tbs-h574tx-i5 5-bay 16gb Nasbook
21.869 kr
Til butik
Qnap Tbs-h574tx-i5 5-bay 16gb Nasbook billede

Produktinformation

Kompakt kabinet med 5 drevbåse og hot-swap-båse til nem opgradering af kapacitet Intel Core i5-1340PE og 16 GB RAM holder multitasking responsivt 2x Thunderbolt og multi-gigabit Ethernet giver hurtig overførsel af store filer Intel Iris Xe og HDMI-udgang muliggør jævn lokal medieafspilning M.2-understøttelse og USB 3.2-porte gør det muligt at tilføje SSD-cache og tilbehør...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: QNAP
Kategori: NAS Desktop
Artikel nr.: TBS-h574TX-i5-16G
EAN: 4711103084519
Varenr.: 5011396141

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad QNAP TBS-h574TX-i5-16G NASbook - NAS-Server koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad QNAP TBS-h574TX-i5-16G NASbook - NAS-Server koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK19.019 kr19.019 krKøb
2Proshop DK19.512 kr19.512 krKøb
3Dustin DK21.869 kr21.955,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for QNAP TBS-h574TX-i5-16G NASbook - NAS-Server

PriceData har fulgt prisen på QNAP TBS-h574TX-i5-16G NASbook - NAS-Server i 182 dage. Laveste pris i perioden er 13.119 kr (registreret d. 25. februar 2026), højeste er 21.869 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 16.412 kr.

Den nuværende pris på 19.019 kr er 16% over normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 38 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 58 prisændringer for QNAP TBS-h574TX-i5-16G NASbook - NAS-Server. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 58 prisændringer for QNAP TBS-h574TX-i5-16G NASbook - NAS-Server de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 202619.019 kr62 kr (0%)
27. maj 202619.081 kr62 kr (0%)
26. maj 202619.143 kr62 kr (0%)
23. maj 202619.205 kr62 kr (0%)
22. maj 202619.267 kr124 kr (1%)
20. maj 202619.391 kr62 kr (0%)
17. maj 202619.453 kr62 kr (0%)
16. maj 202619.515 kr62 kr (0%)
15. maj 202619.577 kr62 kr (0%)
13. maj 202619.639 kr62 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret