Gå til hovedindhold

+GF+ PVC Reduktion, 25-20 mm - Georg Fischer

+GF+AfløbEAN: 5704072779622
Pris fra 21 krtil 27,56 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 6,56 kr (24% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 20 kr 7. mar.

Sammenlign priser på PVC Reduktion, 25-20 mm - Georg Fischer og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 21 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
+GF+ reduktion, Ø25x20 mm, plast, grå
21 kr
Til butik
+GF+ reduktion, Ø25x20 mm, plast, grå billede

Produktinformation

PVC trykrør og fittings til limning er velegnet til bortledelse af spildevand fra afløbsinstallationer i industrien, da de har høj kemikalie- og korrosionsresistens. Til limning Godkendt til tryk ved 10 bar Vær opmærksom på, at PVC trykrør og fittings...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: +GF+
Kategori: Afløb
Farve: grey
Størrelse: 25 x 20 mm
EAN: 5704072779622
Varenr.: 061241024
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
+GF+ reduktion, Ø25x20 mm, plast, grå
21 kr
Til butik
+GF+ reduktion, Ø25x20 mm, plast, grå billede

Produktinformation

GF reduktionsstykke til samling af 25 mm og 20 mm PVC-rør (til limning) - specielt velegnet til afløb og industri, da disse tåler mange kemikalier. Teknisk data:- Materiale: PVC- Type: Reduktion- Mål:d: 25 mm d2: 20 mm z: 25 mm L: 41 mm- Trykklassificerin...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: +GF+
Kategori: Afløb
Farve: grey
Størrelse: 25 x 20 mm
EAN: 5704072779622
Varenr.: 061241024
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
PVC Reduktion, 25-20 mm - Georg Fischer
25 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
25 x 20 mm PVC reduktion
27,56 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PVC Reduktion, 25-20 mm - Georg Fischer koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PVC Reduktion, 25-20 mm - Georg Fischer koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1BilligVVS DK21 kr21 krKøb
2LavprisVVS21 kr21 krKøb
3WATTOO.DK25 kr25 krKøb
4EL-GROSSISTEN27,56 kr27,56 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for PVC Reduktion, 25-20 mm - Georg Fischer

PriceData har fulgt prisen på PVC Reduktion, 25-20 mm - Georg Fischer i 165 dage. Laveste pris i perioden er 15 kr (registreret d. 20. december 2025), højeste er 23,5 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 18 kr.

Den nuværende pris på 21 kr er 17% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 13 prisændringer for PVC Reduktion, 25-20 mm - Georg Fischer. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 13 prisændringer for PVC Reduktion, 25-20 mm - Georg Fischer de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
17. maj 202621 kr2,5 kr (11%)
16. maj 202623,5 kr2,5 kr (12%)
3. maj 202621 kr1 kr (5%)
7. mar. 202620 kr4 kr (25%)
5. feb. 202616 kr6,5 kr (29%)
4. feb. 202622,5 kr6,5 kr (41%)
22. jan. 202616 kr1 kr (6%)
21. jan. 202617 kr1 kr (6%)
7. jan. 202616 kr1 kr (7%)
22. dec. 202515 kr1 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret