Gå til hovedindhold

+GF+ PVC muffe, 40 mm, PN16 - Georg Fischer

+GF+AfløbEAN: 5704072784053
Pris fra 21 krtil 37,99 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 16,99 kr (45% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 19 kr 25. mar.

Sammenlign priser på PVC muffe, 40 mm, PN16 - Georg Fischer og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 21 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
+GF+ muffe, Ø40 mm, plast, grå
21 kr
Til butik
+GF+ muffe, Ø40 mm, plast, grå billede

Produktinformation

GF muffe til 40 mm PVC-rør (til limning) - specielt velegnet til afløb og industri, da disse tåler mange kemikalier. Teknisk data:- Materiale: PVC- Type: Muffe- Trykklassificering (PN): 16 bar- Temperaturområde: 0 °C til +60 °C

Produktspecifikationer

Mærke: +GF+
Kategori: Afløb
Størrelse: 40mm
EAN: 5704072784053
Varenr.: 061270040
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
PVC muffe, 40 mm, PN16 - Georg Fischer
21,25 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
+GF+ muffe, Ø40 mm, plast, grå
24 kr
Til butik
+GF+ muffe, Ø40 mm, plast, grå billede

Produktinformation

PVC trykrør og fittings til limning er velegnet til bortledelse af spildevand fra afløbsinstallationer i industrien, da de har høj kemikalie- og korrosionsresistens. Til limning Godkendt til tryk ved 10 bar Vær opmærksom på, at PVC trykrør og fittings...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: +GF+
Kategori: Afløb
Størrelse: 40mm
EAN: 5704072784053
Varenr.: 061270040
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
40 mm PVC muffer
37,99 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PVC muffe, 40 mm, PN16 - Georg Fischer koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PVC muffe, 40 mm, PN16 - Georg Fischer koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS21 kr21 krKøb
2WATTOO.DK21,25 kr21,25 krKøb
3BilligVVS DK24 kr24 krKøb
4EL-GROSSISTEN37,99 kr37,99 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for PVC muffe, 40 mm, PN16 - Georg Fischer

PriceData har fulgt prisen på PVC muffe, 40 mm, PN16 - Georg Fischer i 160 dage. Laveste pris i perioden er 12,4 kr (registreret d. 24. december 2025), højeste er 24 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 20 kr.

Den nuværende pris på 21 kr er 5% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 17 prisændringer for PVC muffe, 40 mm, PN16 - Georg Fischer. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 17 prisændringer for PVC muffe, 40 mm, PN16 - Georg Fischer de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. maj 202621 kr
24. maj 202621,25 kr
17. maj 202621 kr
16. maj 202621,25 kr
12. maj 202621 kr
11. maj 202621,25 kr
3. maj 202621 kr1 kr (5%)
18. apr. 202620 kr4 kr (17%)
17. apr. 202624 kr4 kr (20%)
5. apr. 202620 kr2 kr (9%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret