Gå til hovedindhold

PURUS Vakuumventil med membran i EPDM-gummi 40/50 mm 5,5 Ltr. i sekundet åbner ved 250psi ABS plast

PurusSanitetEAN: 7391543523051
Pris fra 126 krtil 432,5 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 306,5 kr (71% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på PURUS Vakuumventil med membran i EPDM-gummi 40/50 mm 5,5 Ltr. i sekundet åbner ved 250psi ABS plast og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 126 kr. 11 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Purus Vakuumventil purus 50/40 mm
126 kr
Til butik
Purus Vakuumventil purus 50/40 mm billede

Produktinformation

Vakuumventil Purus 50/40 mm

Produktspecifikationer

Mærke: Purus
Kategori: Afloeb
Artikel nr.: 173937-050
EAN: 7391543523051
Varenr.: 2900815
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Purus vakuumventil, Ø40/50 mm, hvid
126 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Purus Ø40/50 mm ABS-vakuumventil
136,46 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Purus vakuumventil, Ø40/50 mm, hvid
139 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
PURUS Vakuumventil med membran i EPDM-gummi 40/50 mm 5,5 Ltr. i sekundet åbner ved 250psi ABS plast
145 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Purus vakuumventil, Ø40/50 mm, hvid
149 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Purus vakuumventil 40/50 mm
153 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Vakuumventil abs 50mm
158,75 kr
Til butik
Gå til VVS.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Purus 40/50 mm ABS-vakuumventil
212,75 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Vacumventil 50X40Mm
299 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Purus vakuumventil 40/50 mm
432,5 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PURUS Vakuumventil med membran i EPDM-gummi 40/50 mm 5,5 Ltr. i sekundet åbner ved 250psi ABS plast koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PURUS Vakuumventil med membran i EPDM-gummi 40/50 mm 5,5 Ltr. i sekundet åbner ved 250psi ABS plast koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK126 kr165 krKøb
2LavprisVVS126 kr126 krKøb
3EL-GROSSISTEN136,46 kr136,46 krKøb
4CompletVVS139 kr139 krKøb
5CS MEGASTORE DK145 kr184 krKøb
6BilligVVS DK149 kr149 krKøb
7Elvvs.dk153 kr153 krKøb
8MaintainIt158,75 kr158,75 krKøb
9VVS.dk212,75 kr212,75 krKøb
10Homeshop DK299 kr299 krKøb
11vvsfittings.dk432,5 kr432,5 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for PURUS Vakuumventil med membran i EPDM-gummi 40/50 mm 5,5 Ltr. i sekundet åbner ved 250psi ABS plast

PriceData har fulgt prisen på PURUS Vakuumventil med membran i EPDM-gummi 40/50 mm 5,5 Ltr. i sekundet åbner ved 250psi ABS plast i 183 dage. Laveste pris i perioden er 111 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 136,46 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 124 kr.

Den nuværende pris på 126 kr er 2% over normalprisen. Prisen er faldet 8% den seneste måned. Der er registreret 3 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 6 prisændringer for PURUS Vakuumventil med membran i EPDM-gummi 40/50 mm 5,5 Ltr. i sekundet åbner ved 250psi ABS plast. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 6 prisændringer for PURUS Vakuumventil med membran i EPDM-gummi 40/50 mm 5,5 Ltr. i sekundet åbner ved 250psi ABS plast de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026126 kr6 kr (5%)
29. maj 2026132 kr4,46 kr (3%)
27. maj 2026136,46 kr10,46 kr (8%)
3. feb. 2026126 kr1 kr (1%)
14. jan. 2026125 kr12 kr (11%)
3. jan. 2026113 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret