Gå til hovedindhold

Purus ODEN aflbsskl, 75 mm, til vinyl, uden studs, vandret, rustfri

PurusSanitetEAN: 5708854760433
Pris fra 359 krtil 573,75 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 214,75 kr (37% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Purus ODEN aflbsskl, 75 mm, til vinyl, uden studs, vandret, rustfri og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 359 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Purus Oden afløbsskål, til vinylgulv, Ø75 mm, rustfrit stål
359 kr
Til butik
Purus Oden afløbsskål, til vinylgulv, Ø75 mm, rustfrit stål billede

Produktinformation

Purus Oden afløbsskål til vinylgulv Purus afløbsskål i PP-plast med vandret Ø75 mm udløb med vandlås rist i rustfrit stål. Purus Oden gulvafløb er den ideelle løsning, når du ønsker et funktionelt og holdbart afløbssystem til dit vinylgulv. Purus Oden er...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Purus
Kategori: Afløb
Farve: stainless steel
Størrelse: ø75 mm
EAN: 5708854760433
Varenr.: 153476043
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
GULVAFLØB VINYL 75 MM VANDRET
359,1 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Purus ODEN 75 mm afløbsskål til vinyl, u/studs, vandret, rustfri
416 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Purus Afløbsskål purus oden 75 mm med vandlås og rustfri rist
417 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Purus Oden afløbsskål, til vinylgulv, Ø75 mm, rustfrit stål
419 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Purus Oden afløbsskål, til vinylgulv, Ø75 mm, rustfrit stål
429 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Purus ODEN aflbsskl, 75 mm, til vinyl, uden studs, vandret, rustfri
447 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Purus Oden afløbsskål, Ø75 mm udløb, rustfri rist
482,5 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Gulvafløb vinyl 75 mm vandret
573,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Purus ODEN aflbsskl, 75 mm, til vinyl, uden studs, vandret, rustfri koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Purus ODEN aflbsskl, 75 mm, til vinyl, uden studs, vandret, rustfri koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS359 kr359 krKøb
2EL-GROSSISTEN359,1 kr359,1 krKøb
3CS MEGASTORE DK416 kr455 krKøb
4Proshop DK417 kr456 krKøb
5CompletVVS419 kr419 krKøb
6BilligVVS DK429 kr429 krKøb
7WATTOO.DK447 kr447 krKøb
8vvsfittings.dk482,5 kr482,5 krKøb
9MaintainIt573,75 kr573,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Purus ODEN aflbsskl, 75 mm, til vinyl, uden studs, vandret, rustfri

PriceData har fulgt prisen på Purus ODEN aflbsskl, 75 mm, til vinyl, uden studs, vandret, rustfri i 181 dage. Laveste pris i perioden er 343 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 417 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 387 kr.

Den nuværende pris på 359 kr er 7% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for Purus ODEN aflbsskl, 75 mm, til vinyl, uden studs, vandret, rustfri. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for Purus ODEN aflbsskl, 75 mm, til vinyl, uden studs, vandret, rustfri de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026359 kr
24. maj 2026359,1 kr38,9 kr (10%)
23. maj 2026398 kr38,9 kr (11%)
10. maj 2026359,1 kr38,9 kr (10%)
18. apr. 2026398 kr19 kr (5%)
17. apr. 2026417 kr19 kr (5%)
30. mar. 2026398 kr1 kr (0%)
9. mar. 2026399 kr10 kr (2%)
3. mar. 2026409 kr5 kr (1%)
13. feb. 2026404 kr5 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret