Gå til hovedindhold

Sony PS5 Standard Slim 1TB Playstation 5 Konsol - GEEKD.dk

SonyEAN: 0711719021308
Pris fra 5.149 krtil 10.760 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 5.611 kr (52% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 4.289 kr 9. apr.

Sammenlign priser på PS5 Standard Slim 1TB Playstation 5 Konsol - GEEKD.dk og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 5149 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
PS5 Standard Slim 1TB Playstation 5 Konsol - GEEKD.dk
5.149 kr
Til butik
PS5 Standard Slim 1TB Playstation 5 Konsol - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Sony PlayStation 5 - 1 TB SSD Produkttype: Spilkonsol | Lagerplads: 1 TB SSD Oplev næste generations gaming med Sony PlayStation 5 - nu med lynhurtig 1 TB SSD, der giver dig endnu bedre plads til dine spil og øjeblikkelig adgang til dine favoritopleve...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Sony
Kategori: Konsol
EAN: 0711719021308
Varenr.: 52361283436880
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
PlayStation 5 Standard Edition 1TB
5.390 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Sony Playstation 5 Slim Standard (e-chassi) 1tb
5.499 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Sony PlayStation 5 - Spilkonsol - 8K - HDR - 1 TB SSD
6.700 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Sony Playstation 5 1 Tb
10.760 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PS5 Standard Slim 1TB Playstation 5 Konsol - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PS5 Standard Slim 1TB Playstation 5 Konsol - GEEKD.dk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Geekd5.149 kr5.149 krKøb
2Komplett DK5.390 kr5.390 krKøb
3Dustin DK5.499 kr5.585,25 krKøb
4CS MEGASTORE DK6.700 kr6.700 krKøb
5CompuMail DK10.760 kr10.760 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for PS5 Standard Slim 1TB Playstation 5 Konsol - GEEKD.dk

PriceData har fulgt prisen på PS5 Standard Slim 1TB Playstation 5 Konsol - GEEKD.dk i 182 dage. Laveste pris i perioden er 3.488 kr (registreret d. 2. december 2025), højeste er 5.149 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.557 kr.

Den nuværende pris på 5.149 kr er 13% over normalprisen. Prisen er steget 10% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 26 prisændringer for PS5 Standard Slim 1TB Playstation 5 Konsol - GEEKD.dk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 26 prisændringer for PS5 Standard Slim 1TB Playstation 5 Konsol - GEEKD.dk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 20265.149 kr150 kr (3%)
13. maj 20264.999 kr114 kr (2%)
12. maj 20264.885 kr114 kr (2%)
10. maj 20264.999 kr114 kr (2%)
9. maj 20264.885 kr114 kr (2%)
6. maj 20264.999 kr314 kr (7%)
4. maj 20264.685 kr4 kr (0%)
23. apr. 20264.689 kr266 kr (5%)
13. apr. 20264.955 kr666 kr (16%)
9. apr. 20264.289 kr300 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret