Gå til hovedindhold

MG9 Presto brusepanel DL400SE med kuglehane og 1/2 tilgang

MG9SanitetEAN: 3535770274001
Pris fra 1.943 krtil 3.489 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 1.546 kr (44% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.939 kr 15. apr.

Sammenlign priser på Presto brusepanel DL400SE med kuglehane og 1/2 tilgang og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1943 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Presto Brusepanel DL400SE/REF.27400, 1/2" tilgang
1.943 kr
Til butik
Presto Brusepanel DL400SE/REF.27400, 1/2" tilgang billede

Produktspecifikationer

Kategori: WATTOO.DK Mrker Milton Megatherm
EAN: 3535770274001
Varenr.: 723820106
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Presto brusepanel DL400SE/REF.27400, 1/2" tilgang
2.083,9 kr
Til butik
Presto brusepanel DL400SE/REF.27400, 1/2" tilgang billede

Produktinformation

Working pressure: 1 to 5 bar Flow: 6 l/min at 3 bar with integrated flow limiter Anti-water-hammering design Fixed shower head with anti-limescale spikes Flow time: 30 seconds (± 5 sec.) Hydraulic supply: G 1/2" (15x21) Top water inlet with straight

Produktspecifikationer

Mærke: SOLAR
EAN: 3535770274001
Varenr.: 15841304641871
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Presto brusepanel dl400se 1/2" tilgang
2.225 kr
Til butik
Presto brusepanel dl400se 1/2" tilgang billede

Produktinformation

Working pressure: 1 to 5 barFlow:6 l/min at 3 bar with integrated flow limiterAnti-water-hammering designFixed shower head with anti-limescale spikesFlow time: 30 seconds (± 5 sec.)Hydraulic supply:G 1/2" (15x21) Top water inlet with straight stop valveFo...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: MG9
Kategori: brusepanel
EAN: 3535770274001
Varenr.: 0200201565
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Presto brusepanel DL400SE med kuglehane og 1/2 tilgang
2.402 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Presto DL400SE brusepanel Med 1/2'' tilslutning i top
2.523,75 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Presto DL400SE brusepanel Med 1/2´´ tilslutning i top
3.489 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Presto brusepanel DL400SE med kuglehane og 1/2 tilgang koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Presto brusepanel DL400SE med kuglehane og 1/2 tilgang koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1WATTOO.DK1.943 kr1.943 krKøb
2EL-GROSSISTEN2.083,9 kr2.083,9 krKøb
3MaintainIt2.225 kr2.225 krKøb
4CS MEGASTORE DK2.402 kr2.601 krKøb
5vvsfittings.dk2.523,75 kr2.523,75 krKøb
6Elvvs.dk3.489 kr3.489 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Presto brusepanel DL400SE med kuglehane og 1/2 tilgang

PriceData har fulgt prisen på Presto brusepanel DL400SE med kuglehane og 1/2 tilgang i 115 dage. Laveste pris i perioden er 1.939 kr (registreret d. 15. april 2026), højeste er 2.083,9 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.981 kr.

Den nuværende pris på 1.943 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 15 prisændringer for Presto brusepanel DL400SE med kuglehane og 1/2 tilgang. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 15 prisændringer for Presto brusepanel DL400SE med kuglehane og 1/2 tilgang de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 20261.943 kr140,9 kr (7%)
26. maj 20262.083,9 kr140,9 kr (7%)
23. maj 20261.943 kr140,9 kr (7%)
22. maj 20262.083,9 kr140,9 kr (7%)
8. maj 20261.943 kr34 kr (2%)
7. maj 20261.977 kr34 kr (2%)
30. apr. 20261.943 kr38 kr (2%)
29. apr. 20261.981 kr38 kr (2%)
21. apr. 20261.943 kr4 kr (0%)
15. apr. 20261.939 kr38 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret