Gå til hovedindhold

Presstang Mini M 28 Rems t/Nirosan, VSH, Ma-press m.m.

REMSSanitetEAN: 4039976067560
Pris fra 1.039 krtil 1.655 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 616 kr (37% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 958 kr 9. mar.

Sammenlign priser på Presstang Mini M 28 Rems t/Nirosan, VSH, Ma-press m.m. og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1039 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
REMS Presstang Mini M 28 til REMS Mini-Press
1.039 kr
Til butik
REMS Presstang Mini M 28 til REMS Mini-Press billede

Produktspecifikationer

Mærke: REMS
Kategori: Crimp- og Pressetang
Farve: 1
Artikel nr.: 578318
EAN: 4039976067560
Varenr.: 3363839
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Rems Presstang Mini M28 578318
1.039 kr
Til butik
Rems Presstang Mini M28 578318 billede

Produktinformation

Højbelastbare presstænger af smedet og særligt hærdet specialstål. REMS presstænger er systemspecifikke og har presskonturer svarende tilde respektive pressfitting-systemer. Derfor perfekt, systemkonfom, sikkerpressning, Presstængernes pressbakker med meget eksakt indarbejdetog maskinelt afrundet presskontur, produceret på CNC-bearbejdningscenter. Derfor langt mindre fabrikationstolerancer end ved støbt presskontur. Drift med REMS Mini-Press ACC. & REMS Mini-Press 22V ACC. Systemudbyders/producentensindbygnings- og montagevejledning skal læses og overholdes.

Produktspecifikationer

Mærke: Rems
Kategori: Vaerktoej til VVS arbejde
Artikel nr.: 578318
EAN: 4039976067560
Varenr.: 3253393
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
1.237 kr
Til butik
Presstang Mini M 28 Rems t/Nirosan, VSH, Ma-press m.m. billede

Produktinformation

Særligt kompakt form og lav vægt for REMS presstænger Mini pga speciel placering af presstangtilslutningen (patent EP 1 952 948) Modstandsdygtige presstænger i smedet og særligt hærdet specialstål Presskonturerne fra REMS presstænger er systemspecifikke o...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Presbakker M
EAN: 4039976067560
Varenr.: 1584075
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
REMS presstang Mini M28
-19%1.237,5 kr
Før 1.525 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Presstang mini m 28
1.318,75 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
REMS pressbakke mini M 28
1.655 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Presstang Mini M 28 Rems t/Nirosan, VSH, Ma-press m.m. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Presstang Mini M 28 Rems t/Nirosan, VSH, Ma-press m.m. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK1.039 kr1.039 krKøb
2Proshop DK1.039 kr1.039 krKøb
3Elvvs.dk1.237 kr1.237 krKøb
4Globaltools.dk1.237,5 kr1.237,5 krKøb
5MaintainIt1.318,75 kr1.318,75 krKøb
6EL-GROSSISTEN1.655 kr1.655 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Presstang Mini M 28 Rems t/Nirosan, VSH, Ma-press m.m.

PriceData har fulgt prisen på Presstang Mini M 28 Rems t/Nirosan, VSH, Ma-press m.m. i 180 dage. Laveste pris i perioden er 957 kr (registreret d. 5. december 2025), højeste er 1.092 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.042 kr.

Den nuværende pris på 1.039 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 37 prisændringer for Presstang Mini M 28 Rems t/Nirosan, VSH, Ma-press m.m.. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 37 prisændringer for Presstang Mini M 28 Rems t/Nirosan, VSH, Ma-press m.m. de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
6. maj 20261.039 kr16 kr (2%)
30. apr. 20261.023 kr15 kr (1%)
20. apr. 20261.008 kr1 kr (0%)
17. apr. 20261.007 kr77 kr (7%)
13. apr. 20261.084 kr78 kr (8%)
10. apr. 20261.006 kr1 kr (0%)
2. apr. 20261.007 kr48 kr (5%)
28. mar. 20261.055 kr16 kr (1%)
20. mar. 20261.071 kr13 kr (1%)
14. mar. 20261.084 kr39 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret