Gå til hovedindhold

Pressalit Solid Pro Norden toiletsæde med softclose til Sign, Spira, Pro N, Kompas & Nautic

PressalitSanitetEAN: 5708590386966
Pris fra 1.170 krtil 1.505 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 335 kr (22% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Pressalit Solid Pro Norden toiletsæde med softclose til Sign, Spira, Pro N, Kompas & Nautic og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1170 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Solid Pro Norden hvid med SC - til Sign Spira Pro N Kompas og Nautic
1.170 kr
Til butik
Solid Pro Norden hvid med SC - til Sign Spira Pro N Kompas og Nautic billede

Produktspecifikationer

Mærke: PRESSALIT
Kategori: Toiletsæder
Farve: 1
Artikel nr.: 1120011-DG2925
EAN: 5708590386966
Varenr.: 10547667
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Pressalit Solid Pro Norden 1120 toiletsæde, soft close, hvid
1.211 kr
Til butik
Pressalit Solid Pro Norden 1120 toiletsæde, soft close, hvid billede

Produktinformation

Holdbarhed møder elegance - Både hygiejnisk og bakteriehæmmende Det perfekte toiletsæde til offentlig brug eller til brugere, hvor belastningen er høj. Den indbyggede softclose-mekanisme sikrer en blød og lydløs lukning, der gør hverdagen mere behagelig.

Produktspecifikationer

Mærke: Pressalit
Kategori: Toiletter & tilbehør
Farve: white
EAN: 5708590386966
Varenr.: 614973011
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Pressalit Solid Pro Norden toiletsæde med softclose til Sign, Spira, Pro N, Kompas & Nautic
1.330 kr
Til butik
Pressalit Solid Pro Norden toiletsæde med softclose til Sign, Spira, Pro N, Kompas & Nautic billede

Produktinformation

Pressalit Solid Pro Norden hvid.Et designbevidst valg med fokus på holdbarhed og robusthed.Med soft close og Polygiene-effekt, som hæmmer bakterievækst samt et stærkt beslag, som sikrer optimal stabilitet - også ved sideværts belastning.Passer bla. På Ifø...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Pressalit
Kategori: Toiletsæder
EAN: 5708590386966
Varenr.: 614973011
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Pressalit Solid Pro Norden hvid med soft close
1.432,44 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Pressalit Solid Pro Norden 1120 toiletsæde, soft close, hvid
1.505 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Pressalit Solid Pro Norden toiletsæde med softclose til Sign, Spira, Pro N, Kompas & Nautic koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Pressalit Solid Pro Norden toiletsæde med softclose til Sign, Spira, Pro N, Kompas & Nautic koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK1.170 kr1.170 krKøb
2CompletVVS1.211 kr1.211 krKøb
3vvsfittings.dk1.330 kr1.330 krKøb
4EL-GROSSISTEN1.432,44 kr1.432,44 krKøb
5BilligVVS DK1.505 kr1.505 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Pressalit Solid Pro Norden toiletsæde med softclose til Sign, Spira, Pro N, Kompas & Nautic

PriceData har fulgt prisen på Pressalit Solid Pro Norden toiletsæde med softclose til Sign, Spira, Pro N, Kompas & Nautic i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.124 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 1.330 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.220 kr.

Den nuværende pris på 1.170 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 12% den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 33 prisændringer for Pressalit Solid Pro Norden toiletsæde med softclose til Sign, Spira, Pro N, Kompas & Nautic. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 33 prisændringer for Pressalit Solid Pro Norden toiletsæde med softclose til Sign, Spira, Pro N, Kompas & Nautic de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20261.170 kr2 kr (0%)
1. jun. 20261.172 kr1 kr (0%)
29. maj 20261.173 kr1 kr (0%)
28. maj 20261.174 kr10 kr (1%)
25. maj 20261.184 kr2 kr (0%)
23. maj 20261.186 kr95 kr (7%)
22. maj 20261.281 kr86 kr (7%)
13. maj 20261.195 kr3 kr (0%)
8. maj 20261.192 kr138 kr (10%)
7. maj 20261.330 kr138 kr (12%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret