Gå til hovedindhold

Pressalit Scandinavia PLUS 758 toiletsæde med soft close og lift-off inkl. beslag i rustfrit stål. Hvid

PressalitSanitetEAN: 5708590301969
Pris fra 955 krtil 1.315 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 360 kr (27% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 945 kr 6. maj

Sammenlign priser på Pressalit Scandinavia PLUS 758 toiletsæde med soft close og lift-off inkl. beslag i rustfrit stål. Hvid og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 955 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Pressalit Scandinavia Plus 758 toiletsæde med soft close og lift-off, hvid
955 kr
Til butik
Pressalit Scandinavia Plus 758 toiletsæde med soft close og lift-off, hvid billede

Produktinformation

Scandinavia PLUS er tredje generation af det berømte toiletsæde designet af Sigvard Bernadotte og Acton Bjørn i 1975. Funktionerne og stabiliteten er forbedret og den smilende front bibeholdt - det bedste fra nutiden og fortiden kombineret på skønneste vis. Pressalit toiletsæde med låg, model "Scandinavia PLUS", art. 758 af gennemfarvet hærdeplast med indbygget soft close inkl. D04 universalbeslag i rustfrit stål til lift-off. - afmontering af sæde/låg letter rengøringen - centerafstand: 135 - 210 mm - belastning - ringsæde 240 kg - anvendelig på universelle toiletter...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Pressalit
Kategori: Toiletter saeder bideter og reservedele
Artikel nr.: 758000-D04999
EAN: 5708590301969
Varenr.: 2907684
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Scandi. PLUS, hvid - Scandinavia PLUS m/soft close & lift-off, hvid
956 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Pressalit Scandinavia Plus 758 toiletbræt, soft close, aftagelig, hvid
1.044 kr
Til butik
Pressalit Scandinavia Plus 758 toiletbræt, soft close, aftagelig, hvid billede

Produktinformation

Scandinavia PLUS er tredje generation af det berømte toiletbræt designet af Sigvard Bernadotte og Acton Bjørn i 1975. Funktionerne og stabiliteten er forbedret og den smilende front bibeholdt - det bedste fra nutiden og fortiden kombineret på skønneste vi...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Pressalit
Kategori: Toiletter
Farve: White
EAN: 5708590301969
Varenr.: 615044000
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Pressalit Scandinavian plus
1.120,6 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Pressalit Scandinavia PLUS 758 toiletsæde med soft close og lift-off inkl. beslag i rustfrit stål. Hvid
1.203,75 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Pressalit Scandinavia Plus 758 toiletsæde, soft close, aftagelig, hvid
1.299 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Pressalit Scandinavia Plus 758 toiletsæde, soft close, aftagelig, hvid
1.315 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Pressalit Scandinavia PLUS 758 toiletsæde med soft close og lift-off inkl. beslag i rustfrit stål. Hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Pressalit Scandinavia PLUS 758 toiletsæde med soft close og lift-off inkl. beslag i rustfrit stål. Hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK955 kr994 krKøb
2CS MEGASTORE DK956 kr995 krKøb
3LavprisVVS1.044 kr1.044 krKøb
4EL-GROSSISTEN1.120,6 kr1.120,6 krKøb
5vvsfittings.dk1.203,75 kr1.203,75 krKøb
6CompletVVS1.299 kr1.299 krKøb
7BilligVVS DK1.315 kr1.315 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Pressalit Scandinavia PLUS 758 toiletsæde med soft close og lift-off inkl. beslag i rustfrit stål. Hvid

PriceData har fulgt prisen på Pressalit Scandinavia PLUS 758 toiletsæde med soft close og lift-off inkl. beslag i rustfrit stål. Hvid i 182 dage. Laveste pris i perioden er 772 kr (registreret d. 17. februar 2026), højeste er 973 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 947 kr.

Den nuværende pris på 955 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 25 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 36 prisændringer for Pressalit Scandinavia PLUS 758 toiletsæde med soft close og lift-off inkl. beslag i rustfrit stål. Hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 36 prisændringer for Pressalit Scandinavia PLUS 758 toiletsæde med soft close og lift-off inkl. beslag i rustfrit stål. Hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026955 kr2 kr (0%)
1. jun. 2026957 kr1 kr (0%)
31. maj 2026958 kr1 kr (0%)
29. maj 2026959 kr1 kr (0%)
28. maj 2026960 kr1 kr (0%)
26. maj 2026961 kr1 kr (0%)
25. maj 2026962 kr1 kr (0%)
24. maj 2026963 kr1 kr (0%)
21. maj 2026964 kr1 kr (0%)
20. maj 2026965 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret