Gå til hovedindhold

Prada Luna Rossa Ocean Pour Homme Edt Spray 100 ml

PradaParfume og eau de cologneMolekylær destillationMaskulin eleganceEAN: 3614273556620

Prada Luna Rossa Ocean EDT er en maskulin eau de toilette med friske noter af bergamot, elegant iris og sensuel vetiver. Udviklet med molekylær destillation. Læs mere

Pris fra 590 krtil 871 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 281 kr (32% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 586 kr 23. maj

Sammenlign priser på Prada Luna Rossa Ocean Pour Homme Edt Spray 100 ml og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 590 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Prada Luna Rossa Ocean Eau de Toilette 100 ml
590 kr
Til butik
Gå til Brandshop
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Prada Luna Rossa Ocean EDT, 100 ml.
-33%619 kr
Før 925 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Prada Luna Rossa Ocean EDT 100 ml
629 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Prada Luna Rossa Ocean Pour Homme Edt Spray 100 ml
634 kr
Til butik
Gå til BilligParfume.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Prada - Luna Rossa Ocean - 100 ml - Edt
-23%769 kr
Før 1.000 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Prada Luna Rossa Ocean EdT (100ml)
-26%772 kr
Før 1.044 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Prada Luna Rossa Ocean Eau de Toilette 100 ml
772 kr
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Prada - Luna Rossa Ocean Edt 100 Ml
819,95 kr
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Prada Luna Rossa Ocean Eau de Toilette - 100 ml
871 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Prada Luna Rossa Ocean Pour Homme Edt Spray 100 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Prada Luna Rossa Ocean Pour Homme Edt Spray 100 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK590 kr629 krKøb
2Brandshop619 kr619 krKøb
3Beautycos DK629 kr629 krKøb
4Teknikproffset DK634 kr683 krKøb
5BilligParfume.dk769 kr769 krKøb
6Bangerhead DK772 kr772 krKøb
7Lyko DK772 kr772 krKøb
8Gucca.dk819,95 kr819,95 krKøb
9NordicFeel DK871 kr871 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Prada Luna Rossa Ocean EDT 100 ml

Prada

Prada Luna Rossa Ocean EDT er en maskulin eau de toilette med friske noter af bergamot, elegant iris og sensuel vetiver. Udviklet med molekylær destillation.

• luna rossa
• herreduft
• edt
• parfume mænd
• prada parfume
• maskulin duft
• bergamot duft
• Maskulin elegance
• Molekylær destillation

Beskrivelse

Prada Luna Rossa Ocean EDT er en raffineret maskulin duft, der kombinerer natur med avanceret teknologi. Denne eau de toilette fremhæves med molekylær destillation, hvilket skaber en unik og naturlig duftoplevelse. Duften åbner med friske noter af bergamot og pink peber, efterfulgt af et sofistikeret hjerte af lavendel, iris og salvie. Basenoterne omfatter sensuel vetiver, patchouli og en let sødme af karamel og musk. Luna Rossa Ocean er designet til den moderne mand, der værdsætter både elegance og maskulinitet i sin duft.

Specifikationer

koen:Mænd
volumen:100 ml
dufttype:Eau de Toilette
topnoter:Bergamot, Pink Peber, Bynke
bundnoter:Musk, Vetiver, Patchouli, Karamel
lancering:2021
teknologi:Molekylær destillation
duftfamilie:Aromatisk, Frisk
hjertenoter:Lavendel, Iris, Salvie, Safran, Læder

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor længe holder Prada Luna Rossa Ocean på huden?

Som Eau de Toilette holder Luna Rossa Ocean typisk 4-6 timer med moderat projektion og god nærhed.

Hvad er forskellen på Luna Rossa Ocean og andre Luna Rossa dufte?

Ocean er den friskeste og mest akvatiske i serien med molekylær destillation teknologi og stærkere focus på bergamot og marine noter.

Er denne duft egnet til alle årstider?

Luna Rossa Ocean er særligt velegnet til forår og sommer grundet sine friske og akvatiske kvaliteter, men kan også bruges året rundt.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Prada Luna Rossa Ocean Pour Homme Edt Spray 100 ml

PriceData har fulgt prisen på Prada Luna Rossa Ocean Pour Homme Edt Spray 100 ml i 178 dage. Laveste pris i perioden er 586 kr (registreret d. 11. maj 2026), højeste er 629 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 612 kr.

Den nuværende pris på 590 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for Prada Luna Rossa Ocean Pour Homme Edt Spray 100 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for Prada Luna Rossa Ocean Pour Homme Edt Spray 100 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. maj 2026590 kr4 kr (1%)
23. maj 2026586 kr4 kr (1%)
21. maj 2026590 kr39 kr (6%)
20. maj 2026629 kr39 kr (7%)
19. maj 2026590 kr4 kr (1%)
11. maj 2026586 kr10 kr (2%)
14. apr. 2026596 kr21 kr (3%)
9. apr. 2026617 kr1 kr (0%)
17. feb. 2026616 kr1 kr (0%)
28. jan. 2026615 kr4 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret