Gå til hovedindhold

Plyta ASRock B760M-X GEN5 /B760/DDR5/SATA3/M.2/USB3.0/PCIe5.0/s.1700/mATX

ASRockBundkortEAN: 4711581492356
Pris fra 713 krtil 849 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 136 kr (16% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 542 kr 26. apr.

Sammenlign priser på Plyta ASRock B760M-X GEN5 /B760/DDR5/SATA3/M.2/USB3.0/PCIe5.0/s.1700/mATX og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 713 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Asrock B760M-X Gen5 Micro-ATX LGA1700
713 kr
Til butik
Asrock B760M-X Gen5 Micro-ATX LGA1700 billede

Produktinformation

Asrock B760M-X Gen5 - Bundkort - micro ATX - LGA1700 sokkel - B760 Chipset - USB 3.2 Gen 1 - 2.5 Gigabit LAN - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Mærke: ASRock
Artikel nr.: 90-MXBTR0-A0UAYZ
EAN: 4711581492356
Varenr.: 1003862740
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
ASRock B760M-X Gen5 bundkort - micro ATX, LGA1700, DDR5
-1%829 kr
Før 839 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ASRock B760M-X Gen5 bundkort - micro ATX, LGA1700, DDR5 billede

Produktinformation

Fordele ved ASRock B760M-X Gen5 bundkortByg en moderne og stabil pc med ASRock B760M-X Gen5. Bundkortet i micro ATX-format passer perfekt til kompakte kabinetter og giver dig de nødvendige tilslutninger til gaming, arbejde og hverdagsbrug. Med Intel B760-chipset, LGA1700-sokkel til Intel Core i5/i7/i9 og understøttelse af DDR5-hukommelse får du en platform, der er klar til nutidens hastigheder.Tilslutninger og mulighederBundkortet tilbyder 1× PCIe x16 (Gen 5), 1× M.2 til hurtige SSD’er samt 4× SATA III til lagring. Du får også DisplayPort 1.4 og HDMI til skærme, USB-C og USB 3.2 Gen 1 på bagpanelet samt yderligere interne USB-stik til frontpanelet. Netværket håndteres af 2,5 Gigabit Ethernet (Dragon RTL8125BG) for hurtig kablet forbindelse, og Realtek ALC897 leverer 7.1-kanals lyd.Formfaktor: micro ATXChipset: Intel B760Processor-sokkel: LGA1700 (Intel Core i5/i7/i9)Hukommelse: DDR5 DIMM, 2 slots, dual-channel, op til 128 GB, non-ECC, unbufferedUdvidelse: 1× PCIe x16 Gen 5, 1× PCIe x1 Gen 3, 1× M.2 (M)Lagring: M.2 og SATA III, RAID 0/1/5/10Netværk: 2,5 GbE (Dragon RTL8125BG)Lyd: Realtek ALC897, 7.1 kanalerBagpanel: 1× USB-C (USB 3.2 Gen 1), 3× USB-A (USB 3.2 Gen 1), 2× USB 2.0, 1× HDMI, 1× DisplayPort 1.4, 1× RJ-45Interne stik: 1× USB 3.2 Gen 1, 2× USB 2.0, 4× SATA III, CPU blæser, frontpanel-lyd, 24-pin ATX, RGB LED-headerBIOS: UEFI AMIMål: Bredde: 24,4 cm, Dybde: 22,1 cm...

Produktspecifikationer

Mærke: ASRock
Kategori: Bundkort
Vægt: 1g
EAN: 4711581492356
Varenr.: 2072963
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
ASRock B760M-X Gen5 bundkort - micro ATX, LGA1700, DDR5
-1%849 kr
Før 859 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ASRock B760M-X Gen5 bundkort - micro ATX, LGA1700, DDR5 billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ASRock
Kategori: Bundkort
Vægt: 1g
EAN: 4711581492356
Varenr.: 2072963

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Plyta ASRock B760M-X GEN5 /B760/DDR5/SATA3/M.2/USB3.0/PCIe5.0/s.1700/mATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Plyta ASRock B760M-X GEN5 /B760/DDR5/SATA3/M.2/USB3.0/PCIe5.0/s.1700/mATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK713 kr713 krKøb
2Boligcenter DK829 kr829 krKøb
3Vivas DK849 kr928 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Plyta ASRock B760M-X GEN5 /B760/DDR5/SATA3/M.2/USB3.0/PCIe5.0/s.1700/mATX

PriceData har fulgt prisen på Plyta ASRock B760M-X GEN5 /B760/DDR5/SATA3/M.2/USB3.0/PCIe5.0/s.1700/mATX i 133 dage. Laveste pris i perioden er 542 kr (registreret d. 26. april 2026), højeste er 897 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 718 kr.

Den nuværende pris på 713 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 3% den seneste måned. Der er registreret 35 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 48 prisændringer for Plyta ASRock B760M-X GEN5 /B760/DDR5/SATA3/M.2/USB3.0/PCIe5.0/s.1700/mATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 48 prisændringer for Plyta ASRock B760M-X GEN5 /B760/DDR5/SATA3/M.2/USB3.0/PCIe5.0/s.1700/mATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026713 kr1 kr (0%)
1. jun. 2026712 kr1 kr (0%)
23. maj 2026713 kr1 kr (0%)
22. maj 2026714 kr1 kr (0%)
20. maj 2026713 kr20 kr (3%)
9. maj 2026693 kr1 kr (0%)
7. maj 2026694 kr1 kr (0%)
2. maj 2026693 kr1 kr (0%)
1. maj 2026694 kr11 kr (2%)
30. apr. 2026705 kr163 kr (30%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret