Gå til hovedindhold

Playmobil Princess Magic - XL Prinsesseslot med Kongepar - 422 D

PlaymobilLegetøjEAN: 4008789718457
Pris fra 884 krtil 1.306 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 422 kr (32% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 799 kr 11. apr.

Sammenlign priser på Playmobil Princess Magic - XL Prinsesseslot med Kongepar - 422 D og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 884 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Playmobil Princess - Prinsesseslot med kongeligt par
884 kr
Til butik
Playmobil Princess - Prinsesseslot med kongeligt par billede

Produktinformation

Playmobil legesæt bringer eventyrlig rolleleg til live med et fortryllende prinsesseslot med blomsterdekorationer, et kongepar og en perserkat. Playmobil - Princess Castle with Royal Couple indeholder drejbare plader til magiske dansescener og detaljeret tilbehør designet til timevis af fantasifuld leg, med en slotsramme der kan dekoreres med ekstra PLAYMOBIL sæt for endnu mere kongelig sjov. Prinsesseslot med blomsterdekoration Kongepar og perserkat medfølger Drejbare plader til yndefuld danseleg Detaljeret tilbehør til fantasifuld fortælleleg Kan kombineres med flere PLAYMOBIL sæt for udvidet leg Skab charmerende slotscener, og lad hverdagsleg blive til et magisk kongeligt eventyr.

Produktspecifikationer

Mærke: Playmobil
Kategori: Playmobil
Artikel nr.: 71845
EAN: 4008789718457
Varenr.: 3449153
Gå til Legebyen DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Playmobil - Prinsesseslot m. kongepar
-20%1.119,96 kr
Før 1.399,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Playmobil - Prinsesseslot m. kongepar billede

Produktinformation

Træd ind i et eventyrligt univers med dette smukke Playmobilprinsesseslot. Her kan dit barn lege med det kongelige par ogderes kat, danse i de fine sale og udforske slottets mangedetaljer. Perfekt til rolleleg, hvor fantasien får frit spil medmagi, prinsesser og kongelige eventyr.

Produktspecifikationer

Mærke: Playmobil
Kategori: Castle Playsets
EAN: 4008789718457
Varenr.: 53420151669073
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Playmobil Princess Magic - Prinsesseslot Med Kongepar - 71845
1.259,95 kr
Til butik
Gå til Kids-world.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Playmobil Princess Magic - XL Prinsesseslot med Kongepar - 422 D
1.299,95 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Playmobil Prinsesseslot med kongepar (71845)
1.306 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Playmobil Princess Magic - XL Prinsesseslot med Kongepar - 422 D koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Playmobil Princess Magic - XL Prinsesseslot med Kongepar - 422 D koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK884 kr923 krKøb
2Legebyen DK1.119,96 kr1.119,96 krKøb
3Gucca.dk1.259,95 kr1.259,95 krKøb
4Kids-world.dk1.299,95 kr1.299,95 krKøb
5Teknikproffset DK1.306 kr1.365 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Playmobil Princess Magic - XL Prinsesseslot med Kongepar - 422 D

PriceData har fulgt prisen på Playmobil Princess Magic - XL Prinsesseslot med Kongepar - 422 D i 184 dage. Laveste pris i perioden er 799 kr (registreret d. 11. april 2026), højeste er 1.532 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.096 kr.

Den nuværende pris på 884 kr er 19% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 38 prisfald og 25 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 61 prisændringer for Playmobil Princess Magic - XL Prinsesseslot med Kongepar - 422 D. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 61 prisændringer for Playmobil Princess Magic - XL Prinsesseslot med Kongepar - 422 D de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
19. maj 2026884 kr20 kr (2%)
25. apr. 2026864 kr29 kr (3%)
21. apr. 2026893 kr94 kr (12%)
11. apr. 2026799 kr94 kr (11%)
26. mar. 2026893 kr20 kr (2%)
16. mar. 2026913 kr20 kr (2%)
15. mar. 2026893 kr20 kr (2%)
13. mar. 2026913 kr167 kr (15%)
12. mar. 20261.080 kr11 kr (1%)
11. mar. 20261.091 kr6 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret