Gå til hovedindhold

Playmobil Asterix - Linealis og Kampen... - 71268 - 56 Dele

PlaymobilLegetøjEAN: 4008789712684
Pris fra 276 krtil 409,95 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 133,95 kr (33% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 222 kr 19. mar.

Sammenlign priser på Playmobil Asterix - Linealis og Kampen... - 71268 - 56 Dele og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 276 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Playmobil Asterix: Numérobis og kampen om paladset
276 kr
Til butik
Playmobil Asterix: Numérobis og kampen om paladset billede

Produktinformation

Søjlerne og stenene kan stables efter øget ønske. Med fungerende romerkatapult. De romerske soldater har vendehoveder med to ansigter. Med Obelix, Numérobis og Idefix, der kan udstyres med en besked til Kleopatra.

Produktspecifikationer

Mærke: Playmobil
Kategori: Figur
Artikel nr.: 71268
EAN: 4008789712684
Varenr.: 3177725
Gå til Eurotoys
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Asterix Numérobis og kampen om paladset
-10%333 kr
Før 369 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Asterix Numérobis og kampen om paladset billede

Produktinformation

Søjlerne og stenene kan stables efter øget ønske. Med fungerende romerkatapult. De romerske soldater har vendehoveder med to ansigter. Med Obelix, Numérobis og Idefix, der kan udstyres med en besked til Kleopatra. I deres berømte eventyr Asterix og Cle...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Playmobil
Kategori: Byggesæt
EAN: 4008789712684
Varenr.: 13-071268
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Playmobil Asterix: Edifis og slaget om paladset (71268)
358 kr
Til butik
Playmobil Asterix: Edifis og slaget om paladset (71268) billede

Produktinformation

Søjlerne og stenene kan stables enkeltvis. Med fungerende katapult fra romerne. De romerske soldater har vendbare hoveder med to ansigter. Inkluderer Obelix, Edifis og Dogmatix, som kan udstyres med en besked til Kleopatra. I deres berømte eventyr Asterix og Kleopatra fra 1965 rejser Asterix, Obelix og Getafix til det fjerne Egypten. Der vil de hjælpe Edifis – Alexandrias bedste arkitekt – med at bygge et nyt palads til Cæsar på kun tre måneder. Takket være de ukuelige gallernes hjælp og lidt trylledrik lykkes det næsten håbløse foretagende, paladset bliver færdigt til tiden, og Kleopatra vinder sit væddemål mod Cæsar. Med det splinternye Asterix: Edifis og Slaget om Paladset-legesæt kan fans følge med Asterix og Obelix på deres rejse for at besøge Kleopatra i Egypten. Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: Playmobil
Kategori: Legesæt
EAN: 4008789712684
Varenr.: D41145
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Playmobil Asterix - Linealis Og Kampen Om Paladset - 71268
359,95 kr
Til butik
Gå til Kids-world.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Playmobil Asterix - Linealis og Kampen... - 71268 - 56 Dele
409,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Playmobil Asterix - Linealis og Kampen... - 71268 - 56 Dele koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Playmobil Asterix - Linealis og Kampen... - 71268 - 56 Dele koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK276 kr315 krKøb
2Eurotoys333 kr333 krKøb
3Teknikproffset DK358 kr407 krKøb
4Gucca.dk359,95 kr359,95 krKøb
5Kids-world.dk409,95 kr409,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Playmobil Asterix - Linealis og Kampen... - 71268 - 56 Dele

PriceData har fulgt prisen på Playmobil Asterix - Linealis og Kampen... - 71268 - 56 Dele i 183 dage. Laveste pris i perioden er 222 kr (registreret d. 19. marts 2026), højeste er 409,95 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 291 kr.

Den nuværende pris på 276 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 5% den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 15 prisændringer for Playmobil Asterix - Linealis og Kampen... - 71268 - 56 Dele. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 15 prisændringer for Playmobil Asterix - Linealis og Kampen... - 71268 - 56 Dele de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
19. maj 2026276 kr9 kr (3%)
14. maj 2026267 kr4 kr (2%)
12. maj 2026263 kr4 kr (2%)
25. mar. 2026259 kr36 kr (16%)
20. mar. 2026223 kr1 kr (0%)
19. mar. 2026222 kr1 kr (0%)
14. mar. 2026223 kr76 kr (25%)
17. feb. 2026299 kr1 kr (0%)
6. feb. 2026298 kr1 kr (0%)
5. feb. 2026299 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret