Gå til hovedindhold

Plastmo stål plus nedløbsrør 90 mm. 3 meter.- Tages ikke retur -

PlastmoTagrenderEAN: 5702756500500
Pris fra 499 krtil 757 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 258 kr (34% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 476 kr 30. maj

Sammenlign priser på Plastmo stål plus nedløbsrør 90 mm. 3 meter.- Tages ikke retur - og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 499 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Plastmo nedløbsrør Ø 90 mm - 3 meter, stål plus
499 kr
Til butik
Plastmo nedløbsrør Ø 90 mm - 3 meter, stål plus billede

Produktinformation

Med et Stål Plus tagrendesystem får du stærke og solide tagrender, der ligner zink, men har stålets styrke.Stål Plus er et kvalitetsstål belagt med en mat overflade af magnesium, aluminium og zink. Belægningen gør tagrendernemodstandsdygtige mod korrosion...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Plastmo
Kategori: Tagrender & tag
Farve: steel
Størrelse: 3m x 90mm
EAN: 5702756500500
Varenr.: 275660050
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Plastmo nedløbsrør Ø 90 mm á 3 meter, stål plus
535 kr
Til butik
Plastmo nedløbsrør Ø 90 mm á 3 meter, stål plus billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Plastmo
Kategori: Tag & facade
Farve: steel
Størrelse: 3m x 90mm
EAN: 5702756500500
Varenr.: 275660050
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
90 x 3000 mm Nedløbsrør Stål Plus Plastmo
713,69 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Plastmo stål plus nedløbsrør 90 mm. 3 meter.- Tages ikke retur -
757 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Plastmo stål plus nedløbsrør 90 mm. 3 meter.- Tages ikke retur - koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Plastmo stål plus nedløbsrør 90 mm. 3 meter.- Tages ikke retur - koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompletVVS499 kr499 krKøb
2BilligVVS DK535 kr535 krKøb
3EL-GROSSISTEN713,69 kr713,69 krKøb
4Elvvs.dk757 kr757 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Plastmo stål plus nedløbsrør 90 mm. 3 meter.- Tages ikke retur -

PriceData har fulgt prisen på Plastmo stål plus nedløbsrør 90 mm. 3 meter.- Tages ikke retur - i 167 dage. Laveste pris i perioden er 476 kr (registreret d. 30. maj 2026), højeste er 713,69 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 522 kr.

Den nuværende pris på 499 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 7% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for Plastmo stål plus nedløbsrør 90 mm. 3 meter.- Tages ikke retur -. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for Plastmo stål plus nedløbsrør 90 mm. 3 meter.- Tages ikke retur - de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026499 kr23 kr (5%)
30. maj 2026476 kr33 kr (6%)
26. maj 2026509 kr26 kr (5%)
24. maj 2026535 kr26 kr (5%)
17. maj 2026509 kr204,69 kr (29%)
16. maj 2026713,69 kr204,69 kr (40%)
12. maj 2026509 kr26 kr (5%)
11. maj 2026535 kr26 kr (5%)
18. apr. 2026509 kr26 kr (5%)
17. apr. 2026535 kr26 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret