Gå til hovedindhold

PLANET MGS-6311-10T2X L3 8-Port 2.5GBASE-T + 2-Port 10GBASE-T + 2-Port 10GBASE-X SFP+ Managed Ethernet Switch

PLANETHubs og switchesEAN: 4711605287371
Pris fra 2.772 krtil 2.783 kr
2 forhandlere

Prisforskel: 11 kr (0% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.766 kr 20. maj

Sammenlign priser på PLANET MGS-6311-10T2X L3 8-Port 2.5GBASE-T + 2-Port 10GBASE-T + 2-Port 10GBASE-X SFP+ Managed Ethernet Switch og køb billigst

2 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2772 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
PLANET MGS-6311-10T2X Switch 12-porte 10 Gigabit Ethernet
2.772 kr
Til butik
PLANET MGS-6311-10T2X Switch 12-porte 10 Gigabit Ethernet billede

Produktinformation

PLANET MGS-6311-10T2X - Switch - L3 - Administreret - 8 x 10/100/1000/2.5G + 2 x 10 Gigabit Ethernet + 2 x 10 Gigabit SFP+ - monterbar på stativ

Produktspecifikationer

Artikel nr.: MGS-6311-10T2X
EAN: 4711605287371
Varenr.: 1003214513
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
PLANET MGS-6311-10T2X L3 8-Port 2.5GBASE-T + 2-Port 10GBASE-T + 2-Port 10GBASE-X SFP+ Managed Ethernet Switch
2.783 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 2 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PLANET MGS-6311-10T2X L3 8-Port 2.5GBASE-T + 2-Port 10GBASE-T + 2-Port 10GBASE-X SFP+ Managed Ethernet Switch koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 2 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PLANET MGS-6311-10T2X L3 8-Port 2.5GBASE-T + 2-Port 10GBASE-T + 2-Port 10GBASE-X SFP+ Managed Ethernet Switch koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.772 kr2.772 krKøb
2Proshop DK2.783 kr2.783 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for PLANET MGS-6311-10T2X L3 8-Port 2.5GBASE-T + 2-Port 10GBASE-T + 2-Port 10GBASE-X SFP+ Managed Ethernet Switch

PriceData har fulgt prisen på PLANET MGS-6311-10T2X L3 8-Port 2.5GBASE-T + 2-Port 10GBASE-T + 2-Port 10GBASE-X SFP+ Managed Ethernet Switch i 179 dage. Laveste pris i perioden er 2.757 kr (registreret d. 24. december 2025), højeste er 2.833 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.779 kr.

Den nuværende pris på 2.772 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 17 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 31 prisændringer for PLANET MGS-6311-10T2X L3 8-Port 2.5GBASE-T + 2-Port 10GBASE-T + 2-Port 10GBASE-X SFP+ Managed Ethernet Switch. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 31 prisændringer for PLANET MGS-6311-10T2X L3 8-Port 2.5GBASE-T + 2-Port 10GBASE-T + 2-Port 10GBASE-X SFP+ Managed Ethernet Switch de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
22. maj 20262.772 kr6 kr (0%)
20. maj 20262.766 kr11 kr (0%)
1. maj 20262.777 kr44 kr (2%)
30. apr. 20262.821 kr32 kr (1%)
29. apr. 20262.789 kr11 kr (0%)
28. apr. 20262.800 kr33 kr (1%)
27. apr. 20262.833 kr63 kr (2%)
18. apr. 20262.770 kr1 kr (0%)
17. apr. 20262.771 kr34 kr (1%)
16. apr. 20262.805 kr28 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret