Gå til hovedindhold

PLANET IPOE-162 Industrial IEEE 802.3at Gigabit Power over Ethernet Plus Injector (Mid-span)

PlanetNetværkEAN: 4711213688881
Pris fra 809 krtil 889 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 80 kr (9% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 738 kr 5. maj

Sammenlign priser på PLANET IPOE-162 Industrial IEEE 802.3at Gigabit Power over Ethernet Plus Injector (Mid-span) og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 809 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
PLANET IPOE-162 Strøminjektor Ekstern
809 kr
Til butik
PLANET IPOE-162 Strøminjektor Ekstern billede

Produktinformation

PLANET IPOE-162 - Strøminjektor - AC 24 / DC 24-48 V - 30 Watt - output-stikforbindelser: 1

Produktspecifikationer

Artikel nr.: IPOE-162
EAN: 4711213688881
Varenr.: 992933607
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
PLANET IPOE-162 Industrial IEEE 802.3at Gigabit Power over Ethernet Plus Injector (Mid-span)
828 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
PoE-injektor Gigabit - Planet IPOE-162, sort
-10%869 kr
Før 969 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
PoE-injektor Gigabit - Planet IPOE-162, sort billede

Produktinformation

Stabil PoE til netværksudstyrPlanet IPOE-162 er en kompakt Gigabit PoE-injektor, der leverer op til 30 W pr. port til kompatible enheder som kameraer, access points og IP-telefoner. Enheden har to RJ-45-porte (10/100/1000) og er designet til at gøre det nemt at tilføje strøm over Ethernet i både mindre og krævende installationer.Robust industriel løsningIPOE-162 er bygget til pålidelig drift med -40 til 75 °C driftstemperatur, IP30-kapsling og LED-indikatorer for status. Den kan monteres på DIN-skinne eller væg og passer derfor fleksibelt ind i tavler og teknikrum. Strømforsynes via 12–48 V DC med maks. 32 W forbrug.Type: Gigabit PoE-injektorEthernet-porte (RJ-45): 2 × 10/100/1000PoE: Ja, 1 port, 30 WNetværksstandarder: IEEE 802.3, 802.3u, 802.3ab, 802.3af, 802.3atDriftstemperatur: -40 – 75 °CRelativ luftfugtighed (drift): 5 – 95 %DC-indgangsspænding: 12 – 48 VMaks. effektforbrug: 32 WBeskyttelse: IP30Montering: DIN-skinne eller vægMål (H × B × D): 13,5 × 3,2 × 8,7 cmVægt: 0,489 kgFarve: Sort...

Produktspecifikationer

Mærke: Planet
Kategori: Switches
Vægt: 0.59g
EAN: 4711213688881
Varenr.: 1922945
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
PoE-injektor Gigabit - Planet IPOE-162, sort
-10%889 kr
Før 989 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Planet IP30, Industrial 802.3at
889 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PLANET IPOE-162 Industrial IEEE 802.3at Gigabit Power over Ethernet Plus Injector (Mid-span) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad PLANET IPOE-162 Industrial IEEE 802.3at Gigabit Power over Ethernet Plus Injector (Mid-span) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK809 kr809 krKøb
2Proshop DK828 kr867 krKøb
3Boligcenter DK869 kr869 krKøb
4Vivas DK889 kr968 krKøb
5Ultrashop889 kr889 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for PLANET IPOE-162 Industrial IEEE 802.3at Gigabit Power over Ethernet Plus Injector (Mid-span)

PriceData har fulgt prisen på PLANET IPOE-162 Industrial IEEE 802.3at Gigabit Power over Ethernet Plus Injector (Mid-span) i 183 dage. Laveste pris i perioden er 728 kr (registreret d. 2. december 2025), højeste er 809 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 769 kr.

Den nuværende pris på 809 kr er 5% over normalprisen. Prisen er steget 10% den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 16 prisændringer for PLANET IPOE-162 Industrial IEEE 802.3at Gigabit Power over Ethernet Plus Injector (Mid-span). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 16 prisændringer for PLANET IPOE-162 Industrial IEEE 802.3at Gigabit Power over Ethernet Plus Injector (Mid-span) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
19. maj 2026809 kr71 kr (10%)
5. maj 2026738 kr57 kr (7%)
30. apr. 2026795 kr57 kr (8%)
17. feb. 2026738 kr1 kr (0%)
4. feb. 2026737 kr60 kr (8%)
25. jan. 2026797 kr1 kr (0%)
20. jan. 2026798 kr1 kr (0%)
14. jan. 2026797 kr68 kr (9%)
9. jan. 2026729 kr1 kr (0%)
31. dec. 2025728 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret