Gå til hovedindhold

Pioneer TS-MR1600 2-Vejs Bilhøjttaler - 6,5

PioneerEAN: 0012562672052
Pris fra 394 krtil 606 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 212 kr (35% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 367 kr 13. apr.

Sammenlign priser på Pioneer TS-MR1600 2-Vejs Bilhøjttaler - 6,5 og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 394 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Pioneer TS-MR1600 Højttaler
394 kr
Til butik
Pioneer TS-MR1600 Højttaler billede

Produktinformation

Pioneer TS-MR1600 - Nautica - højttaler - 25 watt - dobbeltkegle - 6.5"

Produktspecifikationer

Mærke: Pioneer
Artikel nr.: TS-MR1600
EAN: 0012562672052
Varenr.: 993488732
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Pioneer TS-MR1600 2-Vejs Bilhøjttaler - 6,5
450 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Pioneer TS-MR1600 Marine
606 kr
Til butik
Pioneer TS-MR1600 Marine billede

Produktinformation

Marinehøjttalere med 16 cm dobbeltkonusdesign, 100 W maksimal indgangseffekt samt vandtæt, UV- og korrosionsbestandig konstruktion. Pioneer TS-MR1600 er bygget til marinemiljøer og leverer bred frekvensrespons og klar lyd takket være en IMPP™-kompositmembran, der er designet til at reducere forvrængning. Frekvensrespons: 30 Hz - 30,000 Hz Følsomhed: 90 dB Impedans: 4 Ω Maksimal indgangseffekt: 100 W Nominel indgangseffekt: 25 W Vandtæt, UV- og korrosionsbestandig Højttalergitter medfølger Pålidelig ydeevne i marinekvalitet for ensartet lyd på vandet.

Produktspecifikationer

Mærke: Pioneer
Kategori: Bilstereo
Artikel nr.: TSMR1600m
EAN: 0012562672052
Varenr.: 3444200

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Pioneer TS-MR1600 2-Vejs Bilhøjttaler - 6,5 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Pioneer TS-MR1600 2-Vejs Bilhøjttaler - 6,5 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK394 kr394 krKøb
2CS MEGASTORE DK450 kr489 krKøb
3Proshop DK606 kr645 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Pioneer TS-MR1600 2-Vejs Bilhøjttaler - 6,5

PriceData har fulgt prisen på Pioneer TS-MR1600 2-Vejs Bilhøjttaler - 6,5 i 117 dage. Laveste pris i perioden er 367 kr (registreret d. 7. februar 2026), højeste er 758 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 449 kr.

Den nuværende pris på 394 kr er 12% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 4 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 10 prisændringer for Pioneer TS-MR1600 2-Vejs Bilhøjttaler - 6,5. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 10 prisændringer for Pioneer TS-MR1600 2-Vejs Bilhøjttaler - 6,5 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026394 kr27 kr (7%)
13. apr. 2026367 kr71 kr (16%)
28. mar. 2026438 kr71 kr (19%)
26. mar. 2026367 kr151 kr (29%)
25. mar. 2026518 kr240 kr (32%)
17. mar. 2026758 kr320 kr (73%)
11. mar. 2026438 kr31 kr (8%)
8. mar. 2026407 kr40 kr (11%)
7. feb. 2026367 kr71 kr (16%)
4. feb. 2026438 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret