Gå til hovedindhold

Trådløse hovedtelefoner til børn - Philips Kids TAK4206BL, blå

PhilipsElektronikLED lyspaneler i ørepuderneSikker musiknydelse for børnEAN: 4895229117549

Trådløse kids hovedtelefoner fra Philips med 85dB lydbegrænsning, 28 timers batteritid og forældrekontrol via app. Perfekt til børn med farverige lyspaneler. Læs mere

Pris fra 200 krtil 425 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 225 kr (53% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 195 kr 13. maj

Sammenlign priser på Trådløse hovedtelefoner til børn - Philips Kids TAK4206BL, blå og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 200 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Philips Kids TAK4206BL Trådløs Kabling Hovedtelefoner Blå
200 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Philips Trådlösa On-ear-hörlurar för barn Blå
-15%253 kr
Før 299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Trådløse hovedtelefoner til børn - Philips Kids TAK4206BL, blå
-7%259 kr
Før 279 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Trådløse On-ear høretelefoner til børn Blå
-13%279 kr
Før 319 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Trådløse hovedtelefoner til børn - Philips Kids TAK4206BL, blå
-7%279 kr
Før 299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Philips Kids TAK4206BL Trådløs Kabling Hovedtelefoner Blå
299 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips TAK4206 - 85dB Max - Bluetooth - Blå
299 kr
Til butik
Gå til Butik24 DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Philips TAK4206BL/00 Trådløse on-ear hovedtelefoner til børn
329 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Philips K4206 Kids Wireless Stereo Usb-c Blå
425 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Trådløse hovedtelefoner til børn - Philips Kids TAK4206BL, blå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Trådløse hovedtelefoner til børn - Philips Kids TAK4206BL, blå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK200 kr200 krKøb
2Teknikproffset DK253 kr302 krKøb
3Boligcenter DK259 kr259 krKøb
4Estore DK279 kr279 krKøb
5Vivas DK279 kr348 krKøb
6Ultrashop299 kr299 krKøb
7Proshop DK299 kr338 krKøb
8Butik24 DK329 kr368 krKøb
9Dustin DK425 kr511,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Philips TAK4206BL/00 Trådløse Kids Hovedtelefoner Blå

Philips

Trådløse kids hovedtelefoner fra Philips med 85dB lydbegrænsning, 28 timers batteritid og forældrekontrol via app. Perfekt til børn med farverige lyspaneler.

• børnehovedtelefoner
• kids headphones
• trådløse hovedtelefoner
• sikre hovedtelefoner
• Philips TAK4206BL
• 85dB begrænsning
• forældrekontrol
• Sikker musiknydelse for børn
• LED lyspaneler i ørepuderne

Beskrivelse

Philips TAK4206BL er trådløse børnehovedtelefoner designet med sikkerhed og komfort i centrum. Med indbygget 85dB lydstyrkebegrænsning beskytter de unge ører, mens forældre kan kontrollere lydstyrke og afspilningstid via Philips' brugervenlige app. De bløde ørepuder og fleksible hovedbøjle sikrer komfortabel pasform hele dagen. Med 28 timers batteritid og hurtigopladning på kun 15 minutter for 2 timers ekstra brug, er de perfekte til lange rejser og daglig brug. De farverige LED-lyspaneler i ørepuderne kan skifte mellem rødt, grønt, blåt eller mix-farver. Sammenfoldelig design gør dem nemme at opbevare og transportere. Bluetooth 5.0 forbindelse og 3,5mm jackstik sikrer kompatibilitet med alle enheder.

Specifikationer

Vægt:128g
Farver:Blå med farverige LED-paneler
Drivere:32mm neodym
Impedans:32 Ohm
Batteritid:Op til 28 timer
Forbindelse:Bluetooth 5.0 + 3,5mm jackstik
Rækkevidde:Op til 10 meter
Opladningstid:2 timer (fuld), 15 min (hurtig til 2 timer)
Frekvensrespons:20-20.000 Hz
Lydstyrke maksimum:85 dB (børnesikker)

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Er lydbegrænsningen på 85 dB sikker for børns ører?

Ja, 85 dB lydstyrke overholder EN 50332-standarden for børnehovedtelefoner og beskytter effektivt mod høreskader. Forældre kan yderligere kontrollere maksimal lydstyrke via Philips hovedtelefonapp.

Hvor længe holder batteriet, og hvor hurtigt oplader det?

Hovedtelefonerne har op til 28 timers kontinuerlig spilletid. Fuld opladning tager 2 timer, mens 15 minutters hurtigopladning giver yderligere 2 timers brug - perfekt til sidste øjeblik.

Kan hovedtelefonerne bruges både trådløst og med kabel?

Ja, TAK4206BL understøtter både Bluetooth 5.0 trådløs forbindelse og traditionel kabling via 3,5mm jackstik. Dette sikrer kompatibilitet med alle enheder, selv når batteriet er fladt.

Hvordan fungerer forældrenes kontrol via appen?

Philips hovedtelefonapp giver forældre fuld kontrol over maksimal lydstyrke og daglig/ugentlig afspilningstid. Appen sender stemmemeddelelser til barnet, når tidsgrænser er nået, og kan automatisk sænke lydstyrken hvis nødvendigt.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Trådløse hovedtelefoner til børn - Philips Kids TAK4206BL, blå

PriceData har fulgt prisen på Trådløse hovedtelefoner til børn - Philips Kids TAK4206BL, blå i 181 dage. Laveste pris i perioden er 194 kr (registreret d. 5. december 2025), højeste er 279 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 212 kr.

Den nuværende pris på 200 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 24 prisfald og 23 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 47 prisændringer for Trådløse hovedtelefoner til børn - Philips Kids TAK4206BL, blå. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 47 prisændringer for Trådløse hovedtelefoner til børn - Philips Kids TAK4206BL, blå de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
15. maj 2026200 kr17 kr (8%)
14. maj 2026217 kr22 kr (11%)
13. maj 2026195 kr4 kr (2%)
10. maj 2026199 kr4 kr (2%)
9. maj 2026203 kr1 kr (0%)
8. maj 2026202 kr15 kr (7%)
3. maj 2026217 kr18 kr (9%)
30. apr. 2026199 kr18 kr (8%)
29. apr. 2026217 kr21 kr (11%)
28. apr. 2026196 kr3 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret