Gå til hovedindhold

Philips S-line 273S1 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 75Hz

PhilipsComputerskærmeEAN: 8712581799922
Pris fra 1.529 krtil 2.229 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 700 kr (31% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.207 kr 14. mar.

Sammenlign priser på Philips S-line 273S1 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 75Hz og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1529 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Philips S-line 273S1 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 75Hz
1.529 kr
Til butik
Philips S-line 273S1 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 75Hz billede

Produktinformation

Philips S-line 273S1 - LED-skærm - 27" - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 75 Hz - IPS - 300 cd/m² - 1000:1 - 4 ms - HDMI, DisplayPort, USB-C - højtalere - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Artikel nr.: 273S1/00
EAN: 8712581799922
Varenr.: 1001086469
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" Philips S-line 273S1 - 1920x1080 (FHD) - 75Hz - IPS - 65W USB-C
1.537 kr
Til butik
27" Philips S-line 273S1 - 1920x1080 (FHD) - 75Hz - IPS - 65W USB-C billede

Produktinformation

Philips S-line 273S1 monitor leverer pålidelig produktivitet og kontorarbejde med IPS-klare farver og alsidig USB-C-forbindelse. Størrelse: 27" Opløsning: 1920 x 1080 (FHD) Opdateringshastighed: 75Hz Paneltype: IPS Forbindelse: HDMI, DisplayPort, USB-C med 65W USB-C Power Delivery, Gigabit Ethernet, USB 3.2 Gen 1 hub Særlige funktioner: Daisy Chain; TUV EyeComfort; USB PD 65W; Gigabit Ethernet; USB 3.2 Gen 1 hub; højde/pivot/drejbar/tilt Ergonomisk justerbarhed, indbygget Ethernet og daisy-chain-support gør multi-skærmopstillinger mere effektive og mindsker øjenbelastning ved lange arbejdsdage.

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 273S1/00
EAN: 8712581799922
Varenr.: 3154983
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Skærm 27" Philips S-line 273S1 IPS FHD 75 Hz USB-C
-14%1.799 kr
Før 2.099 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Skærm 27" Philips S-line 273S1 IPS FHD 75 Hz USB-C billede

Produktinformation

Philips S-line 273S1 - LED-skærm - 27" - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 75 Hz - IPS - 300 cd/m² - 1000:1 - 4 ms - HDMI, DisplayPort, USB-C - højtalere - sortPhilips USB-C-skærmen eliminerer kabelrod. Se FHD-billeder, og oplad samtidig din bærbare computer med et enkelt USB-C-kabel. Funktioner som Daisy Chain til opsætning af flere skærme, TUV-certificeret EyeComfort, der reducerer træthed i øjnene.USB-C giver mulighed for opladning af bærbare computere direkte fra en skærmDenne Philips-skærm har en indbygget USB type C dockingstation med strømforsyning. Med intelligent og fleksibel strømstyring kan du oplade din kompatible* bærbare computer direkte. Det slanke og vendbare USB-C-stik giver mulighed for nem docking med ét kabel. Gør det hele mere enkelt ved at slutte alle dine eksterne enheder såsom tastatur, mus og et RJ-45 Ethernet-kabel til skærmens dockingstation. Du kan se video i høj opløsning og overføre data med superhøj hastighed, mens du tænder for og genoplader den bærbare pc samtidigt.16:9 Full HD-skærm for klare, detaljerede billederBilledkvalitet betyder noget. Normale skærme leverer kvalitet, men du forventer mere. Denne skærm har en forbedret Full HD 1920 x 1080-opløsning. Med Full HD får du knivskarpe detaljer parret med høj lysstyrke, utrolig kontrast og realistiske farver, så du kan forvente et livagtigt billede.TÜV Eye Comfort certificeret for at reducere træthed i øjnenePhilips-skærmen overholder TÜV Rheinland Eye Comfort-standarden for at forhindre belastning af øjnene på grund af langvarig computerbrug. Med TÜV Eye Comfort-certificering sikrer Philips-skærme flimmerfri, lav blå tilstand, ingen forstyrrende refleksioner, bred betragtningsvinkel og mindre reduktion af billedkvalitet fra forskellige vinkler og ergonomisk stativdesign for at give den ideelle visningsoplevelse. Hold øjnene sunde, og øg produktiviteten.LowBlue-tilstand for nem produktivitet, der skåner øjnene...

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Skærme
Vægt: 10.12g
EAN: 8712581799922
Varenr.: 1812312
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Skærm 27" Philips S-line 273S1 IPS FHD 75 Hz USB-C
-14%1.819 kr
Før 2.119 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Philips S-line 273S1 27 IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 75Hz
2.229 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips S-line 273S1 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 75Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips S-line 273S1 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 75Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.529 kr1.529 krKøb
2Proshop DK1.537 kr1.537 krKøb
3Boligcenter DK1.799 kr1.799 krKøb
4Vivas DK1.819 kr1.869 krKøb
5Ultrashop2.229 kr2.229 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips S-line 273S1 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 75Hz

PriceData har fulgt prisen på Philips S-line 273S1 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 75Hz i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.207 kr (registreret d. 14. marts 2026), højeste er 2.161 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.670 kr.

Den nuværende pris på 1.529 kr er 8% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 21 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 33 prisændringer for Philips S-line 273S1 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 75Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 33 prisændringer for Philips S-line 273S1 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort USB-C 75Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
22. maj 20261.529 kr8 kr (1%)
21. maj 20261.537 kr266 kr (15%)
3. maj 20261.803 kr545 kr (43%)
28. apr. 20261.258 kr545 kr (30%)
1. apr. 20261.803 kr596 kr (49%)
14. mar. 20261.207 kr596 kr (33%)
3. mar. 20261.803 kr358 kr (17%)
2. mar. 20262.161 kr552 kr (34%)
20. feb. 20261.609 kr194 kr (11%)
10. jan. 20261.803 kr116 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret