Gå til hovedindhold

Philips Power Life LR14P2B - Batteri 2 x C - Alkalisk

PhilipsEludstyr10 års holdbarhed og miljøvenligStrømforsyning til elektroniske enhederEAN: 8712581549985

Philips Power Alkaline C batterier leverer pålidelig strøm til enheder som elektronisk legetøj og bærbare lydafspillere med op til 10 års holdbarhed. Læs mere

Pris fra 19 krtil 60,19 kr
12 forhandlere

Prisforskel: 41,19 kr (68% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Philips Power Life LR14P2B - Batteri 2 x C - Alkalisk og køb billigst

12 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 19 kr. 11 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Philips Power Life C-type Standardbatterier
19 kr
Til butik
Gå til Butik24 DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Philips LR14P2B/10 Power Alkaline C Batteri 2-stk
22 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Power C batterier, 2 stk.
22 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Power Life LR14P2B - Batteri 2 x C - Alkalisk
22,76 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
26 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
26 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
26 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
26 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
27 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Philips Power Alkaline C 2 - Lr14p2b-10
29 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Power Life LR14P2B - batteri - C
38 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
PHILIPS Power alkaline batteri, C LR14, 2 stk.
60,19 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Power Life LR14P2B - Batteri 2 x C - Alkalisk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Power Life LR14P2B - Batteri 2 x C - Alkalisk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Ultrashop19 kr19 krKøb
2Butik24 DK22 kr61 krKøb
3LavprisVærktøj22 kr22 krKøb
4CS MEGASTORE DK22,76 kr61,76 krKøb
5Greenline26 kr26 krKøb
6LampeGuru.dk26 kr26 krKøb
7CompletVVS26 kr26 krKøb
8LavprisEl26 kr26 krKøb
9BilligVVS DK27 kr27 krKøb
10Homeshop DK29 kr29 krKøb
11Proshop DK38 kr77 krKøb
12EL-GROSSISTEN60,19 kr60,19 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Philips Power Alkaline C Batterier LR14, 2-pak

Philips

Philips Power Alkaline C batterier leverer pålidelig strøm til enheder som elektronisk legetøj og bærbare lydafspillere med op til 10 års holdbarhed.

• Strømforsyning til elektroniske enheder
• 10 års holdbarhed og miljøvenlig

Beskrivelse

Philips Power Alkaline C batterier LR14 er skabt til at levere langvarig og pålidelig strøm til dine daglige enheder med 1,5V spænding. Disse batterier er ideelle til brug i fjernbetjeninger, radioer, lommelygter, trådløse mus og tastaturer med moderat til højt strømforbrug. Batterierne er formuleret med avanceret alkalineteknologi som sikrer høj ydeevne og lang driftstid. De har en imponerende holdbarhed og forbliver friske i op til 10 år fra produktionsdato, hvilket gør dem praktiske at have liggende som reserve. Fremstillet uden cadmium, kviksølv og bly for miljøansvarlig brug og bortskaffelse.

Specifikationer

Spænding:1,5 V
Teknologi:Alkaline
Holdbarhed:Op til 10 år
Dimensioner:26 x 26 x 50 mm
Miljøvenlig:Fri for cadmium, kviksølv og bly
Antal i pakke:2 stk
Kompatibilitet:C, LR14, AM2, 14A, MN1400
Batteristørrelse:C / LR14

Ofte stillede spørgsmål5 spørgsmål

Hvor længe holder Philips Power C batterier?

Philips Power Alkaline C batterier har en holdbarhed på op til 10 år fra produktionsdato og bevarer mindst 80% af energien i denne periode.

Hvilke enheder er disse C batterier egnede til?

Batterierne er ideelle til fjernbetjeninger, radioer, lommelygter, trådløse mus, tastaturer, elektronisk legetøj og bærbare lydafspillere med moderat til højt strømforbrug.

Er Philips C batterier miljøvenlige?

Ja, de er fremstillet uden skadelige tungmetaller som cadmium, kviksølv og bly, hvilket gør dem mere miljøansvarlige både under brug og ved bortskaffelse.

Kan disse batterier erstatte andre C batteri typer?

Ja, Philips Power C batterier er kompatible med andre C-, LR14-, AM2-, 14A- og MN1400-batterier og kan bruges som direkte erstatning.

Hvad er forskellen mellem alkaline og zink-carbon batterier?

Alkaline batterier som disse Philips Power levererer bedre ydeevne, længere driftstid og højere energikapacitet sammenlignet med traditionelle zink-carbon batterier.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips Power Life LR14P2B - Batteri 2 x C - Alkalisk

PriceData har fulgt prisen på Philips Power Life LR14P2B - Batteri 2 x C - Alkalisk i 182 dage. Laveste pris i perioden er 19 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 22 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 20 kr.

Den nuværende pris på 19 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 14% den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 35 prisændringer for Philips Power Life LR14P2B - Batteri 2 x C - Alkalisk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 35 prisændringer for Philips Power Life LR14P2B - Batteri 2 x C - Alkalisk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 202619 kr3 kr (14%)
24. maj 202622 kr3 kr (16%)
20. maj 202619 kr3 kr (14%)
18. maj 202622 kr3 kr (16%)
16. maj 202619 kr3 kr (14%)
15. maj 202622 kr3 kr (16%)
28. apr. 202619 kr3 kr (14%)
27. apr. 202622 kr3 kr (16%)
24. apr. 202619 kr3 kr (14%)
23. apr. 202622 kr3 kr (16%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret