Gå til hovedindhold

Philips Philips Series 1000 Barbermaskine S1142/00 8720689018821 Modsvarer: N/A

PhilipsAdaptereEAN: 8720689018821
Pris fra 238 krtil 459 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 221 kr (48% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 225 kr 28. maj

Sammenlign priser på Philips Philips Series 1000 Barbermaskine S1142/00 8720689018821 Modsvarer: N/A og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 238 kr. 11 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Shaver S1142/00
238 kr
Til butik
Shaver S1142/00 billede

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Barbermaskiner
Farve: 1
Artikel nr.: S1142/00
EAN: 8720689018821
Varenr.: 10585107
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Barbermaskine S1142/00
238 kr
Til butik
Philips Barbermaskine S1142/00 billede

Produktinformation

Barbermaskine, trådløs, USB-A-opladning, PowerCut-skær, 27 selvslibende knive, Fleksible 4D-hoveder, Batteriindikator, USB-A-opladning, Vandtæt (IPX7), Åbnes med et enkelt tryk, Ergonomisk greb, grå Philips Shaver i 1000-serien Elektrisk shaver giver en hurtig og effektiv barbering og god værdi for pengene. 27 selvslibende PowerCut-knive og fuld vaskbarhed gør shaveren nem at bruge og altid pålidelig.

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Barbermaskine
Artikel nr.: S1142/00
EAN: 8720689018821
Varenr.: 3191417
Gå til Butik24 DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Philips S1142/00 Elektrisk shaver 1000 Series
289 kr
Til butik
Philips S1142/00 Elektrisk shaver 1000 Series billede

Produktinformation

Oplev en hurtig, effektiv og komfortabel barbering med Philips S1142/00 Elektrisk shaver 1000 Series. Denne barbermaskine er designet til at levere en konsekvent glat barbering og giver god værdi for pengene. Den kombinerer avancerede funktioner med ergonomisk design, hvilket gør den ideel til både våd og tør brug.Shaveren er udstyret med 27 selvslibende PowerCut-knive, som garanterer en skarp og jævn barbering, der holder op til to år. De fleksible 4D-hoveder tilpasser sig ansigtets konturer i fire retninger, hvilket sikrer behagelig kontakt og minimerer hudirritation.Philips S1142/00 tilbyder op til 40 minutters ledningsfri barbering efter otte timers opladning via USB-A. En indbygget batteriindikator viser opladningsstatus, så du undgår uventet strømsvigt.Vælg Philips S1142/00 Elektrisk shaver 1000 Series for en pålidelig, brugervenlig og miljøbevidst barberingsoplevelse. Find flere Philips produkter i -kollektionen hos Butik24.

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Mænd
Artikel nr.: 8720689018821
EAN: 8720689018821
Varenr.: 8720689018821
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Barbermaskine Philips Shaver 1000 Series S1142/00 - Wet & Dry, 3 hoveder
-9%319 kr
Før 349 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Philips Shaving Shaver 1000 Series Electric Shaver - S1142/00
-2%329 kr
Før 337,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Philips Shaver 1000 Series Electric Shaver
-15%334 kr
Før 394 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Barbermaskine Philips Shaver 1000 Series S1142/00 - Wet & Dry, 3 hoveder
-8%339 kr
Før 369 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Kai Berntsen ApS
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Philips S1142/00 Barbermaskine
349 kr
Til butik
Gå til HvidevareShoppen.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Philips S1142/00 Barbermaskine
349 kr
Til butik
Gå til InkClub DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Philips Philips Series 1000 Barbermaskine S1142/00 8720689018821 Modsvarer: N/A
459 kr
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Barbermaskine S1142/00
459 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Philips Series 1000 Barbermaskine S1142/00 8720689018821 Modsvarer: N/A koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips Philips Series 1000 Barbermaskine S1142/00 8720689018821 Modsvarer: N/A koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK238 kr277 krKøb
2Proshop DK238 kr277 krKøb
3Butik24 DK289 kr328 krKøb
4Boligcenter DK319 kr319 krKøb
5NiceHair.dk329 kr329 krKøb
6Cocopanda DK334 kr334 krKøb
7Vivas DK339 kr418 krKøb
8Kai Berntsen ApS349 kr349 krKøb
9HvidevareShoppen.dk349 kr349 krKøb
10InkClub DK459 kr459 krKøb
11Estore DK459 kr459 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips Philips Series 1000 Barbermaskine S1142/00 8720689018821 Modsvarer: N/A

PriceData har fulgt prisen på Philips Philips Series 1000 Barbermaskine S1142/00 8720689018821 Modsvarer: N/A i 181 dage. Laveste pris i perioden er 225 kr (registreret d. 3. april 2026), højeste er 277 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 245 kr.

Den nuværende pris på 238 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 17 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 34 prisændringer for Philips Philips Series 1000 Barbermaskine S1142/00 8720689018821 Modsvarer: N/A. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 34 prisændringer for Philips Philips Series 1000 Barbermaskine S1142/00 8720689018821 Modsvarer: N/A de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026238 kr13 kr (6%)
28. maj 2026225 kr13 kr (5%)
19. maj 2026238 kr4 kr (2%)
25. apr. 2026234 kr4 kr (2%)
20. apr. 2026230 kr5 kr (2%)
19. apr. 2026225 kr22 kr (9%)
4. apr. 2026247 kr22 kr (10%)
3. apr. 2026225 kr22 kr (9%)
19. mar. 2026247 kr1 kr (0%)
18. mar. 2026248 kr3 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret