Gå til hovedindhold

Philips PerfectCare Compact Plus GC7933 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: SteamGlide Plus - 2400 W - magisk lilla

PhilipsTøjOptimalTEMP-teknologiProfessionel strygning hjemmeEAN: 8710103893035

Revolutionerende dampstrygejern med automatisk temperaturkontrol og kraftig dampproduktion. Sikker for alle strygbare tekstiler. Læs mere

Pris fra 1.057 krtil 2.009 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 952 kr (47% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 983 kr 3. maj

Sammenlign priser på Philips PerfectCare Compact Plus GC7933 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: SteamGlide Plus - 2400 W - magisk lilla og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1057 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips PerfectCare Compact Plus GC7933 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: SteamGlide Plus - 2400 W - magisk lilla
1.057 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Philips PerfectCare Compact GC7933 Dampstrygejern 2400W Lilla Hvid
1.083 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Dampstrygejern PerfectCare Compact Plus GC7933/30
1.120 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Dampsstation strygejern Philips GC7933/30 - 1,5 l, SteamGlide Plus, lilla
-3%1.179 kr
Før 1.214 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Dampsstation strygejern Philips GC7933/30 - 1,5 l, SteamGlide Plus, lilla
-3%1.199 kr
Før 1.234 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Philips Ångstrykstation GC7933 Perfect Care Compact
1.200 kr
Til butik
Gå til Butik24 DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Philips GC7933/30 Strygejern med dampstation
1.269 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Philips PerfectCare Compact GC7933 Dampstrygejern 2400W Lilla Hvid
1.329 kr
Til butik
Gå til Estore DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Dampstrygestation GC7933 Perfect Care Compact
-13%2.009 kr
Før 2.309 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips PerfectCare Compact Plus GC7933 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: SteamGlide Plus - 2400 W - magisk lilla koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips PerfectCare Compact Plus GC7933 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: SteamGlide Plus - 2400 W - magisk lilla koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK1.057 kr1.057 krKøb
2CompuMail DK1.083 kr1.083 krKøb
3Proshop DK1.120 kr1.120 krKøb
4Boligcenter DK1.179 kr1.179 krKøb
5Vivas DK1.199 kr1.278 krKøb
6Teknikproffset DK1.200 kr1.259 krKøb
7Butik24 DK1.269 kr1.269 krKøb
8Ultrashop1.329 kr1.329 krKøb
9Estore DK2.009 kr2.009 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Philips PerfectCare Compact Plus GC7933/30 Dampstrygejern

Philips

Revolutionerende dampstrygejern med automatisk temperaturkontrol og kraftig dampproduktion. Sikker for alle strygbare tekstiler.

• Professionel strygning hjemme
• OptimalTEMP-teknologi

Beskrivelse

Philips PerfectCare Compact Plus GC7933/30 er et kraftfuldt dampstrygejern med dampstation, der revolutionerer din strygeoplevelse. Med OptimalTEMP-teknologien elimineres risikoen for at brænde tøjet, da strygejernet automatisk tilpasser temperaturen til alle strygbare tekstiler - fra silke til jeans. Den kraftige 2400W opvarmning sikrer hurtig klar-tid på kun 2 minutter, mens den kontinuerlige damp på 120g/min og boost-funktion på 450g/min fjerner selv de mest genstridige folder. SteamGlide Plus-strygesålen giver optimal glid og holdbarhed, og den store 1,5L vandtank kan fyldes løbende under brug. Smart Calc Clean-systemet forlænger levetiden, og sikkerhedsfunktioner som auto-sluk og transportlås gør det trygt og praktisk i hverdagen.

Specifikationer

Mål:20 x 37,1 x 23,3 cm
Vægt:2,8 kg
Effekt:2400 W
Garanti:2 år
Damptryk:6,5 bar
Vandtank:1,5 L aftagelig
Dampboost:450 g/min
Strygesål:SteamGlide Plus
Lodret damp:Ja
Transportlås:Ja
Opvarmningstid:2 minutter
Automatisk sluk:Ja
Anti-kalk system:Smart Calc Clean
Kontinuerlig damp:120 g/min

Ofte stillede spørgsmål5 spørgsmål

Kan jeg stryge alle typer tekstiler uden at justere temperaturen?

Ja, OptimalTEMP-teknologien tilpasser automatisk temperaturen til alle strygbare tekstiler, så du kan stryge alt fra silke til jeans uden risiko for skader.

Hvor hurtigt er strygejernet klar til brug?

Strygejernet er klar på kun 2 minutter takket være den kraftige 2400W opvarmning, så du hurtigt kan komme i gang med strygningen.

Kan jeg fylde vandtanken under brug?

Ja, den store 1,5L vandtank er aftagelig og kan fyldes løbende under brug, så du kan stryge længere uden afbrydelser.

Hvordan vedligeholder jeg strygejernet?

Det indbyggede Smart Calc Clean-system gør vedligeholdelsen nem. Systemet inkluderer en antikalk-beholder og selvrensende funktion, så du undgår ekstra udgifter til patroner.

Er strygejernet sikkert at bruge?

Ja, strygejernet har automatisk sluk ved inaktivitet, transportlås til sikker transport, og anti-dryp funktion der forhindrer pletter på tøjet.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips PerfectCare Compact Plus GC7933 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: SteamGlide Plus - 2400 W - magisk lilla

PriceData har fulgt prisen på Philips PerfectCare Compact Plus GC7933 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: SteamGlide Plus - 2400 W - magisk lilla i 177 dage. Laveste pris i perioden er 983 kr (registreret d. 3. maj 2026), højeste er 1.231 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.081 kr.

Den nuværende pris på 1.057 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 26 prisfald og 22 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 49 prisændringer for Philips PerfectCare Compact Plus GC7933 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: SteamGlide Plus - 2400 W - magisk lilla. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 49 prisændringer for Philips PerfectCare Compact Plus GC7933 - Dampstrygejern med automatisk afbrydelse - såleplade: SteamGlide Plus - 2400 W - magisk lilla de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
19. maj 20261.057 kr2 kr (0%)
6. maj 20261.055 kr5 kr (0%)
5. maj 20261.060 kr77 kr (8%)
3. maj 2026983 kr8 kr (1%)
1. maj 2026991 kr2 kr (0%)
30. apr. 2026993 kr8 kr (1%)
22. apr. 2026985 kr8 kr (1%)
21. apr. 2026993 kr8 kr (1%)
19. apr. 2026985 kr8 kr (1%)
17. apr. 2026993 kr8 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret