Gå til hovedindhold

Philips P-line 279P1 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz

PhilipsComputerskærmeEAN: 8712581764371
Pris fra 3.027 krtil 3.819 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 792 kr (21% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 3.015 kr 26. maj

Sammenlign priser på Philips P-line 279P1 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3027 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Philips P-line 279P1 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz
3.027 kr
Til butik
Philips P-line 279P1 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz billede

Produktinformation

Philips P-line 279P1 - LED-skærm - 27" - 3840 x 2160 4K @ 60 Hz - IPS - 350 cd/m² - 1000:1 - 4 ms - 2xHDMI, DisplayPort, USB-C - højtalere - sort struktur

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Artikel nr.: 279P1/00
EAN: 8712581764371
Varenr.: 996501753
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" Philips P-line 279P1 - 3840x2160 (4K) - 60Hz - IPS - 90W USB-C
3.583 kr
Til butik
27" Philips P-line 279P1 - 3840x2160 (4K) - 60Hz - IPS - 90W USB-C billede

Produktinformation

Philips P-line 279P1 monitor leverer ultraklare 4K-visuelle detaljer og forenklet USB-C-forbindelse med opladning til produktivt kontor- og hybridarbejde, med et IPS-panel for præcise farver. Størrelse: 27" Opløsning: 3840 x 2160 (4K) Opdateringshastighed: 60Hz Paneltype: IPS Tilslutninger: 2x HDMI, DisplayPort, USB-C med 90W USB-C Power Delivery, USB-hub, Gigabit Ethernet Særlige funktioner: SmartErgo-stander; Flimmerfri; LowBlue-tilstand; USB-hub; Gigabit Ethernet Ergonomiske justeringer, præcis farvegengivelse og integreret tilslutning forenkler multitasking og reducerer kabelrod for behageligt og effektivt kontor- og kreativt arbejde.

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 279P1/00
EAN: 8712581764371
Varenr.: 2879513
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
PC skærm Philips 27" 4K 279P1 IPS med USB‑C og 2x HDMI
-17%3.799 kr
Før 4.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
PC skærm Philips 27" 4K 279P1 IPS med USB‑C og 2x HDMI billede

Produktinformation

4K IPS skærm til arbejde og hjemmekontorFå skarpere detaljer og mere plads til dine vinduer med 27" 4K opløsning på en IPS‑skærm med brede betragtningsvinkler på 178°. Den flade paneloverflade har antirefleks og LowBlue samt flimmerfri teknologi for behagelig visning hele dagen. Indbyggede stereohøjttalere giver lyd til møder og video.Alt i én tilslutning med USB‑CTilslut din bærbare med ét kabel via USB‑C. Skærmen understøtter DisplayPort Alt Mode og USB Power Delivery op til 90 W, så du kan sende billede, data via USB‑hub og oplade din enhed samtidig. To HDMI 2.0‑indgange og DisplayPort 1.4 gør det nemt at koble flere kilder på.Ergonomi og kontrolSkærmen kan højdejusteres 15 cm, drejes, vippes og roteres 90° (pivot), så du finder en komfortabel arbejdsstilling. On‑Screen Display på mange sprog gør indstillinger lette, og den indbyggede Ethernet‑port giver netværk direkte fra skærmen.Skærmstørrelse: 27" / 68,6 cmOpløsning: 3.840 × 2.160 (4K Ultra HD)Panel: IPS, flad, antirefleksLysstyrke: 350 cd/m²Responstid: 4 ms (SmartResponse)Opdateringshastighed: 60 HzFarver: 1,07 mia., sRGB: 112 %, NTSC: 93 %Kontrast: 1.000:1 (typ.), dynamisk: 50.000.000:1Synsvinkler: 178°/178°Tilslutninger: 2× HDMI 2.0, DisplayPort 1.4, USB‑C (DP Alt Mode, PD op til 90 W), USB‑hub 3.2 Gen 2, lydudgang, Ethernet LANErgonomi: Højdejusterbar 15 cm, pivot −90°/90°, drej −180°/180°, vip −5°/35°Indbyggede højttalere: 2 × 3 W RMSStrømforbrug: 25,9 W (typ.), standby 0,3 WMål med fod: H × B × D: 53,7 × 61,3 × 22,5 cm; vægt: 7,52 kgVESA: 100 × 100 mm...

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Skærme
Vægt: 13.44g
EAN: 8712581764371
Varenr.: 1930862
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
PC skærm Philips 27" 4K 279P1 IPS med USB‑C og 2x HDMI
-17%3.819 kr
Før 4.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips P-line 279P1 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips P-line 279P1 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.027 kr3.027 krKøb
2Proshop DK3.583 kr3.583 krKøb
3Boligcenter DK3.799 kr3.799 krKøb
4Vivas DK3.819 kr3.988 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips P-line 279P1 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz

PriceData har fulgt prisen på Philips P-line 279P1 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz i 169 dage. Laveste pris i perioden er 2.885 kr (registreret d. 20. december 2025), højeste er 3.809 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.255 kr.

Den nuværende pris på 3.027 kr er 7% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 19 prisændringer for Philips P-line 279P1 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 19 prisændringer for Philips P-line 279P1 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort USB-C 60Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 20263.027 kr12 kr (0%)
26. maj 20263.015 kr12 kr (0%)
23. maj 20263.027 kr12 kr (0%)
22. maj 20263.015 kr12 kr (0%)
13. maj 20263.027 kr11 kr (0%)
12. maj 20263.016 kr11 kr (0%)
9. maj 20263.027 kr345 kr (10%)
8. mar. 20263.372 kr437 kr (11%)
17. feb. 20263.809 kr10 kr (0%)
13. feb. 20263.799 kr10 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret