Gå til hovedindhold

Philips MASTER SON-T PIA Plus - Højtryksnatrium (HPS) lyspære - form: T46 - klar finish - E40 - 155 W - klasse F - 2000 K

PhilipsElpærerEAN: 8711500192295
Pris fra 134 krtil 287,5 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 153,5 kr (53% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 126,25 kr 11. mar.

Sammenlign priser på Philips MASTER SON-T PIA Plus - Højtryksnatrium (HPS) lyspære - form: T46 - klar finish - E40 - 155 W - klasse F - 2000 K og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 134 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Natriumlampe Son-t+ 150 E40
134 kr
Til butik
Natriumlampe Son-t+ 150 E40 billede

Produktinformation

For drosselspole BSN 150L For tændingsenhed SN 58.

Produktspecifikationer

Mærke: Philips
Kategori: Philips - Varekartotek
EAN: 8711500192295
Varenr.: 14563
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips MASTER SON-T PIA Plus - Højtryksnatrium (HPS) lyspære - form: T46 - klar finish - E40 - 155 W - klasse F - 2000 K
152 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Philips Højtryksnatriumspære Master SON-T PLUS 150W E40
210 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Philips Natrium SON-T PIA Plus 150W E40 Klar (A+)
259,9 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Natrium Son/T Pia Plus 150W E40 (Ekst) Master Natriumlampe Son-T Plus 150W
287,5 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips MASTER SON-T PIA Plus - Højtryksnatrium (HPS) lyspære - form: T46 - klar finish - E40 - 155 W - klasse F - 2000 K koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Philips MASTER SON-T PIA Plus - Højtryksnatrium (HPS) lyspære - form: T46 - klar finish - E40 - 155 W - klasse F - 2000 K koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Elvvs.dk134 kr134 krKøb
2CS MEGASTORE DK152 kr191 krKøb
3Proshop DK210 kr249 krKøb
4EL-NETSALG259,9 kr259,9 krKøb
5vvsfittings.dk287,5 kr287,5 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Philips MASTER SON-T PIA Plus - Højtryksnatrium (HPS) lyspære - form: T46 - klar finish - E40 - 155 W - klasse F - 2000 K

PriceData har fulgt prisen på Philips MASTER SON-T PIA Plus - Højtryksnatrium (HPS) lyspære - form: T46 - klar finish - E40 - 155 W - klasse F - 2000 K i 169 dage. Laveste pris i perioden er 126,25 kr (registreret d. 10. februar 2026), højeste er 259 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 142 kr.

Den nuværende pris på 134 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 36% den seneste måned. Der er registreret 20 prisfald og 25 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 46 prisændringer for Philips MASTER SON-T PIA Plus - Højtryksnatrium (HPS) lyspære - form: T46 - klar finish - E40 - 155 W - klasse F - 2000 K. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 46 prisændringer for Philips MASTER SON-T PIA Plus - Højtryksnatrium (HPS) lyspære - form: T46 - klar finish - E40 - 155 W - klasse F - 2000 K de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026134 kr1 kr (1%)
1. jun. 2026135 kr1 kr (1%)
31. maj 2026134 kr4 kr (3%)
25. maj 2026130 kr129 kr (50%)
24. maj 2026259 kr129 kr (99%)
19. maj 2026130 kr2 kr (2%)
12. maj 2026132 kr38 kr (22%)
9. maj 2026170 kr40 kr (31%)
8. maj 2026130 kr1 kr (1%)
6. maj 2026129 kr81 kr (39%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret